Skolyoz ameliyatı sonrası his kaybı

PabIo Escobar

Kilopat
Yaklaşık 2 sene önce skolyoz ameliyatı olmuştum. Fakat son günlerde vücudumun alt kısımlarında ufak tefek his kayıpları oldu. Mesela sol bacağımda hafif uyuşma var. Korona virüs olduğu için doktorada gidemiyorum. Ne yapabilirim, fikri olan var mı?

Yaklaşık 2 sene önce skolyoz ameliyatı olmuştum. Fakat son günlerde vücudumun alt kısımlarında ufak tefek his kayıpları oldu. Mesela sol bacağımda hafif uyuşma var. Korona virüs olduğu için doktorada gidemiyorum. Ne yapabilirim, fikri olan var mı?
Geçmiş olsun yakın zamanda bende ameliyat olmayı düşünüyorum doktora gittiniz mi ? His kaybı ameliyat yüzündenmiymiş ?

Geçmiş olsun yakın zamanda bende ameliyat olmayı düşünüyorum doktora gittiniz mi ? His kaybı ameliyat yüzündenmiymiş ?
Hayır gitmedim. Gitmeyide düşünmüyorum. Sanırım his kaybı sandığım şey sadece basit bir uyuşmadan kaynaklı. 80 derece eğrilen omurgam, 10 dereceye düşürüldüğü için, omurgadaki saymaya ömür yetmeyen sinirlerden sadece bir kaç tanesi incindiği için.

Hayır gitmedim. Gitmeyide düşünmüyorum. Sanırım his kaybı sandığım şey sadece basit bir uyuşmadan kaynaklı. 80 derece eğrilen omurgam, 10 dereceye düşürüldüğü için, omurgadaki saymaya ömür yetmeyen sinirlerden sadece bir kaç tanesi incindiği için.
Geçmiş olsun. Ameliyattan sonra Yüzmek için havuza gidiyor musun? Vücudu alıştırmak için

Geçmiş olsun, kesinlikle yüzme kursuna gidip bol bol kaslarınızı çalıştırmak için yüzmeye gitmenizi veya vücut geliştirme yapmanızı öneriyorum, onun dışında mutlaka doktora gidin.

Doktora ilk 1 sene içerisinde bir kaç aralıklarla gitmiştim. Bundan sonra titanyum implantların kırılma ihtimalinin, çok düşük olduğunu. Birbirine kaynadığı için artık sorun çıkartmayacağını söyledi. Sırtımın ortasındaki bir iki omurda, belimde ve boynumda hiç bir şekilde implant yok.
Geçmiş olsun, kesinlikle yüzme kursuna gidip bol bol kaslarınızı çalıştırmak için yüzmeye gitmenizi veya vücut geliştirme yapmanızı öneriyorum, onun dışında mutlaka doktora gidin.

Açıkçası vücut geliştirme yapmanızı tavsiye etmiyorum eğer implant varsa çünkü pek sağlıklı değil yaptığınız, size en uygun spor sabah koşuları ve yüzme olacaktır. Tekrardan geçmiş olsun diliyorum.

Doktor yüzmeyle ilgili bir tavsiyede bulunmuş muydu? Bir de neden doktora gitmeyi düşünmüyorsunuz? Randevu mu alınmıyor? Yoksa dışarı çıkmaya mı korkuyorsunuz?

Korona yüzünden bazı hastaların doktora gitmemeleri yüzünden o hastalıklarda rahatsızlık yaşadıklarını duymuştum. Eğer ciddi bir durum varsa mutlaka gitmelisiniz.

Bu arada yüzme konusunda tersine zararı olabileceği söylenen yazılar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı