Sözde insanların yaptığı saçma şakalar

BlackKeyboard

Hectopat
Merhabalar herkese, 9.sinif öğrencisiyim. Ortaokuldan arkadaşım ile aynı okula gidiyoruz. İstedigim meslek için gittiğim okul çok iyi. Şimdi sorun şu ki sözde arkadasim (!) sürekli sevmediğim şakalar yapıyor. Cinsel içerikli sakalardan tutunda bana zarar verecek şakalara kadar. Corona virüsü sebebiyle sınıfta çoğumuz dezenfektan ve kolonya taşıyoruz. Arkadaş(!) bugün kafamdan aşağıya kolonya döktü. (alkol sonuçta) Bayağı bir sinirlendim, bağırdım kendisine. Daha önce de onu uyarmistim fakat anlamıyor arkadaş. Kendim yazılım biliyorum, C++, C#. Hocalar arasında konu açıldığı zaman istemeye istemeye anlatmama rağmen bana yok hava atıyorsun yok şöylesin böylesin gibi tavırlar koyuyor. Ve bu beni gerçekten çok sinir ediyor. Sınıfta severek takildigim yazılım bilen birkaç arkadaşım daha var. Seneye yarismalara katılmak için Team kurduk hocamızın isteği üzerine.,Fakat sen sürekli hava için yaşıyorsun sen şöylesin böylesin gibi imalar koyuyor. Bana iltifat eden arkadaşlarıma bile ben utanarak estağfurullah derken onun böyle kiskanircasina (kıskanıyor demiyorum genel bir hitap şekli sadece) bana zıt ve argo davranması benim sinirimi bozuyor. Saçım kısa gezerim genelde, küfürlü bir şekilde niye kestiğimi soruyor. Okul tahtasının da saati bozulmuştu. 3 kişi yapmaya çalıştık, internete girmiyordu. Biraz düzeldi, sonra tekrar bozuldu. Fakat şakasına olsa bile hocalara benim yaptığımı bozduğumu soyluyor. Artık bıkmış durumdayım, bir insanın kişiliğini 7 yaşından sonra duzeltemiyoruz. Ben dört yıl bu arkadaşımın (!) yaptığı şeyleri çekmek zorunda mıyım? Sizinde başınıza böyle bir durum geldiyse, mümkünse kendimden nasıl uzaklastircagim hakkinda yardım ederseniz teşekkür ederim. Tüm Forum sakinlerine iyi günler dilerim.

O kişiye yapman gereken şey ektedir. Öyle insanları yanında tutmamak senin için en iyi olandır.
source.gif

Arkadaşınla iletişimi kes sana fayda gelmez ondan. 4 yıl bu arkadaşını çekmezssin 10 sınıfta sınıflar karma oluyor(devlet okuluna gidiyorsan) oda olmadı müdür ile konuşup sınıf degistirebilirsin.

Eğer gücün yetiyorsa sağlamca geçir bir tane. Gücün yetmiyorsa da biraz sabret ve spor yapıp dövüş kursuna git, ondan sonra geçir. Güçlü olup yeri geldiğinde kendini bilmeyenlere bir tane geçirmek tüm sorununu kökten çözer.

Alternatif yol istiyorsan onunla hiçbir şekilde konuşma, sinirlendiğini belli etme bir süre sonra sıkılır bırakır zaten.

Kavga etmeyi sevmem aslında ama çok sinirlenirsem kavga ederim. Evet benden biraz iri, iri olması bir sorun değil zaten iletişimi kesmek için her türlü yolu deniyorum. Arkadaş (!) Yapıştı çıkmıyor sıkıldım artık tamam şaka yapıyor ama bu kadarı fazla daha 5dk önce Fizik hocasına beni kötuluyordu. Hocalar beni sevdiği için ona inanmıyorlar hatta hareketlerini kale bile almıyorlar tek şansım bu olsa gerek. Kolonya döktükten sonra üzerime, müdürün odasına doğru gittim fakat iyi niyetimden sürekli başıma geliyor herhalde arkadaşım diyor geçiyorum biraz vicdanım el vermiyor insanlar bukadar pislesmisken benim iyi niyetli davranmam kendime bile sinir olmama neden oluyor...

Arkadaşınla iletişimi kes sana fayda gelmez ondan. 4 yıl bu arkadaşını çekmezssin 10 sınıfta sınıflar karma oluyor(devlet okuluna gidiyorsan) o da olmadı müdür ile konuşup sınıf degistirebilirsin.

Meslek lisesi ve bölümümüz belli sınavla geldik. Sınıfların karma olması yerel anadolu liseleri için geçerli sanırım.

Ben de benzer durumları 10. sınıfta yaşamıştım. Araya mesafe koymaya çalıştım ama nedense olmadı. Son çare sınıf öğretmenimizle konuştum. Öğretmenimiz sorunu çözmüş olacak ki sorun yaşadığım arkadaştan özür mektubu aldım.

Bende böyle bi olay 10. sınıfta yaşadım. Arkadaşım sürekli arkadan gelip vuruyordu ve kaçıyordu sonra sabır diyip bişi yapmıyordum. Bu uzun bir süre sürdü. Bir gün yine aynı şeyi yaptığında üzerine yürüdüm, ama vurmadım, bi kaç saygı çerçevesinde kelimeler ile bağırdım. İttim dürttüm falan. O günden beri konuşmuyo benle zaten samimi olduğum biri değildi. Bu kişi ile de samimi değilsen bağırabilirsin. Düzelmesse okulda falan herkesin arasında bi tane geçir sonra ayırırlar zaten olay çözülür. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı