Snowman M800 fan çıkmıyor

Kadir Tanriverdi

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde lanet olası Snowman M800 CPU fanı var ve 2 saattir uğraşıyorum, çıkarmıyorum. Benim kasanın arka kapağı da açılmıyor. Yeni işlemci aldım bir türlü takamadım. Acil yardımcı olacak biri var mıdır?

Dosya Ekleri

• 16175621575558836746969496260636.jpg
    16175621575558836746969496260636.jpg
    143 KB · Görüntüleme: 142
Son düzenleyen: Moderatör:
Önce stres testinde biraz ısıtın, sonra PC'yi kapatıp fanın vidalarını sökün, tırnağını kaldırın ve çevirerek çıkarın. Zorlamadan yavaş yavaş sağa sola oynatarak çekin. Hiç olmazsa iki elinize ip alıp arasından geçirip işlemciyi soğutucudan ayırmaya çalışın. Sert plastikten ince bir spatula falan varsa onu da araya sokmaya çalışabilirsiniz, tabii yine zorlamadan, işlemciyi çizebilirsiniz. Sertçe çekerseniz de pinler zarar görebilir dikkat edin.

Önce stres testinde biraz ısıtın, sonra PC'yi kapatıp fanın vidalarını sökün, tırnağını kaldırın ve çevirerek çıkarın. Zorlamadan yavaş yavaş sağa sola oynatarak çekin. Hiç olmazsa iki elinize ip alıp arasından geçirip işlemciyi soğutucudan ayırmaya çalışın. Sert plastikten ince bir spatula falan varsa onu da araya sokmaya çalışabilirsiniz, tabii yine zorlamadan, işlemciyi çizebilirsiniz. Sertçe çekerseniz de pinler zarar görebilir dikkat edin.
Hocam vida yok işte eski birşey çıkmıyor
Klipsli gibi birşey çentik gibi
Bakın böyle birşey. Ne yapsam yarın bilgisayarcı ya mı götürsem

Dosya Ekleri

• 16175630153077139593409193504373.jpg
    16175630153077139593409193504373.jpg
    186,9 KB · Görüntüleme: 62

Klipsli gibi birşey çentik gibi
Iki tarafta klipler var hocam onlar siyah plastik bi aparata bağlı uzun ucu olan klipsi aşağı ve dışarı doğru hareket ettirirseniz kendisi atar biraz uğraştırabilir snowmanin klipsleri biraz fazla sıkı, termal macun değişimi için her sök tak yapıcağım zaman tedirgin ediyor anakartı kırıcak diye. Çok zorlamadan klipsi aşağı dışarı doğru yavaş yavaş esneterek çıkarabilirsiniz.

Iki tarafta klipler var hocam onlar siyah plastik bi aparata bağlı uzun ucu olan klipsi aşağı ve dışarı doğru hareket ettirirseniz kendisi atar biraz uğraştırabilir snowmanin klipsleri biraz fazla sıkı, termal macun değişimi için her sök tak yapıcağım zaman tedirgin ediyor anakartı kırıcak diye. Çok zorlamadan klipsi aşağı dışarı doğru yavaş yavaş esneterek çıkartabilirsini
Hocam vallahi dediğiniz şeyleri göremedim ucu uzu olan derken ortadakilerden mi bahsediyorsunuz ?

Arkadaşlar elimde lanet olası Snowman M800 CPU fanı var ve 2 saattir uğraşıyorum, çıkarmıyorum. Benim kasanın arka kapağı da açılmıyor. Yeni işlemci aldım bir türlü takamadım. Acil yardımcı olacak biri var mıdır?
İlk önce yukardaki klipsi aşağı bastır tırnaktan kurtar. Ardından öteki klipsi üstten bastır, tırnaktan kurtar. Tırnaklardan kurtulduktan sonra hafifçe sağ sol çevir. Baktın kendini saldı yavaşça çıkar. Kabloyu unutma. Baya basit birşey aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı