Sizin için en özel oyun nedir?

Vay be. Bu oyunu bilen nadir insanlardan. Kaç defa bitirmeme rağmen açsam oynasam şu an sıkılmam. Çıktığı konsola ve zaman göre grafikleri süperdi. Bölüm tasarımları mükemmeldi ve müzikleri bölümlere tam uyumluydu. Capcom eskiden bu işleri harbi yapıyordu.
Bende 2000'lerin başında 5-6 yaşlarındayken oynuyordum. Beceremesem de müzikleri için açıyordum. Sonradan sonraya oynamayı çözünce bir sürü atari oyunu oynadım. Geçenlerde aklıma geldi bilgisayardan oynadım da eski tadı vermiyor. O kaset çalışmazdı falan var gücümle içini üflerdim. Atari kolunun dandik plastiği elini terletip duracak elini sürekli üstüne başına silip devam edeceksin. Atarinin adaptörü sürekli ısınır bozulmasın diye fişten çekip soğumasını beklersin falan. Bunlar önemli unsurlar bunlar olmayınca zevki çıkmıyor. :)

GTA 4, grafikler ve fizikler harika gelmişti. Dahili çok oyunculu moda sahipti, o küçük cep telefonu bile aşarı hoş geliyordu göze. Vice City ve San Andreas'ın aşırı cıvıltılı görünümünden sonra o karanlık atmosfer inanılmaz çekici geliyordu.

Keza Mafia II'de öyle, müzikleri beni benden almıştı. Açık dünyadan ziyade seni göreve zorlaması çok hoştu. Hele o karlı başlangıç, muhteşem.

Bende 2000'lerin başında 5-6 yaşlarındayken oynuyordum. Beceremesem de müzikleri için açıyordum. Sonradan sonraya oynamayı çözünce bir sürü atari oyunu oynadım. Geçenlerde aklıma geldi bilgisayardan oynadım da eski tadı vermiyor. O kaset çalışmazdı falan var gücümle içini üflerdim. Atari kolunun dandik plastiği elini terletip duracak elini sürekli üstüne başına silip devam edeceksin. Atarinin adaptörü sürekli ısınır bozulmasın diye fişten çekip soğumasını beklersin falan. Bunlar önemli unsurlar bunlar olmayınca zevki çıkmıyor. :)
Adaptör ısınmasa sürekli oynayarak sıkılırsın. Şaka bir yana harbi o uğraş çok tatlıydı. Boss dövüşlerinde Dark Souls misali oynaman lazımdı. Cody ile hadoken atınca şaşırmıştım oha harekete bak diye. Sonradan diğerlerinin hareketlerini çözmüştüm. Diğer atari oyunlarını sevsem de bunun yeri apayrıydı.

Geri
Yukarı