Smok NORD 4 coil değiştirilmeli mi?

Fatih ALEMDAR

Hectopat
Arkadaşlar Smok NORD 4 cihazını aldıktan sonra RPM2 coilinin içine yanında gelen own marka üzümlü likitke tam doldurdum. 45 dakika bekledim, sağlam çalıştı. Fakat biraz önce içindeki likit bitti ve son çektiğim iki nefesten yanık tadı geldi. Coili değiştirmek gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tankın bitmesine izin vermeyin hocam, sürekli en az çeyreği dolu olacak şekilde kullanın. Hatta %75'inden fazla da doldurmazsanız çok daha güzel kullanırsınız, ama bunun için yanınızda şişe bulundurmanız gerekir.

Coil kuruduğu için yanık oluştuysa tekrar doldurup bir süre kullanınca bu tat geçebiliyor, en azından benim Swag modumda öyle oluyor.

Zaten kartuşta minimum çizgisi vardır onun altına inme %30 civarı bi seviyenin altına düşürme likit seviyesini onun dışında coillerin ömrü olur içimine bağlı olarak 1-2 hafta aralığında gider bir süre sonra tat bozukluğu ve yanık hissiyatı benim değişmem lazım hissini verir. Ama sadece likit bittiği için 1-2 çekim yanık aldıysanız büyük ihtimalle coil yanmamıştır. Doldurursan düzelir. Ama likit bitince çok zorlar içmeye devam edersen coil yanar değişmen gerekir

Hocam teşekkürler birkaç sorum daha var.
1-yeni likit alacağım fakat hangisinden alayım? Premium likit diye bir şey gördüm paraya kıymaya değer mi değmese normal mi alayım Premium mu?
2-gereken sıvı seviyesi tam olarak nerede?
3-birkaç damla kalan eski likitini içine yeni likit karıştırsam sorun olur mu?
4-bende cihazın yanında gelen own marka üzümlü. Bunun nikotini kaç gramdır. Yani yeni alacağının kaç olması lazım?

İlk soruda işle meşgul olduğum için son kısmını saçmalamışım pardon.

Hocam teşekkürler birkaç sorum daha var.
1-yeni likit alacağım fakat hangisinden alayım? Premium likit diye bir şey gördüm paraya kıymaya değer mi değmese normal mi alayım Premium mu?
2-gereken sıvı seviyesi tam olarak nerede?
3-birkaç damla kalan eski likitini içine yeni likit karıştırsam sorun olur mu?
4-bende cihazın yanında gelen own marka üzümlü. Bunun nikotini kaç gramdır. Yani yeni alacağının kaç olması lazım?

İlk soruda işle meşgul olduğum için son kısmını saçmalamışım pardon.
1- Salt likit kullanman gerekir VG - PG oranları 50-50 veya 40-60. Özelden yazarsan uygun fiyatlı f/p likit önerebilirim.
2- Sıvı seviyesinden kastın kartuşun seviyesi ise fulleyebilirsin sadece coilde gördüğün pamuğun çok altına düşmesin yeter.
3- sorun olmaz ama tavsiye etmem.
4- Nikotin seviyesi tamamen kişiye bağlıdır genelde salt likitler 10-50 gram arasında değişir üzerinde MG değeri yazar nikotinin.
Ben eski günde 2 paket sigara içen birisi olarak 36mg nikotin tercih ediyorum bazen ise 24 mg ama ideali 15 civarlarıdır.
Eğer likitinin vg pg değeri 70-30 gibi ise ve nikotin değeri çok düşük ise pod mod için değil büyük atomizerli makineler için kullanıma uygun likit demektir kullanmanı tavsiye etmem

1- salt likit kullanman gerekir vg - pg oranları 50-50 veya 40-60. özelden yazarsan uygun fiyatlı F/P likit önerebilirim.
2- sıvı seviyesinden kastın kartuşun seviyesi ise fulleyebilirsin sadece coilde gördüğün pamuğun çok altına düşmesin yeter.
3- sorun olmaz ama tavsiye etmem.
4- nikotin seviyesi tamamen kişiye bağlıdır genelde salt likitler 10-50 gram arasında değişir üzerinde mg değeri yazar nikotinin.
Ben eski günde 2 paket sigara içen birisi olarak 36mg nikotin tercih ediyorum bazen ise 24 mg ama ideali 15 civarlarıdır.
Eğer likitinin vg pg değeri 70-30 gibi ise ve nikotin değeri çok düşük ise pod mod için değil büyük atomizerli makineler için kullanıma uygun likit demektir kullanmanı tavsiye etmem.

Kullandığım likit 3mg hafif olması lazım sanırsam. Gidip salt likiti mi alayım? Neden salt likit alayım? Sigarayı tamamen bırakmadım arada bir yine içiyorum. Ve bir de cihazda çok hafif akıtmalar oluyor sıkıntı çıkarır mı?

Ve kullandığım likit 80vg/20pg.
Yeni kilitleri de buhar keyf1 sitesinden temin edeceğim.

Kullandığı likit..

Dosya Ekleri

• IMG_20230401_011647.jpg
    IMG_20230401_011647.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_20230401_011641.jpg
    IMG_20230401_011641.jpg
    70,5 KB · Görüntüleme: 59
Kullandığım likit 3mg hafif olması lazım sanırsam. Gidip salt likiti mi alayım? Neden salt likit alayım? Sigarayı tamamen bırakmadım arada bir yine içiyorum. Ve bir de cihazda çok hafif akıtmalar oluyor sıkıntı çıkarır mı?

Ve kullandığım likit 80vg/20pg.
Yeni kilitleri de buhar keyf1 sitesinden temin edeceğim.
Pod mod cihazlar için salt likit kullanılır amaç nargile gibi aşırı duman almadan sigara ayarlarında dumanla yoğun tat ve yüksek nikotin elde etmek. Salt likit almanı kesinlikle tavsiye ederim. Ben OOPS likitten sipariş ediyorum izmirli elemanlar kendi yaptıkları OOPS salt likitleri var çoğu likiti güzel beğendiğin tat çeşitlerini söylersen tavsiye de verebilirim (pastane, meyve gibi). Cihazda her zaman minik akıtmalar olur normal akıtma 0 olan cihaz ben görmedim.

80/20 - 70/30 salt olmayan likitler milletin kocaman taşıdığı ve tren gibi duman çıkaran cihazlar için kısaca :)

Pod mod cihazlar için salt likit kullanılır amaç nargile gibi aşırı duman almadan sigara ayarlarında dumanla yoğun tat ve yüksek nikotin elde etmek. Salt likit almanı kesinlikle tavsiye ederim. Ben oops likitten sipariş ediyorum İzmirli elemanlar kendi yaptıkları oops salt likitleri var çoğu likiti güzel beğendiğin tat çeşitlerini söylersen tavsiye de verebilirim (pastane, meyve gibi). Cihazda her zaman minik akıtmalar olur normal akıtma 0 olan cihaz ben görmedim.

80/20 - 70/30 salt olmayan likitler milletin kocaman taşıdığı ve tren gibi duman çıkaran cihazlar için kısaca :)

Normalde günde yarım paket sigara içen birisiydim. 35mg olandan salt likit alayım. Buharkeyf1 sitesinden almayı düşünüyorum. Fiyatları da çok pahalı değil. Bebe bisküvisi, kahve, çikolata gibi gibi. Bunlardan birini alırım.

Bir de salt likit aldıktan sonra RPM coili mi kullanayım RPM2 mi?

Benim gibi meyve tatlarını seviyorsan önerebileceğim birkaç likit;

Bu 3ünü sık sık içerim ve çok severek kullanıyorum. 24mg veya 36 mg tercih edebilirsin. 50 fazla gelebilir

Kahve, tütün gibi tatlar kulağa iyi geliyor ama beni her zaman pişman etti o yüzden o taraflara hiç bulaşmıyorum

Çok bir fark olmaz ama RPM ile daha iyi performans alırsın

Benim gibi meyve tatlarını seviyorsan önerebileceğim birkaç likit;

Bu 3'ünü sık sık içerim ve çok severek kullanıyorum. 24mg veya 36 mg tercih edebilirsin. 50 fazla gelebilir.

Kahve, tütün gibi tatlar kulağa iyi geliyor ama beni her zaman pişman etti o yüzden o taraflara hiç bulaşmıyorum.

Çok bir fark olmaz ama RPM ile daha iyi performans alırsın.

Site güvenilirse buradan da sipariş verebilirim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı