SNR margin değerim nasıl?

ItzWaffles

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Buraya SNR değerini sormak için açtım çünkü düşük mü iyi mi bilmiyorum ve düşükse ne yapmam lazım onları da bilmiyorum. Açıkçası pek anlamadığım konu. Hatta bir garip olay daha var internete falan bakarken kesilmeyen internet Valorant gibi oyunlarda 5 daikada bir modemde internet gidiyor 15-20 sn içinde geri geliyor bilgisi olan varsa söyleyebilir mi?

SNR.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hattınızın desteklediği ve aldığınız hız ortalamasına göre düşük gördüm ben. SNR değerini takip edin kopma yaşıyorsanız. Dalgalanma varsa ek falan varsa kabloda oksitlenme olmuş olabilir. Yenilenip YAK1 ile bağlantı sağlanması iyi olacaktır. Fakat en sağlıklısı kabloda ek olmaması.

Hattınızın desteklediği ve aldığınız hız ortalamasına göre düşük gördüm ben. SNR değerini takip edin kopma yaşıyorsanız. Dalgalanma varsa ek falan varsa kabloda oksitlenme olmuş olabilir. Yenilenip yak1 ile bağlantı sağlanması iyi olacaktır. Fakat en sağlıklısı kabloda ek olmaması.

Kabloda ek olmaması derken anlayamadım ve hangi kabloda oksitlenme olduğunu nereden anlayabilirim? Çünkü şu anki ev 10 yıldan fazla oldu ve internet kabloları hiç yenilenmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı