Sözleşmeli personel hakkından vazgeçmiş sayılmanın cezası var mıdır?

Whitess.

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Aklımdaki soruları soracağım başka bir platform bilmediğim için konuyu buraya açıyorum.

2023 Şubat ayında sözleşmeli personel alımına başvurmuştum. Tabii ilk 2-3 ay boyunca duyuru yapılmayınca bende bakmayı kesmiştim ve çıkmadığını düşünmüştüm. Kasım ayının ortalarında bana SMS ile yedek adaylıktan asile geçtiğimi ve bakanlığın sitesinden il tercihi yapabileceğimi söyleyen bir mesaj aldım. Vize haftam olduğu için okul yolunda bakanlığın sitesinden il tercih işlemlerimi yaptım, sayfada başka ekstradan bildiri metni yoktu. Bana SMS/e-posta veya telefonla ulaşacaklarını düşünerek geçirdim şu 2-3 haftamı.

Ancak bugün merakımdan bakarken; ben tercih işlemlerimi yaptığım günden 4-5 gün sonra belge teslim işlemleri bitiyormuş. Ne ilan metninde ne duyuruda ne de tercih ekranında bu bilgi yazmıyordu. Belge teslim işlemleri için yapılan duyuru ilandan ve tercihten ayrı bir şekilde yapılmış ve tamamen şans eseri buldum bu metni.

Belge teslim tarihi geçeli 3 gün olmuş ve benim halihazırda başvurduğum başka devlet kadroları var, bu durumun bana olumsuz bir etkisi olur mu? Bir cezası var mıdır? Yaptığım diğer başvurular etkilenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı