SJW nedir? Neden nefret ediliyor?

244012

Hectopat
Makaleler
7
İnternette nefret eden sayısının çok fazla olduğunu gördüm. Bir yandan bu kadar nefrete rağmen bu tarz içerikler yapılmaya devam ediliyor. Bu insanlar temelinde iyi bir şeyi amaçlamıyor mu? Bu konuda yanlış bildiğim bir şeyler var galiba. Bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?

Feminizm'in şemsiye terimi gibi bir şey sanırım. Temelinde amaçları iyi olsa da bunu yerine getirirken suistimal etmeleri ve gereksiz duyar kasmalarından nefret edildiğini biliyorum.

Bir de St. John's Wort var, sarı kantaron. Ondan kimsenin nefret ettiğini sanmıyorum :)

İnternette nefret eden sayısının çok fazla olduğunu gördüm. Bir yandan bu kadar nefrete rağmen bu tarz içerikler yapılmaya devam ediliyor. Bu insanlar temelinde iyi bir şeyi amaçlamıyor mu? Bu konuda yanlış bildiğim bir şeyler var galiba. Bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?
Özgürlük adı altında "Her istediğimi yaparım, sen karışamazsın, sana ne?" demeleri, kendilerini topluma kabul ettirmeye çalışırken nefret saçmalarından dolayı. Heteroseksüel erkekleri "Cishet" diye aşağılamaları fakat homofobi var demeleri.

Nefretle kimseye hiçbir şey kabul ettiremezsin, insan doğasına aykırı.

Hayır. Kimsenin fikirlerine saygı göstermiyorlar ve insanların duygularını sömürüyorlar. "Allah desem kim beğenir ? Sayımızı görelim" ile "Sen onun fikrine saygı duymak ZORUNDASIN. Sen eşcinselleri sevmiyorsun seni lanet insan. Arkadaşlar beğenin de sayımızı görelim" aynı şey.

Özgürlük adı altında "Her istediğimi yaparım, sen karışamazsın, sana ne?" demeleri, kendilerini topluma kabul ettirmeye çalışırken nefret saçmalarından dolayı. Heteroseksüel erkekleri "Cishet" diye aşağılamaları fakat homofobi var demeleri.

Nefretle kimseye hiçbir şey kabul ettiremezsin, insan doğasına aykırı.
Nefretle asla kabul ettirilemez kesinlikle. Dediğiniz kitle bayağı azınlık ama ya.

Bir yandan bu nasıl bir hort.

Geri
Yukarı