Sözel 100 bin ve altı sıralama yapabilmek için tavsiyeler

Eki Görüntüle 2044447

YKS 2023'de Sözelde 72 bin sıralama yapmıştım. Limit yayınlarının soru bankaları oldukça detaylı oluyor.
Tarih netlerin çok iyi gelmiş tebrik ederim acaba tarihi nasıl çalıştığını anlatabilir misin sözelden hazırlanıyorum ve benim de matematik temelim yok. TYT'de 4-5 tane matematik yapmaya çalışacağım zorlasam tyt netim 45 gelebilir. Bunun dışında sözellere asılmam gerek verebileceğin tavsiye var mıdır? Bir de hedefim 10 bin ama çok mu imkansız 45 tyt ile? 😢

Tarih netlerin çok iyi gelmiş tebrik ederim acaba tarihi nasıl çalıştığını anlatabilir misin sözelden hazırlanıyorum ve benim de matematik temelim yok. TYT'de 4-5 tane matematik yapmaya çalışacağım zorlasam tyt netim 45 gelebilir. Bunun dışında sözellere asılmam gerek verebileceğin tavsiye var mıdır? Bir de hedefim 10 bin ama çok mu imkansız 45 tyt ile? 😢
45 TYT ile sözelde 10 bin rahatlıkla yapılır. Tarih çalışmak ezbere dayanıyor, ezberiniz iyiyse tarihiniz de çalıştığınızda iyi olacaktır. Özel bir yöntemi veyahut taktiği yok. İlgin de varsa kapıyorsun zaten.

Tarih netlerin çok iyi gelmiş tebrik ederim acaba tarihi nasıl çalıştığını anlatabilir misin sözelden hazırlanıyorum ve benim de matematik temelim yok.
Limit yayınlarının tarih soru bankasını çözdüm ve ders anlatımları için YouTube'da Benim Hocam kanalını izledim. Matematiğim o kadar kötü ki şuan önlisans lojistikte gördüğüm yarım dönemlik matematiği bile yaparken zorlanıyorum.

Bunun dışında sözellere asılmam gerek verebileceğin tavsiye var mıdır?
TYT Matematiğin konularını inceleyin ve bunu yapabilirim dediğiniz konuları öğrenin. Eğer TYT Matematik kolay olursa en azından birkaç tane çözmüş olursunuz.

Limit yayınlarının tarih soru bankasını çözdüm ve ders anlatımları için YouTube'da Benim Hocam kanalını izledim. Matematiğim o kadar kötü ki şu an ön lisans lojistikte gördüğüm yarım dönemlik matematiği bile yaparken zorlanıyorum.

TYT Matematiğin konularını inceleyin ve bunu yapabilirim dediğiniz konuları öğrenin. Eğer TYT Matematik kolay olursa en azından birkaç tane çözmüş olursunuz.

Limit test kitabını alacağım çok teşekkür ederim. Tarihte yorum gerektiren soruları çözerken zorlanıyorum bazıları cidden yorumsal bilgi istiyor, umarım limitte gelişme katedebilirim. Matematikte de konu seçtim dediğin gibi onlara bakacağım. Sanırım sen de 70 bin civarı yapmıştın sakıncası yoksa neden sözelden tercih yapmadınn merak ettim de

Sanırım sen de 70 bin civarı yapmıştın sakıncası yoksa neden sözelden tercih yapmadınn merak ettim de
Hedeflediğim bölüm "Çizgi Film ve Animasyon"du fakat konteyjan az ve rekabet bir tık yüksek olunca bu sıralamaya iyi bir okul gelmiyordu. Sözelde gazetecilik ve Edebiyat/Tarih Öğretmeniliği gibi diğer meslekler ilgimi çekmedi.

Bende hayalim yerine iş bulma önceliğine geçtim ve Önlisans Lojistik seçtim.

Hedeflediğim bölüm "Çizgi Film ve Animasyon"du fakat konteyjan az ve rekabet bir tık yüksek olunca bu sıralamaya iyi bir okul gelmiyordu. Sözelde gazetecilik ve Edebiyat/Tarih Öğretmeniliği gibi diğer meslekler ilgimi çekmedi.

Bende hayalim yerine iş bulma önceliğine geçtim ve Önlisans Lojistik seçtim.
Anladımm umarım senin için hayırlısı olmuştur

Sözelde 14 bin yapmış birisi olarak son aylara doğru edebiyata ağırlık verdim.
Teşekkür ederim AYT Netlerin nasıldı acaba branş branş yazabilir misin rica etsem? Bir de bu sene sözelde yerleşmeler çok geri atmış diye duydum yani herkes örnek veriyorum 15 bin yaptım ama 22 binlik okula zor yerleştim tarzı şeyler diyordu. Sende de böyle bir durum oldu mu şu an hangi bölümdesin?

Teşekkür ederim AYT Netlerin nasıldı acaba branş branş yazabilir misin rica etsem? Bir de bu sene sözelde yerleşmeler çok geri atmış diye duydum yani herkes örnek veriyorum 15 bin yaptım ama 22 binlik okula zor yerleştim tarzı şeyler diyordu. Sende de böyle bir durum oldu mu şu an hangi bölümdesin?
Hocam ben 2022de girdim yksye netlerim söyle ayt icin
Edebiyat:16 5
Tarih:6 4
Coğrafya:5 1
Tarih 2:7 3
Coğrafya 2:9 1
Felsefe:6 4
Din: 5 1

Hocam şu an sozel bir bölüm okumuyorum muhendislikteyim açıkçası gerek görmedim sozel bir bölüm yazmaya o yüzden tekrar hazırlandım ve muhendislik kazandım. O siralama mevzusu tamamen şans hocam onu bilemezsiniz bir bölümü kimlerin tercih edip edemeyeceğini bilemezsiniz. Verebileceğim en iyi tavsiye kendinizi açıkta bırakmayacak bir şekilde tercih listesi hazirlamniz da şimdilik bosverin, önemli olan elinizden geleni yapmanız.

Geri
Yukarı