Skyrim olmazsa olmaz temel modlar

Sonunda oldu, teşekkürler.
Son bir sorum olacak, ben bunu daha önce kurmayı deneyip kuramayınca modları manuel kurmuştum. SKSE falan filan, bunları tekrardan silip yüklemem gerekir mi?
SKSE'yi ben de manuel kurmuştum, herhangi bir şey silmene gerek yok. NMM'nin görevi zaten manuel kurmayacağın modları otomatik olarak klasörlere atması. İyi oyunlar.

Bana göre olmazsa olmaz modları derledim. Bu modları indirince lore-friendly, orijinalinden daha iyi bir Skyrim'iniz olacak.

Hemen söyleyeyim bu modlar Special Edition için yani oldrim(klasik Skyrim) için değil.
Satın almak için: The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition on Steam
Bu işlemlere başlamadan önce kesinlikle can Sungur'un bu videosunu izlemeniz gerek. Nmm'nin ve birkaç programın nasıl kullanıldığını anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modları indirirken şuna dikkat edin, açacağınız sayfada requirements var. Modu kullanmak için gerekli dosyalar/modlar. öncelikle onları indirip kurmamız lazım.
Eki Görüntüle 729010
İndirmeyi başlatmak için files kısmına gireceksiniz. Burada birden fazla dosyalar olabilir. Main files kısmında en güncel dosyayı yüklesek yeterli.
Eki Görüntüle 729013

İndirdiğiniz çoğu modun sayfasında ınstallation kısmı var. Orayı okursanız hiçbir sorun çıkmayacak. Dediğim gibi üstteki video nasıl yükleyip kuracağınızı anlatıyor. Başlayalım.

• Nexus mod Manager: Modları yüklemek için gerekli program. Ben eski kafalı olduğum için hala nmm kullanıyorum, daha rahat geliyor. (Nexus Mod Manager)
  • Loot: İndireceğimiz modların sıralamasını otomatik olarak ayarlar. (LOOT: The Load Order Optimisation Tool)
  • Skse: Yükleyeceğimiz birçok modda ihtiyacımız olacak. Açılan sitede "current SE Build 2.0.19 (runtime 1.5.97)" olanı indireceksiniz. (Skyrim Script Extender (SKSE))
  • Skyuı: Oyundaki menüleri konsol tarzından çıkarıp PC'ye yakışır hale getirir, en önemli modlarımızdan biri. (SkyUI)
  • Fnıs: Eğer oyuna animasyon eklemek istiyorsanız bunu kurmanız gerek. Linkte aşağıda nasıl kurulacağı anlatılıyor, önemli. (Fores New Idles in Skyrim SE - FNIS SE)
  • Unofficial Skyrim Special Edition patch: Skyrim çok buglu bir oyun, bu mod çoğu şeyi çözüyor. Olmazsa olmaz. (Unofficial Skyrim Special Edition Patch)
  • A quality world map: M tuşuna bastığımızda açılan haritayı çok daha kaliteli ve anlaşılabilir yapıyor. (A Quality World Map)
  • Fast travel timescale fix: Normal oyunda 10 metre yanınıza Fast travel atarsanız oyunda 10 saat geçebilir, ama haritanın diğer köşesine Fast travel atarsanız 1 saat geçebilir. Bu mod bunu çözüyor. (Fast Travel Speed Fix)
  • Display enemy level: Orijinal oyunda neden olmadığını anlayamadığım olay. Karşınızdaki düşmanın levelini gösteriyor. (Display Enemy Level)
  • Realistic better movement speeds: Yürüme ve koşma hızlarınızı gerçekçi yapar. İsteğe bağlı. (Simply Better Movement Speeds (SSE))
  • Immersive first person view: FPS modunu gerçekçi yapar, ellerinizi kollarınızı görebilirsiniz. (Immersive First Person View)
  • Realistic water two: Suları daha gerçekçi yapar. (Realistic Water Two SE)
  • Immersive HUD: HUD'ı istediğiniz gibi değiştirmenizi sağlar. (Immersive HUD - iHUD Special Edition)
  • Cbbe(+18): Kadınların vücutlarını çok daha iyi yapar, tavsiye ederim. (Caliente's Beautiful Bodies Enhancer -CBBE-)
  • Wearable lanterns: Üstünüzde fener taşımanızı sağlar, geceleri çok işe yarıyor. (Wearable Lanterns)
  • Skysight: Oyundaki ağaçları olması gerektiği gibi büyük yapar. (Simply Bigger Trees SE - (formerly SkySight SBT))
  • Enhanced blood textures: En sevdiğim modlardan biri. Kanları olması gerektiği gibi yapar. Birini öldürünce kılıcınız, kıyafetiniz, kollarınız kana bulanır.(Enhanced Blood Textures SE)
  • Racemenu: Skyrim'in sıkıcı karakter yaratma ekranı yerine çok güzel bir karakter yaratma ekranı geliyor. Hayalinizdeki Waifu'yu bu ekrandan yapacaksınız. (RaceMenu)
  • Apachiiskyhair: Oyuna çok güzel saç modelleri ekler. (ApachiiSkyHair SSE)
  • Realistic lighting overhaul: Oyun içindeki ışıklandırmaları bir nebze iyileştirir. (Realistic Lighting Overhaul SSE)
Ve geldik en önemli modumuza, the paarthurnax dilemma!
yalımlar sizden ileride paarthurnax'ı öldürmenizi isteyecek, normalde öldürmeme gibi bir imkanınız yok. Bu mod öldürmeme imkanını sağlıyor bize, olmazsa olmaz. (Mod unavailable)

Savaş ve grafik modlarına hiç girmedim. Şu anlık bu modlar bize yeterli. Bunları doğru yüklediğinizde hiçbir hata almayacaksınız. Çok basit bir mantığı var, biraz anladığınızda üst seviye modlamaya ve Enb'lere geçebilirsiniz, daha önemlisi kendiniz istediğiniz modu kurabilirsiniz. En başta yazdığım gibi can Sungur'un rehberi hala güncel anlattığı modları indirmeseniz bile o seriyi izleyin. Bir sorunuz varsa da çekinmeden sorun, bilgisayarımda ne Skyrim ne de nmm yüklü olmamasına rağmen cevaplamaya çalışacağım.

Hocam merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın bir sorum vardı Türkçe yamayla beraber bu modlar çalışır mı acaba? Bir de bu daha iyi ışıklandırma, daha gerçekçi su gibi grafik modlar bilgisayarı kastırırmı yoksa hafif modlar mı?

Hocam merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın bir sorum vardı Türkçe yamayla beraber bu modlar çalışır mı acaba? Bir de bu daha iyi ışıklandırma, daha gerçekçi su gibi grafik modlar bilgisayarı kastırırmı yoksa hafif modlar mı?

Modda dil dosyasi var mi yok mu kontrol edin varsa o kelimeler ingilizce olur ornegin agac modunda Agac yerine Tree yazar kalan her sey Turkce devam eder. Modlarin sayfasinda az asagida bayraklar var orada Turk bayragi varsa Turkce cevirisi var demektir once modu sonra Turkce ceviriyi indirirsin.

Türkçe yama kullanabilirsiniz problem olmaz.
Performansa pek etki etmeyecek mod bunlar.

Böyle modlar gerçekten var
Ve sen bana troll mü diyorsun!
Aha da kanıtı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şimdi kimmiş troll?

Şimdi kimmiş troll?

Böyle modlar gerçekten var
Ve sen bana troll mü diyorsun!
Aha da kanıtı:

Şimdi kimmiş troll?

Şimdi kimmiş troll?

Ya trollsun ya da konu hakkında hiçbir fikrin yok.

Geri
Yukarı