Skolyoz Tespiti için Hangi Bölümden Randevu Alınmalı?

Dediğim röntgen 2019 ocakta çekilmiş bir röntgen başka bir hastalık için çekilmişti geçenlerde aklıma takıldı sağ omzumun aşağıda olması şu röntgene bir bakayım dedim ve baktığımda sanki yamukluk vardı. Rötgen de ormugamın tamamı gözükmüyor kalça ve bel kısmımın biraz üstü.

Skolyoz maalesef ilerleyici bir hastalık. 6 ayda bir kontrol oluyor ocaktan bugüne baya geçmiş zaten. Dik durduğunuzda omuz ve kalça aynı hizada ise çok dert etmeyin.

Ben akciğer grafisi çektirirken öğrenmiştim skolyoz hastalığımı. Doktora gittiğimde ise bir eğrilik var ancak bu günlük hayatına olumsuz etki etmiyorsa ciddiye alınacak kadar bir sorun yok demişti. Sizin de bugüne kadar farketmeyip rastgele bir şekilde farketmenizi çok ciddi bir durum olmadığına yorumluyorum. 2 hafta bekletebilirsiniz.

Nasıl başardın bunu anlatabilir misin peki? Bu arada geçmiş olsun.

Kardeşim benim 7 derece skolyozum oluştu gemiden düşmüştüm iş kazası sonucu oluştu sen ne tür spor yapıyorsun acaba ? birde sende kaç derece skolyoz vardı tam olarak omuriliğin hangi kısmında eğrilik vardı. Birde hangi bölüme gitmemi önerirsin.

@sefa çil Merhaba, geçmiş olsun. 7 derece Skolyoz emin ol çok düşük yani bir sıkıntı yaratmaz. Ben fitness'a gidiyorum bende de senin gibi 7-8 dereceydi sporda sırt kaslarını güçlendirmen lazım mesela o çok işe yarar. Ama sen ilk önce doktora gitmediysen Ortopediye git.

Aynen randevu aldım sonuna kadar araştırıcam ya düzelme ihtimali varsa 0'a kadar indiricem yani ilerde bu artar diye korkuyorum yoksa çokta kafaya takmam yani ama sen nasıl düzelttin ona şaşırdım sporla düzeltmiyor diye biliyorum bende bazı uzmanlar öyle söylüyor youtube da bi sorayım dedim. Birde ağırlık kaldıramıyorum ne yazık ki iki ayağım kırıldı ciddi hasar oluştu o yüzden

Ağırlık çalışırken nelere dikkat ettiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…