SMS ve WhatsApp'tan garip mesajlar geliyor

emcet

Decapat
Daha fazla  
Son zamanlarda hem SMS'den hem de WhatsApp'dan garip mesajlar geliyor.
Merhaba, Amazon da işe alım müdürüyüm, açık pozisyonlar nedeniyle sizi... Diye gidiyor ve WhatsApp numarası bırakıyor o da +522.... Diye gidiyor. Bu mesaj SMS'den gelen.
WhatsApp'dan da +967 ile başlayan bir numaradan 3 emoji geldi 2 dakika sonra "sorry, wrong number" yazdı. Cidden bir yanlışlık olmuş olabilir ama SMS olayından sonra içimde bir huzursuzluk oldu nasıl çözebilirim?

Telefon numaranız ifşa olmuş büyük ihtimalle 2 çözümü var gelen mesajları engellemek yenir bir numara almak.
İfşa olmuş derken böyle oltalama vb. Şeylerin listesine girmiş numarası.

Bana da 332 ile başlayan numaralar çağrı gönderiyor, araştırdığım kadarıyla dolandırmaya çalışıyorlarmış hattınızı yurt dışına kapayın.

Telefon numaranız ifşa olmuş büyük ihtimalle 2 çözümü var gelen mesajları engellemek yenir bir numara almak.
İfşa olmuş derken böyle oltalama vb. şeylerin listesine girmiş numarası.

Hocam bence genel bir şey çünkü yurt içinden değil yurt dışından arıyorlar özellikle bana da denk geliyor çünkü, hattını yurt dışına kapatması bence yeterli olur.

Merhaba, Amazon da işe alım müdürüyüm, açık pozisyonlar nedeniyle sizi... Diye gidiyor ve WhatsApp numarası bırakıyor o da +522.... Diye gidiyor. Bu mesaj SMS'den gelen.
WhatsApp'dan da +967 ile başlayan bir numaradan 3 emoji geldi 2 dakika sonra "sorry, wrong number" yazdı. Cidden bir yanlışlık olmuş olabilir ama SMS olayından sonra içimde bir huzursuzluk oldu nasıl çözebilirim?

Yurt dışından aranma ve SMS'ye hattınızı kapatın.

Bana da 332 ile başlayan numaralar çağrı gönderiyor, araştırdığım kadarıyla dolandırmaya çalışıyorlarmış hattınızı yurt dışına kapayın.

Hocam bence genel bir şey çünkü yurt içinden değil yurt dışından arıyorlar özellikle bana da denk geliyor çünkü, hattını yurt dışına kapatması bence yeterli olur.

Yurt dışındaki oltacıların eline geçmiştir yani bu ama yine ellerine geçmiş.

Numaranız fishing yapan kişilerin eline düşmüş. Liste gibi bir şeyi var muhtemelen bunların. Bazı numaralara fena dadanıyorlar bu şekilde.

Bir aralar Balkan ülkelerinden cok ariyorlardi. Hepsini itinayla engelledim sonra sesleri kesildi. Neyse ki yeni operatörde direkt olarak spam cagrilari ve süpheli numaralari otomatik olarak engelleyebiliyorum. Bu duruma daha cok operatörlerin el atmasi gerekiyor.

Bana da gelmeye başladı icloud uzantılı maillerden imessage şeklinde. Birisi +522 ile başlıyor, diğeri 539'lu bir türkiye numarası, diğeri 534'lü.

Yeni konular

Geri
Yukarı