Skyrim NPC'lere otomatik saldırıyı kapatma

MattiasDelgado

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Hukuk
Arkadaşlar merhaba, Skyrim'de anlamadığım tuhaf bir durum var. Herhangi birinin yanından geçince ben saldırmasam bile simsiyah oluyor gücünü emiyorum ve bana saldırıyorlar. Bu ayarı, büyüyü nereden kapatabilirim? Örnek veriyorum mevki beyinin yanına görüşmeye gidiyorum, dönüş sırasında askerlerinin yanından geçerken siyah bir büyü ile kaplanıyorlar ve bana saldırmaya başlıyorlar. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ebony Mail (Zincirli Abanoz Zırhı) kullanıyorsunuz (veya önceden kullandınız) sanırım ama bahsettiğiniz sorunu hiç kendim yaşamadım. Sürümünüze uygun Unofficial Patch (Special ya da Legendary) kurarsanız kendiliğinden çözülebilir belki, ya da uğraşmak istemiyorsanız en basitinden zırhı kullanmayı bırakabilirsiniz.

Her şeye rağmen sorun çözülmezse belki Anniversary Edition güncellemelerinin getirdiği bi' bug olabilir. Steam'de "Unofficial Patch kurduktan sonra Whiterun'daki (Akçay) Kynareth Tapınağı'nda kitaplıkların birinde bulabileceğiniz "USSEP Unwanted Effects Remover kitabıyla ile bu etki kaldırılabilir." yazılmış, belki işinize yarar.

Yukarıda yazdıklarım olmazsa başka nasıl çözebilirsiniz bilmiyorum.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Denedim fakat düzelmedi maalesef. İşin garip tarafı örnek veriyorum akçaydaki askerlere karşı olmazken başka bir bölgedeki askerlere karşı oluyor. Siyah bir duman kaplıyor npc askerleri ve hop saldırmaya başlıyorlar. Umarım çözebilirim:)

O etkiye sahip olabilecek zırhları bırakın kullanmayı direkt çöpe attım. Delirtici bir durum gerçekten.

İşin garip tarafı, örnek veriyorum Akçay'daki askerlere karşı olmazken başka bir bölgedeki askerlere karşı oluyor. Siyah bir duman kaplıyor NPC askerleri ve hop saldırmaya başlıyorlar.
Farkında olmadığınız bi' cezanız ("bounty") olabilir mi hocam? Cezanız yeterince yüksek olduğunda muhafızların saldırmasına sebep olabiliyor.
ESC'yle açılan duraklama menüsü -> Genel İstatistikler (General Stats) -> Suç (Crime) kısmından cezanız varsa görebilmeniz lazım. Cezanız hangi bölgedeyse oraya gidip mümkünse muhafızlardan birine cezanızı ödemeyi deneyin.

Olmazsa konsolu tilde tuşuyla açıp player.paycrimegold 0 0 X (X yerine ceza olan bölgenin kodu yazılması lazım, aşağıdaki görselde hepsi yazıyor) komutunu kullanmayı deneyebilirsiniz.
sky.png
@MattiasDelgado

Son düzenleme:
Cezam yok üstat ya. Mevkibeyiyle görüşüyorum çıkarken askerlere üstümdeki büyü musallat oluyor:)) Bir bug oldu büyük ihtimal ve gitmiyor. Olmadı silicem oyunu çok yordu çünkü. Baya uğraş emek verdin çok sağolasın hocam eksik olma.

Yok hocam olmuyor pasifleride kontrol ettim. Saveyi alıp ardından oyunu silip tekrar yükleyip bir daha deneyeceğim. Büyük ihtimal olmayacak ama olsun napalım.

Bu durumdan müzdarip olan arkadaşlar var ise,oyuna her girişinizde kod yazma kısmına player.resurrect 1 yazarsanız sorun ortadan kalkıyor. Kalıcı değil belki ama her oyuna girişinizde 1 kere bu kodu yazarsanız npclere otomatik saldırı olayı kalkıyor. Bilginiz olsun.

Son düzenleme:
Yok hocam olmuyor pasifleride kontrol ettim. Saveyi alıp ardından oyunu silip tekrar yükleyip bir daha deneyeceğim. Büyük ihtimal olmayacak ama olsun napalım.

Bu durumdan müzdarip olan arkadaşlar var ise,oyuna her girişinizde kod yazma kısmına player.resurrect 1 yazarsanız sorun ortadan kalkıyor. Kalıcı değil belki ama her oyuna girişinizde 1 kere bu kodu yazarsanız npclere otomatik saldırı olayı kalkıyor. Bilginiz olsun.
Bu yeni sürümlerle gelen bir bug anladığım kadarıyla. Internette bu sorunu yaşayan çok insan gördüm ama tam bir çözüm yolu bulunmamış. 1.5.97 sürümünde 4 bin saatim var fakat hiç yaşamadığım bir bug bu. :D Ebony Mail efekti ama görevle alakası yok.

Reddit'te birisi SSEdit ile efektin hasarını sıfıra indiren bir yama yapmış, eğer Nexusmods'ta paylaşırsa kullanabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı