Çözüldü Social-Club-Setup.exe 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
Merhabalar, Online oyunlardan canım sıkılınca GTA V hikaye moduna baştan başlamak istedim. Oyun çalışmıyor, resimdeki hatayı veriyor. Bir şeyler yapmaya çalıştım ama düzeltemedim. Sorunu nasıl çözebilirim?

gta v.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Recep Baltaş yardımlarınız için çok teşekkür ederim Windows 10'dan 11'e geçtim. GTA V şu an açıldı. Sorun nedense Steam'den açtığımda yine 0xc000007b hatası çıktı ama Launcher'dan açtığımda çıkmadı şu an sorun yok.
Process Monitor ile rapor oluşturursanız yardımcı oluruz:

Process Monitor ile rapor oluşturursanız yardımcı oluruz:

Karışık bir durum. Şunu yönetici olarak çalıştırır mısın?

D:\SteamLibrary\steamapps\common\Grand Theft Auto V\Installers\Social-Club-Setup.exe

Olmazsa bunu indir ve kurmaya çalış:

0xc000007b hatası veren Social-Club-Setup.exe olarak gözüküyor attığınız görsellerde. Onun için rapor oluşturur musunuz? Siz RockstarService.exe için oluşturmuşsunuz.
Raporun başında. Tekrar bak 😎

• Windows Güvenlik Merkezi'ni açın.
  • Uygulama ve Tarayıcı Denetimi kısmına girin.
  • Exploit protection altından Exploit protection ayarları'nı açın.
  • Sağ sekmeden Program Ayarları'nı açın:

1640961478396.png

• Özelleştirmek için program ekle > Tam dosya yolunu seç deyin ve bunları tek tek ekleyin:
    • C:\Program Files\Rockstar Games\Launcher\Launcher.exe
    • C:\Program Files\Rockstar Games\Launcher\Redistributables\SocialClub\Social-Club-Setup.exe
  • Açılan pencerede Çalıştırılabilir dosyaların zorunlu olarak rastgele alanlara kütüphane yüklemesi (Zorunlu ASLR) altındaki Sistem ayarlarını geçersiz kıl seçeneğini işaretleyin ve ayarı kapalı duruma getirin:

1640961996408.png

• Uygula deyip işlemi onaylayın.
  • Kurulum sorunsuz çalışmalı.

@Recep Baltaş yardımlarınız için çok teşekkür ederim Windows 10'dan 11'e geçtim. GTA V şu an açıldı. Sorun nedense Steam'den açtığımda yine 0xc000007b hatası çıktı ama Launcher'dan açtığımda çıkmadı şu an sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı