SNR margin değerimi nasıl arttırabilirim?

sefa_41

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 **Msi GTX 1070Ti Gaming X** Team T-Force 4x8 3200MHz CL16** Asus Prime B450M-A II **BenQ XL2411 144Hz@1ms**
Meslek
Uçak Teknikeri
Yaklaşık 3 aydır Millenicom abonesiyim, evim 33Mbps destekliyor paketim ise 35Mbps'lik. Fakat modeme gelen hız 28Mbps, kullandığım hız ise 23Mbps civarı. Araştırmalarımda SNR margin değeri ne kadar yüksek olursa stabilite o kadar artıyormuş bunu nasıl arttırabilirim? Modem TP-Link VN020-F3, modem arayüzünde SNR margin değiştirme imkanı bulunmuyor. Zorda olsa müşteri hizmetlerine ulaştım ve arıza talebi oluşturdum.

ss1.PNG

ss2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR değerini hızınızın düşmesini sağlayarak arttırabilirsiniz. 20 Mbps'e sabitlerseniz tahminimce stabil bir bağlantı sağlamış olursunuz. Ek olarak şuan kopma yaşamıyorsanız kullanmaya devam edebilirsiniz.

SNR değeri hattının kalitesi, santrale olan uzaklığına göre etken oluyor.
Hat zayıflamasına baktığımız da, biraz santrale uzak gibisiniz.
SNR değerini muhtemelen 8 civarı sabitlemişler, bu yüzden maksimum hızdan yararlanamıyorsun ve 24 olarak geliyor sana.
Yapabileceğin şeyler, sokaktan evine kadar gelen kablo da ek varsa yeni bir kablo ile değiştirilmesini isteyebilirsin, çok fazla etki bekleme ama.
Maalesef dağıtım kabloları saha dolabından sana gelene kadar bir çok yerde ankastre kutularında bölünüp ek oluyor, bu da SNR'yi etkiliyor.
Bu şartlarda İlla SNR değeri yüksek olsun diyorsan, yükseltirler ama hızın da düşer.
Saha dolabına çok uzaksan çile çekmek zorunda kalıyoruz işte.

Yukarı da arkadaşın dediği gibi kopma olmuyorsa hiç oynattırma, yoksa aldığın hız da gider.

SNR değerini hızınızın düşmesini sağlayarak arttırabilirsiniz. 20 Mbps'e sabitlerseniz tahminimce stabil bir bağlantı sağlamış olursunuz. Ek olarak şuan kopma yaşamıyorsanız kullanmaya devam edebilirsiniz.

SNR değeri hattının kalitesi, santrale olan uzaklığına göre etken oluyor.
Hat zayıflamasına baktığımız da, biraz santrale uzak gibisiniz.
SNR değerini muhtemelen 8 civarı sabitlemişler, bu yüzden maksimum hızdan yararlanamıyorsun ve 24 olarak geliyor sana.
Yapabileceğin şeyler, sokaktan evine kadar gelen kablo da ek varsa yeni bir kablo ile değiştirilmesini isteyebilirsin, çok fazla etki bekleme ama.
Maalesef dağıtım kabloları saha dolabından sana gelene kadar bir çok yerde ankastre kutularında bölünüp ek oluyor, bu da SNR'yi etkiliyor.
Bu şartlarda İlla SNR değeri yüksek olsun diyorsan, yükseltirler ama hızın da düşer.
Saha dolabına çok uzaksan çile çekmek zorunda kalıyoruz işte.

Yukarı da arkadaşın dediği gibi kopma olmuyorsa hiç oynattırma, yoksa aldığın hız da gider.
Sağolun o zaman kalsın kopma olmuyor ama bazen ping yükseliyor. Telefondan sosyal medyaya girerken çok yavaş eskiden 8MBPS Superonline kullanırken bile daha hızlıydı. Santrale uzaklık 600M.

Hat stabil olmadığı için yavaşlık oluyor internette, benzer problemler bende de var çünkü.
Bence sen hattının stabil olması için 24'lük pakete geç, bir tık daha iyi olur SNR değerin.
Bu şartlarda 35'lik paket boşuna oluyor.

Hat stabil olmadığı için yavaşlık oluyor internette, benzer problemler bende de var çünkü.
Bence sen hattının stabil olması için 24'lük pakete geç, bir tık daha iyi olur SNR değerin.
Bu şartlarda 35'lik paket boşuna oluyor.
Millenicomda 16,35 ve 100MBPS lik paketler var hocam

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı