Snowman M200 R5 3600 için yeterli olur mu?

Siz bilgili bir abiye benziyorsunuz size ufak bir soru daha sormak isterim :) sizce R5 3600 ile 3600X arasında kayda değer bir fark var mıdır yoksa 3600 yeterli mi dersiniz?
Neredeyse hiç fark yok. Fakat 3600x TDP değeri yüksek olduğu için o.c performansı bir tık daha iyi olur. Ama ne için yeterli gelmesini bekliyorsunuz onu tam bilmiyorum işte.

GTX 1650 var ancak ileri zamanda uygun bir 3060 almayı düşünüyorum 0 çok pahalı olduğundan 2. el bakacağım. Ha bu arada bu işlemciyi yükseltme amacıyla alıyorum şu anki sistemim şu şekilde: Ryzen 3 2300X, MSI A320M Pro-E, GTX 1650, Kingston Fury16GM 3600MHz RAM. Ayrıca ben kasayı yaklaşık 5 yıl önce aldığım için FiveM'de yaşadığım ufak kasmaların sebebinin işlemci olduğunu düşünüyorum o yüzden en başta işlemcimi değiştiriyorum.

GTX 1650 var ancak ileri zamanda uygun bir 3060 almayı düşünüyorum 0 çok pahalı olduğundan 2. el bakacağım. Ha bu arada bu işlemciyi yükseltme amacıyla alıyorum şu anki sistemim şu şekilde: Ryzen 3 2300X, MSI A320M Pro-E, GTX 1650, Kingston Fury16GM 3600MHz RAM. Ayrıca ben kasayı yaklaşık 5 yıl önce aldığım için FiveM'de yaşadığım ufak kasmaların sebebinin işlemci olduğunu düşünüyorum o yüzden en başta işlemcimi değiştiriyorum.
FiveM konusunda haklı olabilirsiniz ama R5 3600 ileride geçeceğiniz 3060 için sınırda kalacaktır aklınızda bulunsun.

FiveM konusunda haklı olabilirsiniz ama R5 3600 ileride geçeceğiniz 3060 için sınırda kalacaktır aklınızda bulunsun.

Hmm anladım. Aslında temiz bir 1080 bulmayı düşünüyordum da çevremden çok eski kalır vs. laflar duydum 1080 veya 1080 Ti için ne düşünürsün. Son olarak senin önerebileceğin bir ekran kartı var mıdır?

Hani iş görür ancak öyle ahım şahım bir performans beklemeyin derim...

İş görür ama yeterli mi dersen maalesef...

Yani burada var sıcaklık değeri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hmm anladım. Aslında temiz bir 1080 bulmayı düşünüyordum da çevremden çok eski kalır vs. laflar duydum 1080 veya 1080 Ti için ne düşünürsün. Son olarak senin önerebileceğin bir ekran kartı var mıdır?
1080/1080ti zamanın en güçlü kartlarından birisi hala. Fakat Nvidia'nın geliştirdiği tüm teknolojilerden neredeyse mahrum. Isınması, güç tüketimi, ve fiyatı günümüz için fazla. 3060/6600xt gibi kartlar 1080ti için en güzel alternatifler.

Geri
Yukarı