Söylemek isteyip söyleyemediğiniz şeyler var mı?

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Söylemek isteyip ama, linç yemek istememeniz ya da utandığınız gibi sebeplerden söyleyemediğiniz şeyler var mı?
Böyle haykırmak istediğiniz şeyler falan. Buraya dökülün var ise.

Dip not: cinsel bir şey yazmayın, geçen o yüzden benzer bir konum ben cevap yazamadan kitlenmişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuya yazanların linç edilmeyeceği, gülünç duruma düşmeyeceği ya da yarın kapısında polisle uyanmayacağının garantisi nedir? :D

Utandığım ya da linç edilmekten korktuğum için söylemediğim bir şey yok ama aklımdaki bazı şeyleri söylersem içeri alınma riskim var... Mesela 7.6 milyarlık insan nüfusunu 300 milyona indirme projem var, anlatsam şok olursunuz. :D

Bu konuya yazanların linç edilmeyeceği, gülünç duruma düşmeyeceği ya da yarın kapısında polisle uyanmayacağının garantisi nedir? :D

Utandığım ya da linç edilmekten korktuğum için söylemediğim bir şey yok ama aklımdaki bazı şeyleri söylersem içeri alınma riskim var...
Şey... o zaman hapse girecek bir şeyse söylemeyin. Linç edilmek konusunda ise, linç etmemeye çalışın birbirinizi lütfen.

Türkiye Cumhuriyeti hakkında eleştri veya fikirlerimi dile getirmek isterdim böyle bir 10 paragraflık yazı yazmak isterdim fakat şöyle olsun istemiyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hep söylediğim ama genele çok dillendirmediğim bir şey söyleyeyim o zaman. İnsan sayısı gereksiz fazla, 7.6 milyar nedir arkadaş? Son 200 yıldır virüs gibi ürüyoruz, bırakın şu üreme sevdasını sizler yüzünden Dünya daha da rezil bir yer oluyor. Doğmuş ve sokağa bırakılmış bir sürü sahipsiz çocuk var, gidin onları sahiplenin. Onların hayatını değiştirin.

Elimde yetki olsa insanların en az yarısı psikolojik testi geçip de çocuk yapma lisansı alamaz. Geçemeyenleri sokak hayvanlarına yapıldığı gibi kısırlaştırırım, hiç acımam. Onların yetiştireceği çocuklardan hayır gelmiyor işte, görüyoruz.

Bununla uğraştırma bizi diyorsanız verin elime yetkiyi, ben de dahil 7.3 milyar insanı (en son kendimi) ortadan kaldırayım. 300 milyonluk nüfus neyinize yetmiyor? :D

Hayatta kalma kriterleri: En az 100 IQ, hiçbir suça (hız cezası bile) karışmamış olmak, kötü hiçbir alışkanlığı olmamak, sağlıklı nesiller için hastalıklara dayanıklı genlere sahip olmak gibi daha bir sürü şey sayarım. Zaten en az 100 IQ kısmından dolayı 5 milyar insan güme gitti bile. :D

İnsanlara karşı konuşma hakkım elden alınmadığı sürece yok. Yapım gereği haksızlığa susan biri olamadım hiç. Ya da ''aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey'' kafasında olamadım. Bunun cefasını da güçlü bir gruba karşı güçsüz birini haklıyken savunduğum için keyfim yerindeyken ve saygı görürken sırf olaya rasyonel yaklaşıp doğruları söyledim diye dışlandığım oldu. Bana hiçbir artısı olmayan bir olay, insanların gücü elinde bulundurduklarından nasıl karakterlerinden ödün verdiğini öğretti. Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar işte, gücü elinde tutanlar kendi doğrularında diretirler.

Bunlardan adam ve arkadaş olmaz dedim, yoluma devam ettim. Yine karakterimi satmadım, yolumdan çıkmadım. Sonra birçoğu işleri düşünce ayağıma geldi, bu sefer de s... çeken ben oldum.

Bunun dışında herkesin içinde bir şeyler kalır, dışarı atamaz ve onunla yaşamayı öğrenir. Bir de bu kişiler duygusal bağ olarak yakın olduğunuz insanlar ise (anne, baba, kardeş, sevgili vs.) her içinizde oluşanı, ağzınıza geleni söyleyemiyorsunuz. Buradan haklıyken sus anlamı çıkmasın, sadece hassaslaşıyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı