Şizofrenlik nasıl anlaşılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

LeanLove

Decapat
Makaleler
1
1 haftadır geceleri uyanıp halüsinasyon etrafımda insanlar bana bağırıyor sanki gerçekmiş gibi sonra hemen gözlerimi kapatıp geri yatıyorum ve sesler beynimin etrafında dolaşıyor. Televizyonun sesini fulleyip bağırma seslerini bastırıyorum geçer diye aileme söylemedim veya sabahları 4-5 gibi annem işe gidiyor ve tek kalıyorum bilgisayarın başına geçiyorum. Kulaklık takıyorum sonra ağlayan kız sesi duyuyorum. Belli bir süre sonra geçiyor. Ne yapmalıyım?

1 haftadır geceleri uyanıp halüsinasyon etrafımda insanlar bana bağırıyor sanki gerçekmiş gibi sonra hemen gözlerimi kapatıp geri yatıyorum ve sesler beynimin etrafında dolaşıyor. Televizyonun sesini fulleyip bağırma seslerini bastırıyorum geçer diye aileme söylemedim veya sabahları 4-5 gibi annem işe gidiyor ve tek kalıyorum bilgisayarın başına geçiyorum. Kulaklık takıyorum sonra ağlayan kız sesi duyuyorum. Belli bir süre sonra geçiyor. Ne yapmalıyım?
Şizofrensin büyük ihtimal. Ya da cinlisin. İkisinden biri. Bence ilki. Psikiyatriye git.

Meditasyon ile rahatlamayı deneyin ilk olarak. Eğer bir faydası olmaz ise psikiyatriye git.

Geceleri televizyonun sesini fullüyorsunuz, kimse de bir şey demiyor mu? Ormanda falan mı yaşıyorsunuz? Ayrıca Sosyalde 2-3 kişi cevap yazdı diye psikolojik bir hastalık geçmez. Belki yanlış anlamışımdır gerçektir ama psikolojik hastalıklar havalı değildir. Bir psikiyatra git.

Geceleri televizyonun sesini fullüyorsunuz, kimse de bir şey demiyor mu? Ormanda falan mı yaşıyorsunuz? Ayrıca sosyalde 2-3 kişi cevap yazdı diye psikolojik bir hastalık geçmez. Belki yanlış anlamışımdır gerçektir ama psikolojik hastalıklar havalı değildir. Bir psikiyatra git.

Odam ses geçirmiyor ve ses vermiyor üstelik bunun havalı olduğunu söylemedim.
Seytanimsi bir karakter varsa yasantinda olabilir. Seni surekli asagilayan bir karakter de belirebilir.

Buna benzer bir şey görmedim sadece küçük kız sesi duyuyorum şizofreni belirtisi deniyormuş yarın ailemle konuşacağım.

Halüsinasyon kaç saniye boyunca görüyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı