Snowman'in termal macunu gerçekten 14.3 W/mK olabilir mi?

İşin uzmanı olarak demek isterim,

MX-4 8 W/mK 9 ay gider Snowman 14.67 W/mK 6 ay gider.

Her şey iletim değeri değildir uzun süre dayanaklılık ve iletim koruma değeri meselesini unutmuşsunuz.

AliExpresste W/mK 20.2 macun vardı ultra performans diye bir allahın kulu onu alasın bari. :D

Çinden her şey alınmaz iyi ürettikleri kadar çakmada yapıyorlar.

İşin uzmanı olarak demek isterim,

MX-4 8 m/kmw 9 ay gider Snowman 14.67 m/kmw 6 ay gider.

Her şey iletim değeri değildir uzun süre dayanaklılık ve iletim koruma değeri meselesini unutmuşsunuz.
Silikon bazlı katkılar yüzünden 9 aydan daha uzun gidecektir ve muhtemelen iletim değerinin düşmesi 1.5 yıldan önce gerçekleşmez. İşin uzmanı olsaydınız yarı iletkenlerin ölümsüz gibi olduklarını fark ederdiniz diye düşünüyorum.

Yorum yapmak ayrı, işin uzmanı olmak ayrı şeylerdir...

O zaman Thermal Grizzly alacağım 3600 ve 4440 için. Teşekkür ederim.
Bekleme imkanın varsa 5.5 gr olanının fiyatı çok uygun ve orijinal. Tavsiye ederim.
Silikon bazlı katkılar yüzünden 9 aydan daha uzun gidecektir ve muhtemelen iletim değerinin düşmesi 1.5 yıldan önce gerçekleşmez. İşin uzmanı olsaydınız yarı iletkenlerin ölümsüz gibi olduklarını fark ederdiniz diye düşünüyorum.

Uzmanı olsa zaten test yapmadan böyle bir şey demezdi. :)

Orada daha çok örnek olarak dedim ama A macunu çok değerli olup kısa sürede ilerimini kaybeder B biraz düşük olup daha iyi iletir.

Risk almaya değer mi sizce? Snowman alayım mı yoksa Thermal Grizzly mi?
İki macunu da kullandım, şu anda da Snowman kullanıyorum. İşlemciye süreli 2 gün, ekran kartına süreli 1 hafta oldu. Tabii ki söyleyeceğim değerlerden net bir şey anlaşılmaz. Yine de fikir edinmen için söyleyeyim.

İşlemci sıcaklığı Thermal Grizzly ile de Snowman ile de 49-51 derece. Değişen pek bir şey olmadı işlemci tarafında. (Prime95)

Ekran kartı: (FurMark) Thermal Grizzly ile maks. 61 derece, Snowman ile maks. 57 derece gördü. Isı değerleri yanıltıcı olabilir, 1-2 ay sonra güncelleme yaparım.

Konu benden sonra çok eskirse hortlatmak yerine yeni konu açıp etiketleyebilirim isterseniz. Asıl alma amacım da dayanıklılığını test etmek, bunu da belirteyim. Dediğim gibi bu yanıltmasın, macun yeni sonuçta. İlk izlenim olarak değerleri paylaşıyorum.

Ek olarak: @MisakiTaro ZF-12'de ne sıkıntı gördün? O da yolda şu an, isterseniz onu da sürüp test edebilirim ileride :D

Yeni konular

Geri
Yukarı