Sözelden Dil bölümüne geçtikten sonra İngilizce zor gelmeye başladı

Bir de bunların 9/10. sınıf versiyonu var, bir reddit grubunda 9. sınıf bir arkadaş sınavın en basit tense sorusunu atıp “e aga bu çok kolay” şeklinde bir post atmıştı, sanarsın tüm sorular aynı zorlukta.

Aynısını ALES için yaşıyorum 💀

Ben öğrenciyken de kolaydı desem linç edecekmişsin gibi geldi.
Yok hocam ne linçlemesi sadece kendi fikrimi belirttim. Demek ki sizin her zaman yabancı dil öğrenmeye karşı bir yatkınlığınız varmış. Herkes böyle olmayabiliyor, size kolay gelen sınav çoğu kişiye işkence gibi gelmiştir emin olabilirsiniz ama herkesin ortak çıktığı tek nokta; Çalışan herkesin başarıya ulaşacağıdır.

11. sınıfa geçtiğimde dil bölümünde bende ingilizcenin zorluğunu fark ettim sandığımız kadar kolay olmuyor ama aşırı zor da değil üstüne gidildiğinde yapılabilecek bir şey kısaca olay sadece kelime çevirisiyle bitmiyor bunu zamanla fark ediyorsun umudun tükenmesin şu an İngilizce öğretmenliği okuyorum ve 2. sınıfım ona rağmen gerçekten beni zorladığı alanlar oluyor umudunu tüketmeyip ağırlık verirsen ve çabalarsan emin ol iyi bir yerlere gelirsin dil konusunda ama zaten çok kolay deyip boş vermişlik yaparsan üzgünüm ingilizcede olduğun yerde sayarsın.
Hocam bu zamanlarda netleriniz tam olarak nasıldı?

Yeni konular

Geri
Yukarı