Skyrim'e yeni başlayanlar için öneriler

Bu birçok oyunculu oyun değil. Tavsiye almanızı önermem. Oynayarak keşfederseniz daha keyifli olacaktır. Ben temel modlama olayına girişmenizi öneririm. Hata düzelten modlar, oyunu zorlaştıran ya da kolaylaştıran modlar diye gidebilirim.
Modlama için bazı araçlar değişti. Ama halen kabaca aynı mantıkla yükleniyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabii ki de keşfederek öğrenmek daha iyi. Ancak şunu da unutmamak lazım oyundan zevk almakta lazım evet daha yeni başladım keşfettigim bir sürü şey oldu ve daha da keşfediyorum ancak benim aslında en çok yakındıgım konu burada nasıl daha kolay gelişildigi. Herhangi bir göreve gittiğimde çok kolay ölüyorum ve bu sorunu çoğu görevde yaşadım seviyem düşük ve zırhlarım çok iyi olmadıgından. Ayrıca Khajit oynadıgım için en iyi hangi zırh mesela Khajit'e gider hangi yetenek agaçlarına basılmalı nasıl kolyeler vs. Takılmalı gibi öneriler almak için açtım zaten konuyu sürekli ölerek zevk alamadım maalesef onun dışında her şey iyi şuana kadar.
Oyunda para kazanmanın en kolay yolu iksir üretmek. İksir üretiminde gelişirsen pazarlık için iksirler de üretebilirsin ve iksirlerini daha pahalıya satabilirsin. Belli bir paraya ulaştıktan sonra da demircilerden bol bol deri alıp bunu zırha çevirebilirsin bu şekilde de zırh ustalığını arttırabilirsin. Öyle bir oyun ki, ister avcı ol ister şifacı ya da tılsımcı belki de vahşi bir savaşçı, usta bir hırsız, nefesi kuvvetli bir hoca. Yok yok oyunda yav. Steam'den aldıysan atölyeye muhakka göz at. Mod yüklersen oyundan alacağın keyif 2'ye 3'e katlarsın. Eğer Steam dışıysa Modnexus'dan binlerce hatta on binlerce mod bulabilirsin. Oyunun dilini Türkçe yap ve oyundaki tüm kitaplara göz at gerçekten çok güzel şeylerden bahsediyor ya da ip uçları veriyor. Khajit ırkı ilk seviyelerde pençesini(yumruklar) kullanarak daha yüksek hasarlar verebilir, ayrıca sinsilikle ünlü bir ırktır hırsız ya da suikastçı olabilirsin. Irkın yeteneklerinden tam olarak yararlanabilmen için hafif zırhlar ve tek elli kılıç ya da hançer kullanmalısın. Bu arada Vadikent, Riften diye geçiyor sanırım.
Anladım teşekkürler Steam Atölyesine bakacağım.
Khajit'e özel gece görüş yeteneği var, onu kullanmayı unutma. Büyüler kısmında olması lazım.

Evet var oyun gerçekten güzel ve çok geniş bir rol yapma oyununa yakışır cinsten. Ancak biraz oynayınca ve araştırma yapınca şunu gördüm. Bu kadar kapsamlı bir rol yapma oyununa göre karakterler neredeyse aynı. Yani evet bir sürü karakter hepsinin özel bir yeteneği falan var ama yani istediginiz karakter olup istediginizi yapabiliyorsunuz yani aslında hangi karakteri seçtiginiz çok aman aman bir öenmi yok gibi. Mesela khajit. Kedi ırkından gelme hırsızlığıyla ve çevikliğiyle meşhur gece görüş özelliginin yanı sıra diğer karakterlerden daha hızlı koşabilmeli ve daha yükseğe zıplayıp hatta tırmanabilmesi bile gereken bir karakter ama oyun böyle bile çok güzel sadece tek sorun şu ki shout türkçesi ne olarak geçiyor bilmiyorum ama ejderha güçlerimizden birini seçtigimizde gece görüş(özel gücümüzü) otomatikmen kullanamıyoruz o biraz saçma olmuş.

Son düzenleme:
Öneri vs. vermek istemiyorum hiç ama oyunu akışına bırak görevin git dediği yere git ve her yere girmeye çalış. Oyun gerçekten sonsuz gibi ve yıllar sonra yüzlerce saatin ardından yine oynasan bile yeni şeyler görebiliyorsun. Oyunda biraz zaman geçirdikten sonra modlama işine girebilirsin.

Öneri vs. vermek istemiyorum hiç ama oyunu akışına bırak görevin git dediği yere git ve her yere girmeye çalış. Oyun gerçekten sonsuz gibi ve yıllar sonra yüzlerce saatin ardından yine oynasan bile yeni şeyler görebiliyorsun. Oyunda biraz zaman geçirdikten sonra modlama işine girebilirsin.

Bloodlines 2 seviyorsun sanırım, artık çıksa keşke.(İlk oyunun hastasıyım en sevdiğim tür Gangrel.)

Yeni konular

Geri
Yukarı