Snowman'in termal macunu gerçekten 14.3 W/mK olabilir mi?

Ek olarak: @MisakiTaro ZF-12'de ne sıkıntı gördün? O da yolda şu an, isterseniz onu da sürüp test edebilirim ileride :D
Macun çabuk kuruyormuş. :D Ben aldım ama büyük ihtimalle düzgün süremedim. Testi başlatır başlatmaz 80 derece oluyordu işlemci.

İki macunu da kullandım, şu anda da Snowman kullanıyorum. İşlemciye süreli 2 gün, ekran kartına süreli 1 hafta oldu. Tabii ki söyleyeceğim değerlerden net bir şey anlaşılmaz. Yine de fikir edinmen için söyleyeyim.

İşlemci sıcaklığı Thermal Grizzly ile de Snowman ile de 49-51 derece. Değişen pek bir şey olmadı işlemci tarafında. (Prime95)

Ekran kartı: (FurMark) Thermal Grizzly ile maks. 61 derece, Snowman ile maks. 57 derece gördü. Isı değerleri yanıltıcı olabilir, 1-2 ay sonra güncelleme yaparım.

Konu benden sonra çok eskirse hortlatmak yerine yeni konu açıp etiketleyebilirim isterseniz. Asıl alma amacım da dayanıklılığını test etmek, bunu da belirteyim. Dediğim gibi bu yanıltmasın, macun yeni sonuçta. İlk izlenim olarak değerleri paylaşıyorum.

Ek olarak: @MisakiTaro ZF-12'de ne sıkıntı gördün? O da yolda şu an, isterseniz onu da sürüp test edebilirim ileride :D
Risk alasım yok hiç. Thermal Grizzly 5.5 gr alacağım bekleyip.

@Berrkay ben tekrar riske atmadım ama kullanan arkadaşımın 2 ay sonraki fotoğrafı:

1613832354719.png

Başta bayağı daha iyiymiş ama AMD'nin stok macununa göre.

Evet biliyorum. Ama asıl sorun o şimdilik kelimesi. Gelecek için hiç risk alasım yok. Belki ileride.
Şimdilik diyorum çünkü uzun uzun kullanıp adam akıllı incelemesini yapan yok bu macunun. :D

Üç macunu(Kryonaut, ZF-12, Snowman MTG) da kullandınız sanırım. Üçünü kıyasladığınız bir konu güzel olur.
ZF-12 elime ulaşmadı henüz, kapsamlı inceleme Haziran-Ağustos gibi gelebilir belki. 2-3 hafta kullanıp bilgi vermek istemem açıkçası.

İki macunu da kullandım, şu anda da Snowman kullanıyorum. İşlemciye süreli 2 gün, ekran kartına süreli 1 hafta oldu. Tabii ki söyleyeceğim değerlerden net bir şey anlaşılmaz. Yine de fikir edinmen için söyleyeyim.

İşlemci sıcaklığı thermal grizzly ile de Snowman ile de 49-51 derece. Değişen pek bir şey olmadı işlemci tarafında. (Prime95)

Ekran kartı: (FurMark) thermal grizzly ile maksimum 61 derece, Snowman ile maksimum 57 derece gördü. Isı değerleri yanıltıcı olabilir, 1-2 ay sonra güncelleme yaparım.

Konu benden sonra çok eskirse hortlatmak yerine yeni konu açıp etiketleyebilirim isterseniz. Asıl alma amacım da dayanıklılığını test etmek, bunu da belirteyim. Dediğim gibi bu yanıltmasın, macun yeni sonuçta. İlk izlenim olarak değerleri paylaşıyorum.

Snowman'ın şu anki değerleri nedir?

Snowman'ın şu anki değerleri nedir?
İşlemcinin sıcaklık değeri için hepinizden özür diliyorum, yanlış hatırlamışım. Testi tekrar yaptım emin olmak için. Sonuç: (Prime95)

HWiNFO64_KC3rQRWVMb.png

Fan hızını HWInfo yanlış okuyor bazen, orijinal fan takılı değil ne yazık ki. Orijinal fanın rulmanı bozulmuştu, mecburen değiştirmiştim. Ek olarak, özel fan ayarı ile test yapıldı, isterseniz 0 RPM özelliği açıkken de test ederim sorun olmaz.

Ekran kartı:

HWiNFO64_3f0irLmr16.png

Snowman MTG10 sürülü değil mi şu an? Memnunsunuz herhalde? Ben de yeni sipariş ettim. Öncesinde Cooler Master MasterGel maker 11w/mklık macunu kullanıyordum. İnşallah Snowman sıcaklık seviyelerini biraz daha düşürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı