Sözleşmeli Erlik nasıldır?

Teknik ressam olabilirsin illa asker olmak istiyorsan astsubay veya uzman erbaş olabilirsin burada bir tane arkadaş konuşmuş çok biliyormuş gibi normal insanlar 6 ay zor yapıyor ömür boyu böyle zor olabilir oradan öyle konuşmak kolay neresi olursa olsun rütbelilerden rahat olamazsın sivil hayat gibi değil orası seçimini iyi yap.

Askeriyede rahatlık diye bir şey yoktur, sen teğmenlerin üstteğmenlerin filan rahat olduğunu mu düşünüyorsun veya astçavuşların filan veya farklı bir rütbe, askeriye mantığın bittiği bir yer mantığın olmadığı yerdir. Askeriyede her an her işi yapabilirsin. Konuyu açan kardeşim " Askeriye'de mantık yoktur" bunu bil ona göre kararın al derim :) sözleşmeli erlikte ayrıca 3 veya 4 yıl kadar görev alınca uzmanlığa geçiş yapabiliyorsun sınavına girerek, zaten komutanların senden memnunsa referans filan oluyorlar.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama lütfen tartışmayın çünkü her cevaba değer veriyorum kimisine zordur kimisine kolay benim başımda ki usta beni ezer ona katlaniyorum askeriyede para biriktirmek kolay olur diye düşünüyorum sonra döner o parayla ticarete atılırım belki

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama lütfen tartışmayın çünkü her cevaba değer veriyorum kimisine zordur kimisine kolay benim başımda ki usta beni ezer ona katlaniyorum askeriyede para biriktirmek kolay olur diye düşünüyorum sonra döner o parayla ticarete atılırım belki.

Zaten insanlar bu yüzden sözleşmeli erlik veya uzmanlık düşünüyorlar, ama şunu diyebilirim ki askerliğin içerisinde en kötü yer karakuvvetlerinde çalışmaktır. Bütün rütbelilerin söylediği şey budur. En başına gelsem bilsem karakuvvetlerinde çalışmazdım. Hiç başlamazdım.

Şırnak huduttaydım. Bana uzattı komutanlar kalemi, uzatmak ister misin 6 ay daha? Dedi. Saygılar deyip topuklayacaktım ayıp olmasa :D

Bende bayburttaydım vallahi ortamım güzel çocuklarla bir düşündük uzatalım 1 tane teğmen vardı karaktersiz onun için kalmadık orada yoksa durabilirdik :D

Burada bu yorumları yapan arkadaşlar askerliğini yapmışlar mı acaba? Her yer aynı değil her aynıymış gibi arkadaşa farklı bilgi iletmeyin derim.
2009 da yaptım. mesele mekan değil rütbe ve işleyiş. sözleşmeli erlik mekana bağlı ancak daha da kötüleşebilir. uzman onbaşı/çavuş bile çok büyük zorlukken erlik cehennemin 7. katıdır.

Zaten insanlar bu yüzden sözleşmeli erlik veya uzmanlık düşünüyorlar, ama şunu diyebilirim ki askerliğin içerisinde en kötü yer karakuvvetlerinde çalışmaktır. Bütün rütbelilerin söylediği şey budur. En başına gelsem bilsem karakuvvetlerinde çalışmazdım. Hiç başlamazdım.

Bende bayburttaydım vallahi ortamım güzel çocuklarla bir düşündük uzatalım 1 tane teğmen vardı karaktersiz onun için kalmadık orada yoksa durabilirdik :D
Neden kötü?

Kara kuvvetlerinde çalışmak neden kötü?

Yeni konular

Geri
Yukarı