Sözel 20500 sıralamaya Marmara tarih öğretmenliği gelir mi?

Özelde de çalışırım ondan sorunum yok ama devlette atanmak belki zor dediğiniz gibi fakat yeterli puanı alırsam atanabileceğim gibi de bir gerçek var.

Devlet tek tercihim olsa dediğin gibi olabilir ama özel veya akademik kariyer seçeneği de var.
KPSS'den 92 alan Tarih mezunu arkadaşım hala atanamadı. Torpilin yoksa sözlü mülakatta şok geçirmen de olası. Akademisyenlik eskisi gibi kolay değil. Yüksek lisans yaparsın bir şekilde ama Tarih bölümünde hangi üniversite kadro açıyor ki? Açsa bile sözlü mülakata gireceksin tekrar. Torpilin yoksa ona da bay bay demen olası. 32 yaşında iş yüzünden depresyona girmek istemiyorsan Tarih bölümünü seçmeneni öneririm. Tercih yine de senin.

Olabilir, neden olmasın? Türkiye şartlarında tıp dışında hiçbir bölümün garantisi yok bence.

Tıp bile kesin değil biraz daha yüksek sadece ama okuması kazanmasından çok daha zor çevremden kazanıpta okulu ilk senede bırakan var. Ben öğretmenlik gibi mesleğin daha çok değer görmesi gerektiğini düşünüyorum şahsen

Hocam bence tarihe bulaşmayın. Profesörlüğe kadar yükselirim diyorsanız şansınızı deneyin. Ama ataması çok sıkıntı bir bölüm. Genelde tarih öğretmenleri 40 yaştan aşağı değil.

KPSS'den 92 alan tarih mezunu arkadaşım hala atanamadı. Torpilin yoksa sözlü mülakatta şok geçirmen de olası. Akademisyenlik eskisi gibi kolay değil. Yüksek lisans yaparsın bir şekilde ama tarih bölümünde hangi üniversite kadro açıyor ki? Açsa bile sözlü mülakata gireceksin tekrar. Torpilin yoksa ona da bay bay demen olası. 32 yaşında iş yüzünden depresyona girmek istemiyorsan tarih bölümünü seçmeneni öneririm. Tercih yine de senin.

Yani torpil olayı her yerde var arkadaşın için üzüldüm ama ben senin kadar karamsar değilim açıkçası umarım her şey iyi olur.

Bir doktorun işsiz kalması imkansız, doktorlar grevdeyken hele.

Hocam bence tarihe bulaşmayın. Profesörlüğe kadar yükselirim diyorsanız şansınızı deneyin. Ama ataması çok sıkıntı bir bölüm. Genelde tarih öğretmenleri 40 yaştan aşağı değil.

Akademi kariyer düşüncelerim arasında illa devlette öğretmenlik düşüncem yok ama her sene kazanana kadar KPSS'ye girme gayem de var.

Bir doktorun işsiz kalması imkansız, doktorlar grevdeyken hele.

Akademi kariyer düşüncelerim arasında illa devlette öğretmenlik düşüncem yok ama her sene kazanana kadar KPSS'ye girme gayem de var.

Olabilir, neden olmasın? Türkiye şartlarında tıp dışında hiçbir bölümün garantisi yok bence.

Grevden dolayı 3 kere gidemedim normalde de çok sevmem de şimdi hiç sevmiyorum hastaneyi😅şaka bir kenara bence yapılması en zor meslek doktorluktur insan hayatı elinizde yani dahası var mı?

@HoPali08 o zaman söylenecek bir şey olduğunu sanmıyorum, şimdiden hayırlı olsun.

@HoPali08 o zaman söylenecek bir şey olduğunu sanmıyorum, şimdiden hayırlı olsun.

Sağ olun her şeyin inşallah en hayırlısı olur.

Grevden dolayı 3 kere gidemedim normalde de çok sevmem de şimdi hiç sevmiyorum hastaneyi😅şaka bir kenara bence yapılması en zor meslek doktorluktur insan hayatı elinizde yani dahası var mı?

Sağ olun her şeyin inşallah en hayırlısı olur.

Öncelikle hayırlı olsun umarım istediğin yer tutar. KPSS'ye girecek isen ufak bir tavsiye atama puanı belirlenir iken ÖABT (Öğretmen Alan Belirleme Testi)'nin önemli bir etkisi var ve gerçekten zor soruyorlar her aldığın ders ile ilgili hocalarından kaynak iste yoksa ÖABT'de şok geçirebilirsin.

Öncelikle hayırlı olsun umarım istediğin yer tutar. KPSS'ye girecek isen ufak bir tavsiye atama puanı belirlenir iken öabt (öğretmen alan belirleme testi)'nin önemli bir etkisi var ve gerçekten zor soruyorlar her aldığın ders ile ilgili hocalarından kaynak iste yoksa öabt'de şok geçirebilirsin.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için👍

Geri
Yukarı