SMS Bomber kullanan kişi bulunabilir mi?

fearlesslord

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bugün sabah saat 9 10 civarlarında babam dersteyken bir sürü doğrulama kodu gönderilmiş. Büyük ihtimalle dersi kaynatmak isteyen 2 3 velet yaptı ama tam tespit etmek istiyoruz. Babam siber polis çağırmış ve sınıftaki herkesten ifade almışlar. 2 tane çocuk birkaç bilgi vermiş ama daha emin değiliz. Çocukların dediğine göre replit denen bir siteden yapıyorlarmış bu siteden loglarını alabilir miyiz? Davacı olursak çocuklar ceza alır mı? Detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Bir sürü farklı smsbomber vs var hangisi olduğunu bulmak zor ayrıca Linux üzerindende smsbomb atılabiliyor, replitinde log vericeğini çok sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez.

Çocuklar itiraf ederse ortaya çıkar, yoksa sanmam.
2 3 kişi söyledi ama emin değiliz durduk yere birilerini suçlamak istemiyoruz. SMS'lerden birşey olmayacağını biliyoruz fakat siber polisler daha bu illegal mecraların A'sını B'sini bilmiyor ben de makine mühendisiyim küçüklüğüm C dili ile geçti. Bu çocuk mobil veri kullanıyor ve Apple cihazı var bildiğim kadarıyla Apple cihazlar kolay kolay tespit edilemiyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

En azından kim olduğunu tespit edip ailesini bilgilendirmek istiyoruz ki daha büyük belalar açmasın başına.

Replit sitesi kullanıcıların yazdığı kodları derleyip çalıştıran bir yer. Kodu kullananlar çıkmaz fakat IP bilgileri belki bulunabilir.
Siber polis buralardan log alabilir mi?

Bir sürü farklı smsbomber vs var hangisi olduğunu bulmak zor ayrıca Linux üzerindende smsbomb atılabiliyor, replitinde log vericeğini çok sanmıyorum ama denemekten zarar gelmez.
Çok uzun sürer diyorlar babam çocukları tehdit etti ama 2 3 tanesi dışında hiç biri birşeyler söylemedi.

Çocuklar dediğiniz gibi bu kadar kasmamak lazım yapmış olabilirler. Polisin gelmesi onları korkutmak için yeterli olmuştur.

Bulup ailesini bilgilendirmek istiyor babam. Çocuk kendi ağızıyla itiraf etmeyecek çünkü. 10. sınıf kocaman olup ergenliğe girmiş adam olmuş hatta ama halen çocukca işlerle uğraşıyorlar.

Eğer itiraf ettirmek istiyorsanız kim olduğu ortaya çıkmazsa tüm sınıfın disipline verileceğini, itiraf edilirse affedileceğini söyleyebilirsiniz. Bilen varsa vs anında söyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı