Snowman T6 mavi kule tipi soğutucu incelemesi

Merhabalar, eski sistemimden beri bu soğutucuya geçmeyi planlıyordum 6 adet bakır ısı borusu ve fanlarının da performansı gayet iyi olduğundan bu fiyata alınabilecek en iyi soğutucu benim gözümde.

IMG_20210309_180104.jpg

Soğutucu bu şekilde fanları montajlı geliyor. Fanı 70 CFM hava akışı sunuyor orta-üst sınıf hava soğutmalarda görülen bir değer.

IMG_20210309_180144.jpg

İkili fan çoklayıcısı ile geliyor. Kutu içeriği neredeyse yok denilecek bir ürün için bunun atlanmaması güzel olmuş.

IMG_20210309_180253~2.jpg

Soğutucunun işçiliğini beğendim ısı boruları arasına alüminyum blok girmiyor ve pürüzsüz yapılmış ucuz ve malzemeden kısılmayan bir soğutucuda beklentilerin çok üstünde bir işçiliğin olması sevindirici.

IMG_20210309_180412.jpg

Kutunun içerisinden bunlar çıkıyor sanırım Intel için plastik vidalar ile montaj sağlıyor.

Adsız.png

Adsızz.png

Ryzen 7 2700 ile stok hızlarda 10 dakikalık Prime95 blend testinde ilk 5 dakika 47 sonrasında 53 dereceye çıkarak ısısını sabitliyor. Testi sonlandırdığımda 30 saniye geçmeden işlemci sıcaklığı 30 derecelere düşüyor. Stok soğutucuda (Wraith spire) testi gerçekleştirdiğimde bir dakikanın ardından bu ısının 61 dereceye ulaştığını görüyordum. Bu soğutucuya geçince işlemci frekansı 3200'den 3300 MHz'e otomatik olarak çıktı. İki soğutucuda da termal macun olarak Arctic MX-4 kullanıldı.

Şu anda AM4 soğutucu montaj braketi mevcut değil kasa yan yatık soğutucu ağırlığından faydalanarak ve termal macunun yapışması ile duruyor. Stok soğutucu kullandığım zamanlar bu braket elimde vardı normal kurulumu ile kullanıyordum. Yeni soğutucuda braket ile test yaptığım vakit daha iyi performans verebilir kasayı ev içerisinde birçok kez yerini değiştirdim sürekli soğutucuyu söküp taktım performans kaybı yaşanmış olabilir. Birkaç gün önce 45 derece alıyordum Prime95 testlerinde. Soğutucuyu beğendim tavsiye ederim, braket geldiğinde tam kurulumunu yaptıktan sonra OC Denemelerine başlayacağım.
Ürünün linki
Düzenlendi: Belirtmeyi unuttum, bunun RGB fanlı modeli var onu tavsiye etmiyorum kullananlar arka fanın ses yaptığını söylüyor bunun içerisinden çıkan fanlar hem daha performanslı hem de daha sessiz. Zaten özellikle bu modeli tercih ettim RGB olsun diye uğraşmayın bunun mavi LED'leri de oldukça güçlü ve dönen bir animasyonu mevcut.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı