Skyrim modları başka yere kuruluyor

Sırrıalist

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, Skyrim Legendary Edition için Nexus Mod adlı siteden indirdiğim modları ilk önce Nexus Mod Manager'dan kurmayı denedim. Modlar data files'da gözükmediği için Mod Organizer'den kurmayı denedim. Fakat modları iki uygulamadan kurmama rağmen; modlar bu programının kurulu olduğu yere yükleniyor ve Skyrimin kurulu olduğu yerde gözükmüyor. Esp. dosyaları data klasöründe gözükmüyor. Modları oyunun kurulu olduğu yere nasıl kurabilirim?
(Not: Modlar Skyrim Legendary Edition ile uyumludur ve SkyrimScript Extender ile Skyrim uı yüklüdür. Modlar enable durumdadır.)

Mod Organizatör modları Kullanıcılarda bir klasöre kuruyor.
Mesela bu modu mod organizer'ın kurulu olduğu yere kurmuş. Modları çalıştırabilmesi için skyrim'in kendisine kurmasını istiyorum. Bunu ayarlayabilmemin bir yolu var mı?

Dosya Ekleri

• mods 30.08.2021 00_08_46.png
    mods 30.08.2021 00_08_46.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 100
Vortex, mod arşivlerini ve arşivden çıkarılmış halini bir klasörde tutar. Bu klasör Appdata'nın altında. Mesela bendeki Vortex klasörünün boyutu bu şekilde.
Bu dosyanın altındakileri boyuttan kazanmak amacıyla silmenizi tavsiye etmem. Sürekli mod kurup, mod silecekseniz bu klasörü ellemeyin. Ama oyununuza istediğiniz modları kurdunuz, artık mod kurmam diyorsanız bu klasörün altındakileri silebilirsiniz. Yalnız modların arşivlenmiş hallerini ne olur ne olmaz silmeyin. Dursun kenarda.

SharedScreenshot.jpg

Dostum mod organizer kendi klasörünün içine modları kurar. Senin yapman gereken oyunu mod organizer üzerinden çalıştırmak. Mod organizer üzerinden çalıştırınca modlu, Launcher'dan çalıştırınca modsuz oyunu elde edersin.

@ShadowsLover programdan çalıştırması zorunlu değil. Oyunun klasörünün içindeki skse_loader exesinden çalıştırması yeterli.

Onu denememiştim skse yüklü olunca oradan çalıştırabiliyor olabilir tabii. Fakat "mod organizer 2"ye modları kurunca skseyi de mod organizera ekleyip içinden çalıştırması lazım yoksa ikisi uyumlu çalışmaz.

Geri
Yukarı