Skafoid kemiği kırığı

Schapoideum kemiği en sık kırılan el kemiğidir. Çekilen radyolojik görüntülerini fotoğraf olarak buradan paylaşır mısın? Bir incelemek istiyorum iznin olursa.
Hocam bu şekilde.

Schapoideum kemiği en sık kırılan el kemiğidir. Çekilen radyolojik görüntülerini fotoğraf olarak buradan paylaşır mısın? Bir incelemek istiyorum iznin olursa.
Geçmiş mayıs ayında soğuk bir havada kaleye geçmiştim ve top gelmişti ve anlık bir ağrıdan sonra gün içerisinde geçmişti fakat ertesi gün sabahı elimle kapıyı bile açamaz durumdaydım ve bunu buruk diyerek birkaç ay ihmal ettim ve dolayısıyla herhangi bir şekilde atel veya alçı gibi bir durum söz konusu olmadığı
için kaynama yapmamış. Fakat kaynama yapmamasına rağmen şu anda bu elimde birçok hareketi ağrısız bir şekilde yapabiliyorum. Gündelik hayatta hiçbir şekilde ağrımıyor hatta fitness'ta hareketleri yaparken bile ağrımıyor sadece belli başlı durumlarda ( itme , güç vererek kapak açma ) gibi durumlarda ufak bir ağrı yapıp geçiyor , çok ilginç geldi bana.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-09 225003.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-09 225003.png
    416,1 KB · Görüntüleme: 29
Kırılmış bu kemik. Ne zaman çekildi bu görüntüler? Bir de diğer elinize ait bir görüntü var mı? (Sağlam olan el bileğinize ait bir görüntü)

Kırılmış bu kemik. Ne zaman çekildi bu görüntüler? Bir de diğer elinize ait bir görüntü var mı? (Sağlam olan el bileğinize ait bir görüntü)
Görüntü yaklaşık 2 - 2.5 hafta öncesine ait. Sağlam olan bileğin görüntüsü yok. Skafoid kemiğinde apaçık bir kırık görülebiliyor acaba kapalı ameliyat mı açık ameliyat mı tercih ederler?

Görüntü yaklaşık 2 - 2.5 hafta öncesine ait. Sağlam olan bileğin görüntüsü yok. Skafoid kemiğinde apaçık bir kırık görülebiliyor acaba kapalı ameliyat mı açık ameliyat mı tercih ederler?
1710071519694.png

Kalça, diz, ayak bileği ortalamasına göre düşük ihtimal kemik ölümü ihtimali var o küçük parçanın yapısal bütünlüğünü kan akışı v.b şeklinde koruyamaması durumundan.

Uzun vadede ne yapar, yapabilir, tekrar bir kaza durumunda tatsızlık çıkartabilir veya işte "daha kötüsü olamaz" dediğinde olan daha da kötüleri olduğunda ciddi problem olabilir. Misal motorsiklet kazası yaptın, elin ve parmakların artık bir velociraptor gibi, geri toparlarken bu parçayı geri koyamazsak 3b yazıcıdan basamıyoruz, bünye de mercan kabul etmiyor henüz., o bilek yetenekleri Ankara geleneksel el sanatları afişine döner.

Konu üzüntü ve muz kabuğu, biraz da platin çivi ile çözülecektir tahminen.

Eki Görüntüle 2137531
Kalça, diz, ayak bileği ortalamasına göre düşük ihtimal kemik ölümü ihtimali var o küçük parçanın yapısal bütünlüğünü kan akışı v.b şeklinde koruyamaması durumundan.

Uzun vadede ne yapar, yapabilir, tekrar bir kaza durumunda tatsızlık çıkartabilir veya işte "daha kötüsü olamaz" dediğinde olan daha da kötüleri olduğunda ciddi problem olabilir. Misal motorsiklet kazası yaptın, elin ve parmakların artık bir velociraptor gibi, geri toparlarken bu parçayı geri koyamazsak 3b yazıcıdan basamıyoruz, bünye de mercan kabul etmiyor henüz., o bilek yetenekleri Ankara geleneksel el sanatları afişine döner.

Konu üzüntü ve muz kabuğu, biraz da platin çivi ile çözülecektir tahminen.
korkuttun beni şimdi yaklaşık 8 aydır falan böyle ve üniversite sınavlarımdan sonra ameliyat olabilirim o da 1 ay sonraya denk geliyor.

korkuttun beni şimdi yaklaşık 8 aydır falan böyle ve üniversite sınavlarımdan sonra ameliyat olabilirim o da 1 ay sonraya denk geliyor.
Korkacak bir şey yok çok nadir olan şeyler onlar ayrıca motorsiklet de kullanmıyorsun, orta ve orta ileri dereceli skolyoz ameliyatlarındaki kadar aşırı zahmetli bir operasyon değil. Atlatırsın genç adamsın sen, bünye canavar, rejenerasyon desen o biçim, yürü be seni kim tutar! :)

Korkacak bir şey yok çok nadir olan şeyler onlar ayrıca motorsiklet de kullanmıyorsun, orta ve orta ileri dereceli skolyoz ameliyatlarındaki kadar aşırı zahmetli bir operasyon değil. Atlatırsın genç adamsın sen, bünye canavar, rejenerasyon desen o biçim, yürü be seni kim tutar! :)
Eyvallah bu seferde fena gaza geldim ameliyatı kendim yapacam 😄 Ameliyattan ne kadar süre sonra gündelik hareketlere geçebiliyoruz peki? Yani ben fitness'la uğraşıyorum , ameliyattan ne kadar süre başlayabilirim tahmini?

Eyvallah bu seferde fena gaza geldim ameliyatı kendim yapacam 😄 Ameliyattan ne kadar süre sonra gündelik hareketlere geçebiliyoruz peki? Yani ben fitness'la uğraşıyorum , ameliyattan ne kadar süre başlayabilirim tahmini?
Platinlerlerse bilemem, diğer türlü kaynamasına bağlı 2-3 ay yerleşme desen 6 aya normale döner, 1 yıla tam performansına alırsın kemikti kastı bağ dokuydu.

Merhaba, yaklaşık 8 ay önce halı sahada kaleciyken elime top gelmesi sonucunda anlık ağrı yapıp gün içerisinde geçen fakat ertesi sabah kapı kulpunu bile açamamama sebep olan skafoid kırığıymış.

İlk günlerde bu ağrının herhangi bir burukluk olduğunu sanıp hiçbir şekilde doktora gitmedim, daha sonra ise üzerinden 4-5 ay geçince ağrı hafif azalsa da var olduğu için tekrar doktora gittim, mr ve röntgenden sonra bana bileğinde küçük bir kemikte kırık olduğunu söyledi.

Bende otomatikman " ulan kırık olsa hareket ettiremem " deyip başka doktordan randevu aldım üstünden 3 ay geçince.

O da aynı şekilde mr ve röntgen çektir gel dedi ve şu an mart ayındayız ve ağrım yok denilecek kadar az, gündelik hayatta ağrım yok Fitness'a gidiyorum orada bile hareketleri yaparken çoğu zaman ağrımıyor sadece itme konusunda biraz sıkıntılarım var.

Gittiğim 2. doktorda bana "skafoid kemiği" adı verilen başbelası kemiğin kırıldığını ve kaynamadığı için de ameliyat olunması gerekebileceği söylendi.

Bu kemikte daha önce sıkıntı yaşayan arkadaşlar var mı? Olası bir ameliyatta bileği ne zaman kullanabilirim?

Merhaba geçmiş olsun öncelikle benim de 5 ay öncesinde halı saha da kalecilik yaparken gelen topa atlayıp üstüne düşmem üzerine skafoid kemiğim kırıldı 21 şubatta ameliyat oldum elimde şu an alçı var ameliyattan 3 hafta sonra gelin kaynamış mi diye kontrol edelim dediler gittik röntgen çekildi ve görüldüğü üzere kaynama başlamış dediler 3 hafta sonra alçı tamamen çıkacak ve fizik tedavi ile eli eskisi gibi kullanabilirsin dediler fizik tedavi süresi uzun 6 ay falan ama elimi şu an hiç oynatamıyorum ağrıdan dolayı alçıyı çıkartıyoruz pansuman yapmak için orada oynatmayı deniyorum ama olmuyor bunun fizik tedavi ile geçeceğini söylediler umarım dedikleri gibi olur ameliyatsız iyileşen bir kırık değil ameliyattan da korkma ama bazen iyileşmeme ihtimali varmış.
İstersen röntgen görüntülerini atabilirim

Eyvallah bu sefer de fena gaza geldim ameliyatı kendim yapacağım 😄 ameliyattan ne kadar süre sonra gündelik hareketlere geçebiliyoruz peki? Yani ben Fitness'la uğraşıyorum, ameliyattan ne kadar süre başlayabilirim tahmini?

Kemiğin kırık durumuna göre değişir benim kırığım sizden çok daha kötü durumdaydı bana en az 6 ay demişleridi sizde Max 2 ay olur gibi.

Geri
Yukarı