SLI GTX 1080Ti vs RTX 2080 Ti

abdi42600

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu an kullandığım sistemde SLI GTX 1080Ti var. Ve ben teklonojide geliştiği için SLI GTX 1080Ti'ları satıp yerine RTX 2080 Ti almak istiyorum sizce ne yapmalıyım mı? 2 adet monitörüm var ve bunlar 1080p 144 Hz. Sizce RTX 2080 Ti ile kullanmış olduğum işlemci 7700K darboğaz yapar mı?

Şimdiki:
  • Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
  • Kingston HyperX Fury 16GB 2133MHz DDR4 Ram ve Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Ram (ikisi de tek slot)
  • MSI GTX1080 Ti SEA HAWK X GDDR5X 11GB 352Bit (SLI)

Bahsettiğim sistemimde şu an bunlar var ve ben SLI 1080Ti yerine RTX 2080 Ti'a geçiş yapsam nasıl olur? Bir sorun ile karşılaşır mıyım? Sistemim kartı besleyebilir mi? Oyunlar konusuna değinecek olursak illa 4K olsun oynayayım diye bir şey yapmam. Yani tabi ki RTX'in bazı yeniliklerinden yararlanmak için 4K açarım ama en azından bu bütün oyunlar için olmaz. Şimdiden herkese teşekkürler

Not: Eğer bütçemi merak ediyorsanız. 15000TL hali hazırda var. Dilerseniz 4K bir monitörde önerebilirsiniz. (Tabi aklım 4K olmasa da Asus ROG SWIFT PG258Q 24.5” 1ms'den yana ama). İşlemcide tek fan Akasa'nın sıvı soğutmasını kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz gayet güçlü bir işlemci 2080 Tİ'yı rahatlıkla besleyecektir. Monitör olarak 2080 Tİ alıp 1080P kullanmak saçmalık olacaktır, kart verimini tamamen kullanamıyor. Benim fikrim PG27VQ ve 2080 Tİ ikilisi güzel olacağı yönünde.

Bu video'yu izleyerek değerlendirme yapabilirsiniz, videoda tekli RTX 2080Ti performansıda sunuluyor. Sonuç olarak 1080Ti SLI tek başına olan RTX 2080Ti'den neredeyse 2 katı fazla performans sunuyor, tabi siz yeni teknolojiye geçmek istiyorsanız o ayrı ama daha RTX teknolojilerini gösterecek bir oyun bile piyasada yok şuan benim önerim şuan ki sisteminizle devam etmelisiniz, ilerleyen zamanlarda RTX teknolojilerini destekleyen oyunlar çıktığında gerçekten Nvidia'nın sunduğu gibi fark yaratacak özellikler olursa o zaman geçersiniz. Ayrıca 1080Ti SLI sistemine 1080p bir monitör hakaret olur en önce yapacağınız şey bana göre 4k 144hz bir monitöre geçmektir. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemciniz gayet güçlü bir işlemci 2080 Tİ'yı rahatlıkla besleyecektir. Monitör olarak 2080 Tİ alıp 1080P kullanmak saçmalık olacaktır, kart verimini tamamen kullanamıyor. Benim fikrim PG27VQ ve 2080 Tİ ikilisi güzel olacağı yönünde.
Hocam çok teşekkür ediyorum aradığım soru aslında besleyip beslememesiydi. Dediğiniz gibi Monitör bakımından bir değişiklilik yapmayı düşünüyorum. FPS oyunları oynadığım için 4K 144hz'ler o dönemlerde çok pahalıydı. Ben de 1080p 144hz'ye gitmiştim

Bu video'yu izleyerek değerlendirme yapabilirsiniz, videoda tekli RTX 2080Ti performansıda sunuluyor. Sonuç olarak 1080Ti SLI tek başına olan RTX 2080Ti'den neredeyse 2 katı fazla performans sunuyor, tabi siz yeni teknolojiye geçmek istiyorsanız o ayrı ama daha RTX teknolojilerini gösterecek bir oyun bile piyasada yok şuan benim önerim şuan ki sisteminizle devam etmelisiniz, ilerleyen zamanlarda RTX teknolojilerini destekleyen oyunlar çıktığında gerçekten Nvidia'nın sunduğu gibi fark yaratacak özellikler olursa o zaman geçersiniz. Ayrıca 1080Ti SLI sistemine 1080p bir monitör hakaret olur en önce yapacağınız şey bana göre 4k 144hz bir monitöre geçmektir. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam çok teşekkürler bir çok kişi de sizin dediğiniz gibi söyledi. İşte SLI 1080ti varken şimdi geçme hatta i9 serisini bekle diyen bile oldu. Benim de tek korkum malum biliyorsunuz bir aralar dolar yüzünden bu kartlar 14000TL'yi bile gördü Vatan'daydı sanırsam. Hani tek korkum i9 neslini beklerken dolar bir daha fırlarsa gidip kendi elimle yurt dışından almak zorunda kalacağım kısım. (Şöyle ki dolar ağustosta fırlama yapmadan önce kedime monitör vs bakıyordum. 4000-5000 arasına alacağım monitör şansızlığım yüzünden uçup gitmesi oldu :( )

Hocam çok teşekkür ediyorum aradığım soru aslında besleyip beslememesiydi. Dediğiniz gibi Monitör bakımından bir değişiklilik yapmayı düşünüyorum. FPS oyunları oynadığım için 4K 144hz'ler o dönemlerde çok pahalıydı. Ben de 1080p 144hz'ye gitmiştim

Hocam çok teşekkürler bir çok kişi de sizin dediğiniz gibi söyledi. İşte SLI 1080ti varken şimdi geçme hatta i9 serisini bekle diyen bile oldu. Benim de tek korkum malum biliyorsunuz bir aralar dolar yüzünden bu kartlar 14000TL'yi bile gördü Vatan'daydı sanırsam. Hani tek korkum i9 neslini beklerken dolar bir daha fırlarsa gidip kendi elimle yurt dışından almak zorunda kalacağım kısım. (Şöyle ki dolar ağustosta fırlama yapmadan önce kedime monitör vs bakıyordum. 4000-5000 arasına alacağım monitör şansızlığım yüzünden uçup gitmesi oldu :( )
Doların yılbaşına kadar artacağını pek sanmıyorum, zaten sisteminiz çok iyi beklememek için herhangi bir neden göremiyorum. 4K 144hz tek ASUS ROG Swift PG27UQ modeli var oda çok pahalı, 4k 60Hz monitör veya 2k 165Hz monitör isterseniz bakabiliriz.. :)

Bence kartın gayet iyi. Değmez gibi geliyor çünkü çok büyük bir para mevzusu bu. Ha kartları satıp alacaksanız onu düşünebilirsiniz ancak bence gerek yok.

Bence gerçekçi teknolojisini sevdiysen (RTX) alabilirsin ama ben olsam tutardım sonuçta 22 gb bence diğerlerinin dediği gibi 4K monitör al ondan sonra RTX teknolojisini istiyorsan al sonuçta ikisi de üst düzeyde ekran kartları.

Mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi öncelikle güzel bir monitör alıp sonra ekran kartında geçiş yapmayı planlıyorum. Önerebileceğiniz Monitörleri bekliyorum bütçem 15000TL bunun hepsini monitöre ayırmak istemiyorum o yüzden 4K 144hz yerine 4K 60HZ'de işimi görecektir sanırsam. Rica etsem bana 4K 60Hz ve 2K 165hz monitör önerilerinde bulunabilir misiniz?

Doların yılbaşına kadar artacağını pek sanmıyorum, zaten sisteminiz çok iyi beklememek için herhangi bir neden göremiyorum. 4K 144hz tek ASUS ROG Swift PG27UQ modeli var oda çok pahalı, 4k 60Hz monitör veya 2k 165Hz monitör isterseniz bakabiliriz.. :)

Bence elindeki sisteme monitör yenilemesi yaparsan uzun vade yararını görürsün. Önceliğin 1080P'den 4K monitöre geçmek olmalı. Sonrasına 2080 Ti alırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı