Sözleşmeli Erlik nasıldır?

Kalıcı olarak almıyorlar, 6 ay dahamin asgari ücretin biraz üstünde parayla normal er olarak devam ediyorsun. Ama bu süreçte komutanlarının yardımıyla sözleşmeli erlik sınavlarına girip sözleşmeli er olabilirsin.

Eğer bir mesleğin yok yaşında genç ise orada çok güzel para biriktirebilirsin daha sonra belki o parayla biraz dil eğitimi alıp yurt dışına uçuş yaparsın :D ama ölümdür yerine göre değişir arkadaşım denizci izmirde çok rahat biraz da şansa bağlı karakuvvetleri önermem :D

Burada bu yorumları yapan arkadaşlar askerliğini yapmışlar mı acaba? Her yer aynı değil her aynıymış gibi arkadaşa farklı bilgi iletmeyin derim.
Kardeş ne alakası var şimdi biz ona tavsiye veriyoruz en azından lise mezunu vs ise uzman çavuş veya uzman onbaşı olup rütbeli olsun diyoruz ben 4 sene lisans yapıp astek olmak istiyorum ve umarımda olurum şimdi asıl soru burda nerede farklı bir bilgi veya bilgi var onu bize bı açıkla.

Kalıcı olarak almıyorlar, 6 ay dahamin asgari ücretin biraz üstünde parayla normal er olarak devam ediyorsun. Ama bu süreçte komutanlarının yardımıyla sözleşmeli erlik sınavlarına girip sözleşmeli er olabilirsin.

Eğer bir mesleğin yok yaşında genç ise orada çok güzel para biriktirebilirsin daha sonra belki o parayla biraz dil eğitimi alıp yurt dışına uçuş yaparsın :D ama ölümdür yerine göre değişir arkadaşım denizci izmirde çok rahat biraz da şansa bağlı karakuvvetleri önermem :D
Cevabınız için teşekkür ederim. 19 yaşındayım sanayide CNC üzerine çalışıyorum. Mesleğin ustası olabilmek için 1 sene uğraşmam yeter. Ama 0.01 link hata yüzünden başın belaya girebiliyor. Ayrıca sanayi insanının ahlakı hiç hoş değil yanlış anlamassaniz namaz kılan bir insanım ve çevremde hep kadın sohbetleri dönüyor ve bu hiç hoşuma gitmiyor o yüzden kurtuluş arıyorum kendime oda askerlik olursa diyr düşündüm

Kardeş ne alakası var şimdi biz ona tavsiye veriyoruz en azından lise mezunu vs ise uzman çavuş veya uzman onbaşı olup rütbeli olsun diyoruz ben 4 sene lisans yapıp astek olmak istiyorum ve umarımda olurum şimdi asıl soru burada nerede farklı bir bilgi veya bilgi var onu bize bir açıkla.

"Sakın öyle şeye bulaşma" bu cümlenin mantığı nerede askerliğini normal er olarak yapmış biri olarak sözleşmeli erler sabah 8 akşam 5 ve hafta sonları da evlerindeler şartları şu anda çok güzel bu bilgiyi biliyor musunuz ve ayrıca sözleşmeli erlere komutanlar genelde iyi davranırlar, yeni gelen erlere eğitimlerde yardımcı olurlar tabii bu bulunduğun yere göre değişir. Astek olmak istiyorsun ben Bayburt'ta askerliğimi yaptım. Asteklere köpek muamelesi yapıyordular üstleri birçok yerdede böyleymiş astekleri pek sevmezler :)

Cevabınız için teşekkür ederim. 19 yaşındayım sanayide CNC üzerine çalışıyorum. Mesleğin ustası olabilmek için 1 sene uğraşmam yeter. Ama 0.01 link hata yüzünden başın belaya girebiliyor. Ayrıca sanayi insanının ahlakı hiç hoş değil yanlış anlamassaniz namaz kılan bir insanım ve çevremde hep kadın sohbetleri dönüyor ve bu hiç hoşuma gitmiyor o yüzden kurtuluş arıyorum kendime oda askerlik olursa diyr düşündüm
Kardeşim sözleşmeli erlik bir çok yerde rahattır, isterseniz aktif olarak 2 3 devrem sözleşmeli er olarak devam ediyor onlarla bile görüştürebilirim seni kafana takılanları sorabilirsin. sözleşmeli erlikten uzmanlığa geçebiliyorsun. 2 yıllık ünv okursan ast çavuşluk sınavlarına filan girebilirsin yada tercihler var

Teknik Ressam olabilirsin illa asker olmak istiyorsan astsubay veya uzman erbaş olabilirsin burda bı tane arkadaş konuşmuş çok biliyormuş gibi normal insanlar 6 ay zor yapıyor ömür boyu böyle zor olabilir ordan öyle konuşmak kolay neresi olursa olsun rütbelilerden rahat olamazsın sivil hayat gibi değil orası seçimini iyi yap.

Geri
Yukarı