SNR margin ve hat zayıflaması değerleri nasıldır?

Halober

Centipat
Yer
Bodrum / MUĞLA
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. İnternetle ilgili pederle konuşuyorduk. Televizyonda internet kullanırken yavaş olduğunu söylüyordu. Birkaç arkadaşı ona bizim internetimizden daha yüksek hız aldığını söylemiş, şu an kullandığım internet 50Mbps TurkNet. Daha önce daha yüksek paket kullanıyordum ama SNR değerlerini falan araştırdığımda hızını düşürmek istemiştim.
Hat zayıflaması değeri iyiyken SNR değeri neden bu kadar düşük sizce daha yüksek hız almak istesem internette sorunlarla karşılaşır mıyım? SNR değerini arttırmak için yapabileceğim neler var? Türk Telekom geçsem daha iyi bir değer alabilir miyim aynı hızlarda, onlarla görüştüm onlar 71Mbps destekliyor dediler.

1715688158879.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR margin 8db'nin altına düşmediği sürece kopma yaşamazsın. Alt yapın tahminimce maksimum 75Mbps destekliyor zaten. Çok fazla sınıra dayanmaya gerek yok. Benim VDSL de altyapım 100Mbps destekliyor ama bana gelen 93-94Mbps arası modeme gelen 97Mbps. Şu an SNR margin değerim 8.4dB ve kopma yaşamıyorum şu anlık. Seninde değerlerin güzel sıkıntı yaşamazsın.

Deneyedebilirsin ama altyapının kalitesine göre SNR margin değerin çok düşebilir ve sorun yaşayadabilirsin belki de yaşamazsın. Benim eskiden internetim kötüydü ve SNR margin değerim 3dB civarına inerdi internetimde kopardı. Oradan az çok tahmin ediyorum. Sana kalmış ne yapıp yapmamak çok fazla teknik bilgim yok sadece senin durumuna yaşadığım şeylerden bir sonuç çıkardım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı