Söylemek isteyip söyleyemediğiniz şeyler var mı?

Bir oyun geliştirme sunucusunda benden yaşça büyük olan bir abi var. Sunucudakilere "Üniversite pek önemli değil, bilgisayar mühendisliği olsun yeter. Zaten düzgün eğitim veremiyor hiçbiri, siz kendinizi geliştirin, proje yapın sadece" diyor. Bana arkadaşlarımın beyni yıkanıyor gibi geliyor.

Not : @bitwise 'ın sunucuda olmasını ve kahraman gibi olaya el atmasını dilerdim, zira ben kendim konuşunca "İlla haklı çıkacaksın" oluyor.

O dediğin Whatsapp sorununu hatırlıyorum. Ayrıca duvar kağıdı hatası da vardı. Yarısı siyah oluyordu. Sürekli duvar kağıdını yenilemek zorunda kalıyordum. Wi-Fi hiç çekmiyor bile. Tüm günüm evde geçmesine rağmen Wi-Fi'a bağlanamıyorum. Güncelleme gelmiyor diye desteğe sürekli yazıyordum. Artık cevap bile vermiyorlar. Dediğin gibi General Mobile alınmaz. Kullanmadan konuşması da beleş. Daha telefonun yanından bile geçmeyen insanlar geliyor "Yerli markaya destek verin." diyor.
Ya zaten yerliyle falan alakası da yok. Bazı modeller dışında tamamı klon telefonlar. Aynısını farklı marka adı altında bulabilirsiniz. Bir telefonda bu kadar sorun yaşayacağımı düşünmemiştim yahu. Sadece ben olsam neyse, "Bana denk gelmiştir, elektronik üründür." derim geçerim. Ama diyemiyorum, adamların aldığı şikayetlerin haddi hesabı yok. Diyorum ya dolandırıcıdan farkları yok.
Sen neden iPhone kullanıyorsun deyince de kem küm ediyorlar.
Bakın, Iphone arayüzünü seven (IOS'u seven), görünüşünü seven yani bir veya birden fazla Apple'a özel bir şeyi sevdiği için alan, param var alıyorum diyen adama eyvallah. Bunu dedikten sonra F/P'sinin falan önemi kalmamıştır zaten. İstersen 20K ver umrumda değil. Ama Iphone alan kitlenin %96'Sı "aBi aYfOn yHa!" diyen insanlar. Buna da tamam, bak buna da sıkıntı yok. Ama bir de bu %96'lık kitle Apple'ı savunup Android'e laf atıyor, 2 gram teknik bilgisiyle Apple'ı övüyor ya, kafa atasım geliyor o adamlara.
Not : Mesajım @16986'e değil. Yanlış anlaşılmasın.

Bakın, Iphone arayüzünü seven, IOS'u seven, param var alıyorum diyen adama eyvallah. Bunu dedikten sonra F/P'sinin falan önemi kalmamıştır zaten. İstersen 20K ver umrumda değil. Ama Iphone alan kitlenin %96'Sı "aBi aYfOn yHa!" diyen insanlar. Buna da tamam, bak buna da sıkıntı yok. Ama bir de bu %96'lık kitle Apple'ı savunup Android'e laf atıyor ya, kafa atasım geliyor o adamlara.
Bunun bir de Xiaomi alıp, diğer tüm markaları çöp ilan eden sürümleri de var. Gerçi onlar hatalı versiyon olarak sayılabilir.

Söylemek isteyip ama, linç yemek istememeniz ya da utandığınız gibi sebeplerden söyleyemediğiniz şeyler var mı?
Böyle haykırmak istediğiniz şeyler falan. Buraya dökülün var ise.

Dip not: cinsel bir şey yazmayın, geçen o yüzden benzer bir konum ben cevap yazamadan kitlenmişti.
Birkaç sene önce leş gibi bir insandım. Hoşlandığım kız bu yüzden benden nefret ediyordu. Şu an gerçekten bilinçli ve düzgün bir insan olduğuma inanıyorum. Ben melek de olsam hoşlandığım kız tipimden ve sınıf farkından dolayı karşılık vermeyeceğini biliyorum o yüzden bir beklentim yok. Ama şu an düşündüğü gibi bir insan olmadığımı anlamasını çok isterdim.

Geri
Yukarı