Sözelden hangi bölüm okunmalı?

Bu sene YKS'ye sözel gireceğim ve "Çizgi Film ve Animasyon" bölümünü hedefliyorum. Sinema, reklamcılık be oyun yapımcılığı gibi sektörlerde animasyon kullanılmakta, ben sosyal medyada animasyonlar yayınlayarak iyi noktalara gelebileceğime inanıyorum.

Son düzenleme:
Bu sene YKS'ye sözel gireceğim ve "Çizgi Film ve Animasyon" bölümünü hedefliyorum. Sinema, reklamcılık be oyun yapımcılığı gibi sektörlerde animasyon kullanılmakta, ben sosyal medyada animasyonlar yayınlayarak iyi noktalara gelebileceğime inanıyorum.
Youtube'den mi hazırlanacaksınız?

Youtube'den mi hazırlanacaksınız?
Yetenek Sınavı'nın YKS 2022'de kalkacağına dair bir haber vardı. Çizim için kendim çalışacağım ya da kursa gideceğim.

Kolasy iş bulabilir miyim? Yönetmenlik ve oyunculukta.

Edebiyat düşünebilirim ama atanır mıyım?

Kolay için yonetmenlik onermem ama oyunculuk onerebilirim.
Fakat dizi/filmlerde oynayabilmen için once biraz taninman gerek.
İş imkanı nasıldır?

Bir de arkadaşlar gastronomiyi yorumlar mısınız?

Gastronomi gayet guzel ve eglenceli bir bolum.

Eğer kitap okuma gibi alışkanlığın yok ise Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü önermem. Denk gelir kazara etrafındakiler atama daha iyi vs. derlerse fazla dikkate alma çünkü AÖF mezunu dahi formasyon alıp atabiliyor, çok fazla insan var atama bekleyen. Bölüme girdin diyelim her üniversitede nasıldır bilmiyorum ancak ağırlık olarak dil dersleri işlenir, edebiyat özellikle modern edebiyat ile ilgili hayallere dalıp bir seçim yapmak isabetli olmaz. Her dönem dil dersi olacak ya eski Türk dili ya da yeni Türk dili; yeni Türk edebiyatı dersleri olur şiir, öykü, roman okur ya da inceleriz, günümüzde Türkiye'de yahut dünyada olan isimler hakkında bilgiler edinirim gibi şeyler imkansız. Son olarak her dönem karşına çıkacak an şey Osmanlı Türkçesi, öğrenebilirim daha önemlisi öğrenmek için çabalarım diyorsan seç, yoksa çok can sıkıcı olmaya başlar.

Geri
Yukarı