Çözüldü Social Club hesabımın şifresini unuttum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elwelis

Hectopat
Daha fazla  
Steam üzerinden GTA 4'ü 2016 yılında satın almıştım. Benden Social Club diye bir siteye kayıt yaptırmamı istedi. Kayıt yaparken e postayı yanlış yazmışım, hiç varolmayan bir e postayla kayıt yaptığım için kod geldiği zaman asıl e postada göremeyince fark ettim. Hemen girdiğim yanlış e-postayı Hotmail olarak oluşturdum ve doğrulama kodları şifre değiştirmek istediğim zaman gelen kodların hepsi gelmeye başladı. Aradan yıllar geçti benim sistem değişti, Steam'de göz gezdirirken gözüm L.A. Noire adlı oyuna takıldı bir açıp oynamak istedim. Bir de ne göreyim hesabımın e postasıyla şifresini unutmuşum giriş yapamıyorum çıldırmak üzereyim. Hesapta RDR2, l. A. Noire, GTA4, GTA 5 gibi oyunlarım da var ve bu saçma Social Club sistemi bir kere Steam hesabınıza bağlandı mı ömür boyunca yakanızı bırakmıyor. Uzun düşünmeler ve araştırmalarım sonucunda hesabımın Hotmail'ini buldum fakat bu sefer de şöyle bir sıkıntı çıktı. Açtığım e-posta aradan yıllar geçtiği için sanırım silindi ya da başka bir şey oldu hesaba kesinlikle erişemiyorum. Social Club hesabımın şifresini unuttuğum için oyunu da oynayamıyorum. Yerine yenisini açamıyorum. Şifreyi hatırlayamıyorum. Bir türlü aklıma gelmiyor ne yapmam lazım sizden yardım istiyorum ne olur bir çözüm yolu gösterin. Rockstar'a bir milyon tane ticket açtım sürekli aynı mesajı alıyorum şifremi öğrenmenin hiçbir yolu yok mu ne demem ne yapmam?

Sorunumu çözdüm konu kapanabilir mi? Nereden kapatacağımı bilmiyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşır mısınız?

Buraya yazmak yasak mı bilmiyorum. Eğer yasaksa şimdiden özür dilerim. Sorunu çözmek için Rockstar Support kısmına ticket açtım, sorunumu kısaca anlattım. Social Club hesabımın e postasına erişemediğimi, şifre ve mail gibi bilgilerimi unuttuğumu Social Club hesap bilgilerimin tarafıma iletilmesini ya da değiştirilmesini istediğimi söyledim. Bir hafta gibi bir süre mail yoluyla benden bilgilerimi istediler. Steam hesabına ait birkaç bilgi, oyun CD anahtarının ekran fotoğrafı, oyunu satın aldığıma dair faturası ve Steam hesabının adı ve ID'si aynı ekranda olacak şekilde bir fotoğraf istediler. Hepsini eksiksiz şekilde yolladım. Toplam bir hafta gibi bir süre sonra daha önce hiç Social Club hesabı açılmamış ve erişimimin olduğu yeni bir e-posta istediler. Yeni e-posta açtım ve onlara mail olarak e-posta adresini yazdım. Sağ olsun kendileri hesabımın e-posta adresini değiştirip hesabımı kurtarmamı sağladılar. Ben de haliyle zamanında kat kat ucuza aldığım RDR2, GTA 5, GTA 4 ve L.A. Noire gibi oyunlarımı kurtarabildim. Kısacası vazgeçmeyin sadece sordukları sorulara doğru, yeterli ve açıklayıcı cevaplar verin sonunda hesabınızı kurtarabilirsiniz. İyi günler dilerim ilgilenen ilgilenmeyen herkese de teşekkür ederim.
Sorunu nasıl çözdüğünüzü paylaşır mısınız?

Buraya yazmak yasak mı bilmiyorum. Eğer yasaksa şimdiden özür dilerim. Sorunu çözmek için Rockstar Support kısmına ticket açtım, sorunumu kısaca anlattım. Social Club hesabımın e postasına erişemediğimi, şifre ve mail gibi bilgilerimi unuttuğumu Social Club hesap bilgilerimin tarafıma iletilmesini ya da değiştirilmesini istediğimi söyledim. Bir hafta gibi bir süre mail yoluyla benden bilgilerimi istediler. Steam hesabına ait birkaç bilgi, oyun CD anahtarının ekran fotoğrafı, oyunu satın aldığıma dair faturası ve Steam hesabının adı ve ID'si aynı ekranda olacak şekilde bir fotoğraf istediler. Hepsini eksiksiz şekilde yolladım. Toplam bir hafta gibi bir süre sonra daha önce hiç Social Club hesabı açılmamış ve erişimimin olduğu yeni bir e-posta istediler. Yeni e-posta açtım ve onlara mail olarak e-posta adresini yazdım. Sağ olsun kendileri hesabımın e-posta adresini değiştirip hesabımı kurtarmamı sağladılar. Ben de haliyle zamanında kat kat ucuza aldığım RDR2, GTA 5, GTA 4 ve L.A. Noire gibi oyunlarımı kurtarabildim. Kısacası vazgeçmeyin sadece sordukları sorulara doğru, yeterli ve açıklayıcı cevaplar verin sonunda hesabınızı kurtarabilirsiniz. İyi günler dilerim ilgilenen ilgilenmeyen herkese de teşekkür ederim.

Çözüm
Buraya yazmak yasak mı bilmiyorum. Eğer yasaksa şimdiden özür dilerim. Sorunu çözmek için Rockstar Support kısmına ticket açtım, sorunumu kısaca anlattım. Social Club hesabımın e postasına erişemediğimi, şifre ve mail gibi bilgilerimi unuttuğumu Social Club hesap bilgilerimin tarafıma iletilmesini ya da değiştirilmesini istediğimi söyledim. Bir hafta gibi bir süre mail yoluyla benden bilgilerimi istediler. Steam hesabına ait birkaç bilgi, oyun CD anahtarının ekran fotoğrafı, oyunu satın aldığıma dair faturası ve Steam hesabının adı ve ID'si aynı ekranda olacak şekilde bir fotoğraf istediler. Hepsini eksiksiz şekilde yolladım. Toplam bir hafta gibi bir süre sonra daha önce hiç Social Club hesabı açılmamış ve erişimimin olduğu yeni bir e-posta istediler. Yeni e-posta açtım ve onlara mail olarak e-posta adresini yazdım. Sağ olsun kendileri hesabımın e-posta adresini değiştirip hesabımı kurtarmamı sağladılar. Ben de haliyle zamanında kat kat ucuza aldığım RDR2, GTA 5, GTA 4 ve l. A. Noire gibi oyunlarımı kurtarabildim. Kısacası vazgeçmeyin sadece sordukları sorulara doğru, yeterli ve açıklayıcı cevaplar verin sonunda hesabınızı kurtarabilirsiniz. İyi günler dilerim ilgilenen ilgilenmeyen herkese de teşekkür ederim.

Çözüm için çok teşekkür ederim. Bir sorum var rockstor Support kısmından hangi adımları izleyerek ticket attınız ben girdiğimde sorunumla alakasız şeyler var ve yanlış konuyla alakalı ticket attığım için Support tarafından ticketim kapatılıyor ve sonuca ulaşamıyorum eğer adım adım görselli şekilde nasıl ulaştığını gösterirsen mutlu olurum.

Çözüm için çok teşekkür ederim. Bir sorum var rockstor Support kısmından hangi adımları izleyerek ticket attınız ben girdiğimde sorunumla alakasız şeyler var ve yanlış konuyla alakalı ticket attığım için Support tarafından ticketim kapatılıyor ve sonuca ulaşamıyorum eğer adım adım görselli şekilde nasıl ulaştığını gösterirsen mutlu olurum.

Hocam öncelikle hatırlamanız gereken bir şey var. O da Social Club hesabınızın ismi. Sonra sırasıyla şöyle yapıyoruz;
Adım 1: Yeni bir e-posta adresi açıyoruz, bu e-posta adresiyle Social Club sitesine kayıt oluyoruz bu hesabı Rockstar çalışanlarıyla bağlantı kurmak için kullanacağız.
Adım 2: İnternet tarayıcımıza Rockstar Support yazıp. Social Club seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir ekran gelecek. Bu kısımdan "can't login" seçeneğine tıklıyoruz.

1697881062906.png

Adım 3: Sonra "compromised account" seçeneğine tıklıyoruz.

1697881164515.png

Adım 4: Açtığımız yeni e-posta adresini e mail kısmına yazıyoruz. Hemen alt kısmında boş bir kutucuk var. O kısma kurtarmak istediğimiz Social Club hesabımızın ismini yazıyoruz. Ardından derdimizi anlaşılır ve detaylı şekilde anlatmaya başlıyoruz.

1697881197867.png

Adım 5: Örnek olarak ben şu şekilde bir şey yazmıştım;
Hello, while trying to log into l. A. Noire VIA Steam, ı cannot log in to the Game because ı forgot my Rockstar account to which l. A. Noire is connected. Therefore, ı request you to change the e-mail address of my Social Club account or remind me. This is the name of the account ı want to recover. "Social Club hesabımın ismi"

1697881682532.png

Adım 6: İletişime geçmek için kullandığınız e-posta adresine şöyle bir mail gelecek.
Bu maile şu şekilde cevap verebilirsiniz; the email belongs to me, ı am the owner of the Social Club account with the nickname "Social Club isminiz". I forgot the e-mail address and password of my Social Club account named "Social Club isminiz", ı would like to be reminded of the account information.

1.png

Adım 7: Sonra size şöyle bir mail daha atacaklar en azından bana böyle olmuştu.

2.png

Bu Maile'de şu şekilde cevap verebilirsiniz: I do not have Access to the account's email. My account has been deleted or blocked. I would like you to send me the password and e-mail information of my account with the pseudonym "Social Club isminiz".

3.png

Adım 8: Bundan sonra Steam mailinizdeki oyun satın alma faturasını bir de CD anahtarınızı istiyorlar onların ekran fotoğraflarını kırpmadan tam haliyle atıyoruz. Sonra sizden yeni bir e-posta daha açmanızı isteyecekler bu açacağınız e postayı sakın unutmayın. Çünkü bu kurtarmak istediğiniz Social Club hesabınızın yeni e postası olacak.

Adım 9: Değiştirdekleri mail adresini Social Club sitesine girip şifremi unuttum deyip yeni şifre belirliyoruz bu kadar. Umarım yararım dokunmuştur. Herkese keyifli anlar dilerim.

Hocam öncelikle hatırlamanız gereken bir şey var. O da Social Club hesabınızın ismi. Sonra sırasıyla şöyle yapıyoruz;
Adım 1: Yeni bir e-posta adresi açıyoruz, bu e-posta adresiyle Social Club sitesine kayıt oluyoruz bu hesabı Rockstar çalışanlarıyla bağlantı kurmak için kullanacağız.
Adım 2: İnternet tarayıcımıza Rockstar Support yazıp. Social Club seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir ekran gelecek. Bu kısımdan "can't login" seçeneğine tıklıyoruz.

Eki Görüntüle 1984620

Eki Görüntüle 1984625

Adım 4: Açtığımız yeni e-posta adresini e mail kısmına yazıyoruz. Hemen alt kısmında boş bir kutucuk var. O kısma kurtarmak istediğimiz Social Club hesabımızın ismini yazıyoruz. Ardından derdimizi anlaşılır ve detaylı şekilde anlatmaya başlıyoruz.

Eki Görüntüle 1984627

Hello, while trying to log into l. A. Noire VIA Steam, ı cannot log in to the Game because ı forgot my Rockstar account to which l. A. Noire is connected. Therefore, ı request you to change the e-mail address of my Social Club account or remind me. This is the name of the account ı want to recover. "Social Club hesabımın ismi"

Eki Görüntüle 1984637

Adım 6: İletişime geçmek için kullandığınız e-posta adresine şöyle bir mail gelecek.
Bu maile şu şekilde cevap verebilirsiniz; the email belongs to me, ı am the owner of the Social Club account with the nickname "Social Club isminiz". I forgot the e-mail address and password of my Social Club account named "Social Club isminiz", ı would like to be reminded of the account information.

Eki Görüntüle 1984648

Eki Görüntüle 1984652

Bu Maile'de şu şekilde cevap verebilirsiniz: I do not have Access to the account's email. My account has been deleted or blocked. I would like you to send me the password and e-mail information of my account with the pseudonym "Social Club isminiz".

Eki Görüntüle 1984660

Adım 8: Bundan sonra Steam mailinizdeki oyun satın alma faturasını bir de CD anahtarınızı istiyorlar onların ekran fotoğraflarını kırpmadan tam haliyle atıyoruz. Sonra sizden yeni bir e-posta daha açmanızı isteyecekler bu açacağınız e postayı sakın unutmayın. Çünkü bu kurtarmak istediğiniz Social Club hesabınızın yeni e postası olacak.

Adım 9: Değiştirdekleri mail adresini Social Club sitesine girip şifremi unuttum deyip yeni şifre belirliyoruz bu kadar. Umarım yararım dokunmuştur. Herkese keyifli anlar dilerim.

Social Club hesabımın adını da hatırlamıyorum ki :/ 12 yaşındayken GTA 5 almıştım sonra PC kaldırmıyor diye silmiştim sonrasında unuttum her şeyini.

Social Club hesabımın adını da hatırlamıyorum ki :/ 12 yaşındayken GTA 5 almıştım sonra PC kaldırmıyor diye silmiştim sonrasında unuttum her şeyini.

Hocam Steam hesabı sendeyse hala yazdıklarımı Steam hesabına göre düzenleyip belki kurtarma şansın hala olabilir bir dene derim.

Eki Görüntüle 1984620

Eki Görüntüle 1984625

Eki Görüntüle 1984627

Eki Görüntüle 1984637

Eki Görüntüle 1984648

Eki Görüntüle 1984652

Eki Görüntüle 1984660

benim social club hesabımı 2020 de falan açmıştım bayadır oynamıyorum social club ismim mailim şifrem hiçbirşey bilmiyorum sadece mailin a ile başlayıp 1 ile bittiğini gösteriyor bana bende hiç bilmyiorum o takım şeyleri gta 5 online oynamak istiyorum ama oynayamıyorum discord üzerinden bana yardımcı olabilirmisin

Yeni konular

Geri
Yukarı