SM-T290 tablete Android 12 nasıl yüklenir?

Byopera

Femtopat
Daha fazla  
Tablet Android 11'ken çok kasma yapıyor. Az araştırdım, GSI ROM ile Android 12 yükleme ve gereksiz uygulamalardan kurtulup rahatladığı söylenen eski forumlar varmış ama tarihler 2022'yi falan gösteriyor. Şimdi atılan linke girdiğimde bayağı guncellenmiş, 2024'ten yazilim dosyalari falan çıkıyor. Bilmeden Android 14 gibi yüksek bir yazılım yükleyip tableti çökertme niyetim yok, o yüzden nasıl uygun yazılımı bulurum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Android 12 düzgün çalışmıyor vendordan dolayı. Ama kendi hazirladığım gsi romlarımı deneyebilirsiniz.

Konu 'Samsung Galaxy Tab A8 2019 (T290) Pixel OS14 Custom ROM' Samsung Galaxy Tab A8 2019 (T290) Pixel OS14 Custom ROM

Android 12 düzgün çalışmıyor vendordan dolayı. Ama kendi hazirladığım gsi romlarımı deneyebilirsiniz.

Konu 'Samsung Galaxy Tab A8 2019 (T290) Pixel OS14 Custom ROM' Samsung Galaxy Tab A8 2019 (T290) Pixel OS14 Custom ROM
Android 13 daha ağır olmaz mı. Başta aslında Android 10 a düşürmeyi düşünüyordum ama bu bunun normal samsung yazılımindan daha iyi olduğunu söylediler. Bende eski forumlardan yola çıkıp 12 kurmayı düşünmüştüm.

Android 13 daha ağır olmaz mı? Başta aslında Android 10'a düşürmeyi düşünüyordum ama bu bunun normal Samsung yazılımindan daha iyi olduğunu söylediler. Bende eski forumlardan yola çıkıp 12 kurmayı düşünmüştüm.

Hayır ağır değil. Hatta One UI'dan iyi çalışıyor.

Millet RAM kullanımı 1.5GB falan yazmış zaten 2 GB RAM var kasma falan olmasın hocam 😃

Yanlış bilgi vermiş arkadaş orada. 3. uygulamalar 1 GB göstermekte.
Hatta unutmazsam eğer başka ROM'ları da ekleyeceğim foruma akşama.

Tabletinizin en güncel stock ROM'u hangisi ise en stabil olanıda odur, diğerleri root yapıp geliştiricilerin hazırladığı Custom ROM lardır onları da tavsiye etmem velevki ağırlaştı ise ROM'u sıfırlamak olacak ve hafızayı çok doldurmamak gerek zira uygulamalar cihazın RAM'ini tüketirler ve cihazı hantallaştırırlar.

Android 12 yerine tamamlanmışı olan Android 13 yükleyin. Pişman olamazsınız.

Android 12 = Vista
Android 13 = Windows 7
Kullandığım telefon benim

Android 12 = Vista
Android 13 = Windows 7
Anladım hocam sağolun

Android 12 = Vista
Android 13 = Windows 7
Hocam bunun boyutu yüksek değil mi ya? Güncel yazılımda sanirim Android 14 var o bile düşük Android 13 yüksek. Hani biliyorum Android 13 daha çok alan kaplıyor elimdeki telefon galaxy A34. Android 14 e yükseltince depolamada düşüş oldu ama bu tablet 32 GB fln sonra sıkıntı olmasın

Bunun boyutu yüksek değil mi ya? Güncel yazılımda sanirim Android 14 var o bile düşük Android 13 yüksek. Hani biliyorum Android 13 daha çok alan kaplıyor elimdeki telefon Galaxy a34. Android 14'e yükseltince depolamada düşüş oldu ama bu tablet 32 GB falan sonra sıkıntı olmasın.

Ne fazla ne de az. LineageOS 1.5 GB olması lazım. Onu sadece sistem bölümüne kuruyor. Depolamayi etkilemiyor desek yeri.

Yeni konular

Geri
Yukarı