SMS ınfocomm ASUS yetkili servisi nasıldır?

• Konuyu başlatan Hlina
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 476

Hlina

Kilopat
Yakın zamanda laptopunu sıvı metal ve fan bakımı için temizletmeye götüren arkadaşlar var mı acaba? Cihazımı aşırı ısınma, düşük performans ve arka kapaktaki vidanın yerinden çıkmaması nedeni ile elden bu servise bırakacağım. Vermeden önce kesinlikle yap dediğiniz bir şeyler var mı? Cihazını götüren arkadaşlar var ise eğer kaç günde cihazı aldınız, memnun kaldınız mı, cihazınızı sıfırladılar mı ve nasıl teslim ettiniz?

Cihaz modelim ROG STRIX g17. açılmayan vidadan kastım cihazın köşesindeki bir vida hem sağa hem sola boş şekilde dönüyor ve yerinden kesinlikle çıkmıyor cihazı ters çevirip denedim ancak yine sonuç alamadım. M.2 SSD takma umudu ile açmaya yeltendim ancak olmadı. Yetkili servisle durumu konuştuğumda SSD için teknik servisin takabileceğini ve benden 750TL işçilik ücreti alınacağından bahsettiler. Reddit'te aynı sorunu yaşayan birini gördüm bu video.

Diğer vidaları söküp zorlamadan kart ile arka kapağı sökmeye çalışın. Zorlamayın ama.

Diğer vidaları söküp zorlamadan kart ile arka kapağı sökmeye çalışın. Zorlamayın ama.
Dediğiniz gibi diğer hepsini söktükten sonra denemiştim zaten ancak hiç çıkacak gibi gözükmüyordu, hiç ellemedim tekrar monte edip bıraktım. Yanlışlıkla bile olsa fiziki hasar sonrası garanti gidiyormuş, garantiden olmayayım.

Dediğiniz gibi diğer hepsini söktükten sonra denemiştim zaten ancak hiç çıkacak gibi gözükmüyordu, hiç ellemedim tekrar monte edip bıraktım. Yanlışlıkla bile olsa fiziki hasar sonrası garanti gidiyormuş, garantiden olmayayım.

Evet gidiyor hocam aman dikkat.

Bu temizleme işleminden sonra yine vidanın yerinden çıkmamasından korkuyorum. Sizce cihazı vermişken SSD Takmalarını da istesem mi bilemiyorum 750TL de çok uçuk bir fiyatlandırma.
Ram takma ücreti 450tl idi yılbaşından önce. Ücreti fazla bulup kendim takmıştım. Yılbaşından sonra 750tl olmuş olabilir. Yine fazla ama sizin durum farklı. Size de uygunsa açtırmışken taktırın.

Anladım hocam sağ ol cevaplar için, umarım başka sorun yaratmazlar başıma, insanların çok kötü tecrübesi olan bir yer, siz de yaşamışsınız hatta.

@olyshoweR Hocam sizin konunuzun altına mesaj yazdım ama görmediniz mi bilemiyorum, bir bakabilir misiniz aynı konu hakkında, sizin işlemi de öğrenmek isterim.
Mesajı göremedim kusura bakmayın. İstanbul, Ümraniye'deki servisine gitmiştim. Gayet ilgililer ve yakından takip ediyorlar ürünü. Adaptör bozulmuştu, garanti kapsamında olduğu için ücret almadılar. İşlemler kısa sürdü, ben fazlasıyla memnun kalmıştım.

RAM takma ücreti 450TL idi yılbaşından önce. Ücreti fazla bulup kendim takmıştım. Yılbaşından sonra 750TL olmuş olabilir. Yine fazla ama sizin durum farklı. Size de uygunsa açtırmışken taktırın.

Evet dediğiniz gibi yine fazla ancak, başka seçeneğim yok gibi gözüküyor sanırsam.

Mesajı göremedim kusura bakmayın. İstanbul, Ümraniye'deki servisine gitmiştim. Gayet ilgililer ve yakından takip ediyorlar ürünü. Adaptör bozulmuştu, garanti kapsamında olduğu için ücret almadılar. İşlemler kısa sürdü, ben fazlasıyla memnun kalmıştım.

Sağ olun cevap için, konuda bahsettiğiniz gibi fan ve macun temizliği yaptırdınız mı peki?

Yok sadece adaptör değişikliği yaptırdım. Ek olarak cihazdaki tüm bileşenlerin çalışıp çalışmadığını test ediyorlar.
Aynı gün içinde mi teslim aldınız cihazı geri?

Ek bilgi olarak cihazı bugün teslim ettim, ısı problemi tozlanma ve sıvı metal kaynaklı ise pazartesi günü teslim alabileceğimi söylediler. Cihazın sıfırlanacağına dair belge imzaladım. Açılmayan vida konusunda eğer yalama yaptıysanız kasa değişebilir dendi. Yalama veya fiziki hasar kesinlikle vermedim, vida sapasağlam. Umarım herhangi bir sorunla karşılaşmam, bilgileri aldığımda tekrar aktarırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı