Çözüldü Smart Access Memory nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gapirkont

Kilopat
RX 6600 kullanıyorum. Forumda gezerken 6600 XT kullananların bu özellik hakkında konuştuklarını, açık olup olmadığının sorulduğunu vs. gördüm. Nedir bu özellik? 6600'de var mı? Açılmalı mı?

İşlemciniz Intel 10. , 11. veya 12. nesil ise Resizable Bar olarak AMD 5000 serisi ise SAM olarak geçiyor.

Önce BIOS ayarlarından sonra ise AMD sürücünüsün yazılımından açılıyor.

Görsel :
1653049845721.png

AMD işlemci ve AMD ekran kartı ile açılınca bazı oyunlarda performans ReBar'a göre daha fazla olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
İşlemcinin ekran kartı belleğine tamamen erişimine izin veriyor, performansı arttıran bir ayar o yüzden açılması iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

İşlemciniz Intel 11. veya 12. nesil ise Resizable Bar olarak AMD 5000 serisi ise SAM olarak geçiyor.

Önce BIOS ayarlarından sonra ise AMD sürücünüsün yazılımından açılıyor.

Görsel: Eki Görüntüle 1393628

AMD işlemci ve AMD ekran kartı ile açılınca bazı oyunlarda performans ReBar'a göre daha fazla olabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşlemcinin ekran kartı belleğine tamamen erişimine izin veriyor, performansı arttıran bir ayar o yüzden açılması iyi olur.

Nasıl açıyoruz peki? @Süleyman Yusuf hocamın attığı yere girdiğimde kullanılabilir değil yazıyor.

İşlemcinin ekran kartı belleğine tam olarak erişmesini sağlayan bir teknoloji diye biliyorum. Elbette açılmalı, performansa katkısı oluyor.

Kullanılabilir değil yazıyor. En son sürümü kullanıyorum. Nasıl etkinleştiricem? @Vegas videosunu atmışsınız görmedim. İzliyorum hemen.

Dosya Ekleri

• amd.PNG
    amd.PNG
    156,3 KB · Görüntüleme: 593
@Gapirkont 5000 serisi Ryzen, 6000 serisi Radeon RX ve 500 serisi anakart lazım. Tabii belki esnemiş olabilir gereksinimler ona bakmadım, BIOS'ta Smart Access Memory veya ReSize BAR diye bir ayar bulursan oradan açabilirsin.

i3 12100F ve RX 6600 kullanıyorum. Açamaz mıyım? Kontrol ediyorum bir BIOS'u.

11. nesil işlemciler ile açılıyordu, 12. nesilde de açılıyordur büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı