SMS ve WhatsApp'tan garip mesajlar geliyor

Yok arama değil numara da değil e-posta hesabı gibi rastgele sayılar @ rastgele sayılar.com gibi bir adresden geliyor.

Bana da gelmeye başladı iCloud uzantılı maillerden iMessage şeklinde. Birisi +522 ile başlıyor, diğeri 539'lu bir Türkiye numarası, diğeri 534'lü.

Bana gelen mesajlarda iCloud uzantılı galiba tam anlamadım e-posta gibi fakat sadece sayılar var.

Bir aralar Balkan ülkelerinden cok ariyorlardi. Hepsini itinayla engelledim sonra sesleri kesildi. Neyse ki yeni operatörde direkt olarak spam cagrilari ve süpheli numaralari otomatik olarak engelleyebiliyorum. Bu duruma daha cok operatörlerin el atmasi gerekiyor.
Operatörlerin spam aramaları ve mesajları engellemeleri bir yana dursun, kendileri spam pop-up atıyordu bir ara. Resmen güveneceğimiz taraf bize sırtını dönmüştü. Şimdi duymuyorum hiç öyle bir şey ama güvenemiyorum da hiçbirine. Kullanıcı yararına çalışmıyorlar pek fazla. Hala millete "Metin2 server" mesajı yağıyor. Bir ara numarası listeye girmiş adam çıkamıyor. Aynı mesajdan 100000 adet yolluyor adamlar ve hiçbir operatör de bu spam demiyor.

Operatörler spam aramaları ve mesajları engellemek bir yana dursun, kendileri spam pop-up atıyordu bir ara.

Sanirim ülkeden ülkeye degisiyor hocam. Artik yeni yasa mi geldi bilinmez ama, eskiye nazaran bu tür numaralari engellemek icin bayagi bir özellikler getirilmis. Cagri telefona düsmeden direkt filtreliyor.

Haber sitelerine baktım da bu mesajı sakın açmayın deniyor açmamaktan kasıtları linke tıklamak değil mi SMS'e tıklayıp okumak değil.

Geri
Yukarı