Sözel bölümlerin hiçbir işe yaramaması

• Konuyu başlatan lty
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 823

lty

Hectopat
Daha fazla  
Sözel bölümlerin hiçbir işe yaramıyor. Sözel bölümlerin ne insanlığa katkısı var ne de ülkeye gerçekten tamamen vakit ve bütçe kaybı. Zaten bu bölümlere matematikten anlamayan görece işe yaramaz insanlar gidiyor. Medeniyet bu kadar geliştiyse tamamen sayısalcılar sayesinde. Sözelcilere ise sayısalcıların nimetini kullanan parazitler denebilir. Hobi olarak yapılacak işlerin üniversitelerde ne işi var anlamıyorum.

Sözel bölümlerin ne insanlığa katkısı var ne de ülkeye gerçekten tamamen vakit ve bütçe kaybı
Matematiği yapamayan ve ingilizce bilmeyen insanlar en azından bu alanda iyi bir bilgiye sahip olsun diye var, sözel bölüm hafife alınacak ve basit olan bir bölüm değildir, edebiyat ve tarih ağırdır, çoğu insan bu yüke ve karmaşaya katlanamaz.

Sözel bölümlerin hiçbir işe yaramıyor. Sözel bölümlerin ne insanlığa katkısı var ne de ülkeye gerçekten tamamen vakit ve bütçe kaybı. Zaten bu bölümlere matematikten anlamayan görece işe yaramaz insanlar gidiyor. Medeniyet bu kadar geliştiyse tamamen sayısalcılar sayesinde. Sözelcilere ise sayısalcıların nimetini kullanan parazitler denebilir. Hobi olarak yapılacak işlerin üniversitelerde ne işi var anlamıyorum.

Bende sözelciyimde ne alakası var insanlığa katkısı yok. Bu kanıya nasıl vardın acaba çok merak ediyorum? Ha bir insanın matematik yapamıyor diye aşağılayamazsın!

Ben de şöyle diyeyim o zaman, neşterle insan parçalamaktan başka ne işe yarıyorsun?

Düşünme kapasitene göre cevap verdim.

Matematiği yapamayan ve ingilizce bilmeyen insanlar en azından bu alanda iyi bir bilgiye sahip olsun diye var, sözel bölüm hafife alınacak ve basit olan bir bölüm değildir, edebiyat ve tarih ağırdır, çoğu insan bu yüke ve karmaşaya katlanamaz.
Hiçbir işe yaramayan 2 bölüm. Bir getirisi de yok zaten. Edebiyatta iyi bilgisi olan adam max fular fötr şapka takıp ortamlarda takılır.

Ülkede böyle kişiler olduğu için zaten bu haldeyiz. Git Avrupa'da, hatta 250 yıllık tarihi olan ABD'de tarihlerine ne kadar önem veriyorlar bir bak. Türkiye'de ise gelip böyle sözel bölümlere laf atıyorlar. Edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe... Bunların hepsi sosyal bilimdir ve her şeyden önce ülkelerin milli değerlerini oluşturan bilimlerdir. Siyaset olmasa tarih olmasa sen bu yorumları yapabilecek misin acaba?

Geri
Yukarı