Sızma testi ve günlük kullanım için dağıtım önerisi

Devuan saglam dagitimdir, onun uzerine kac tane imaj olusturdum, neredeyse her seyini degistirdim bana misin demedi. BlackArch pek kullanilacak tarzda degil gibi, en azindan kullanisli olmadigini dusunuyorum.

İndirme ve kurulumu için önerdiğiniz site var mı? Uygulama kurumlarını kendim yaparım. BlackArch için öyle diyorsanız hiç bakmam o zaman hocam.

İndirme ve kurulumu için önerdiğiniz site var mı?
mirror.fra1.de.leaseweb.net | powered by Leaseweb buradan istediginiz turdeki kurulum dosyasini indirebilirsiniz. Live surumunde refractainstaller araci ile kurulumu yapiyorsunuz, installer-iso surumu zaten Debian'in aynisi.

BlackArch için öyle diyorsanız hiç bakmam o zaman hocam.

Denemek isterseniz sanal makinede deneyebilirsiniz. Hatta kurduktan sonra xfce4 ortami yuklerseniz daha kullanisli hale gelir.

Günlük kullanıma uygun bir Linux dağıtımı + Docker/Distrobox ikilisi ile Pentesting araçlarını içinde bulunduran bir Docker konteyner.

Günlük makinede Fedora kullanıyorsunuz. Docker ve Distrobox ikilisi ile Arch Linux kurup içine BlackArch, ArchStrike repolarını dahil edip istediğiniz araçları onun içine kuruyorsunuz ve işlem bitiyor. Hem performanstan kayıp vermiyorsunuz hem de oldukça pratik.

Günlük kullanıma uygun bir Linux dağıtımı + Docker/Distrobox ikilisi ile Pentesting araçlarını içinde bulunduran bir Docker konteyner.

Günlük makinede Fedora kullanıyorsunuz. Docker ve Distrobox ikilisi ile Arch Linux kurup içine BlackArch, ArchStrike repolarını dahil edip istediğiniz araçları onun içine kuruyorsunuz ve işlem bitiyor. Hem performanstan kayıp vermiyorsunuz hem de oldukça pratik.

Teşekkür ederim hocam çok mantıklı olduğunu söylemem gerek. Fedora'dan vazgeçmek istemiyordum açıkçası alışkanlıktan dolayı diyelim.

Teşekkür ederim hocam çok mantıklı olduğunu söylemem gerek. Fedora'dan vazgeçmek istemiyordum açıkçası alışkanlıktan dolayı diyelim.

Şu rehberi takip ederek istediğinizi yapabilirsiniz. Grafik arayüzlü uygulamalar da çalışıyor.

Şu rehberi takip ederek istediğinizi yapabilirsiniz. Grafik arayüzlü uygulamalar da çalışıyor.

Hocam Fedora'da bu tür bir sistem için hangi masaüstü ortamını önerirsiniz? Benim için hiç fark etmiyor.

Hocam Fedora'da bu tür bir sistem için hangi masaüstü ortamını önerirsiniz? Benim için hiç fark etmiyor.

Grafik arayüze sahip çoğu program X11 ile uyumlu oluyor sanırım. GNOME veya KDE kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı