Soğuk çay ve gazozun vücuda bir zararı var mı?

csrx

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bundan 1 ay kadar önce çok fazla soğuk çay ve gazoz tüketirdim. Sağ böbreğimde genişleme çıktığı için artık bıraktım her gün en az 2 lt su içiyorum ama sormak istediğim soru şu: İçtiğim soğuk çayların ve gazozların benim bünyeme bir zararı var mıydı ? İnternetten araştırdım fakat bir şey bulamadım, zararı yok gibi duruyor ama emin olamadım. Babam tabi sürekli o içeceklerden dolayı hasta oldun deyip duruyor ama gerçekten de içtiğim içeceklerin zararı olmuş olabilir mi ?

Tabi ki var. Gazlı ve şekerli hazır içecekler zararlıdır. Çok tüketilmesi durumunda çeşitli şekilde vücuda zararlar verir. Ama sizin rahatsızlığınızın bununla direkt olarak bağlantılı olup olmadığını bilemem.

Tabikide, en başta içlerinde glükoz var. Gazoz , soğuk çaya göre daha fazla zarar verir hatta; asitli gıda sonuçta. Hatta gazozu sana şu video ile anlatayım. Muz gibi doğal bir şey ile böyle tepkimeye giren birşey insan vücuduna nasıl zarar vermez?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Azaltman iyi olmuş ama keşke daha önce yapsaydın. Böbrek konusu ile alakalımı bilemiyorum ama zararın neresinden dönülürse kardır demişler. Fazla tüketmemeye çalış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı