Soğutuculu SSD ve soğutucusuz satılan SSD fark var mıdır?

enesbhc00

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F - Gigabyte RTX 4060 8 GB - Gigabyte A620M H - XPG Lancer Blade 32 GB DDR5 CL30 - KIOXIA 500 GB 1700/1600 M2 SSD - Thermaltake Versa J23 TG Kasa - XPG 650 W 80+ Bronze PSU - Seagate Barracuda 1 TB HDD
Meslek
E-Ticaret
Merhaba. Samsung 980 Pro M.2 SSD almayı düşünüyorum da bir yerde soğutucusuz, bir yerde soğutuculu satılıyor. Ben SSD'yi soğutucu olmadan almaktan korkuyorum. Mecbur bir soğutma almak zorunda kalacağım ve SSD soğutucusunu takarken sorun olur diye korkuyorum. Samsung 980 Pro SSD'nin soğutuculu hâlini alsam diğer SSD sogutuculari ile fark olmaz değil mi?

Soğutucusuz hali: Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Soğutuculu hâli: https://www.akakce.com/ssd/en-ucuz-...cw-m-2-pci-express-4-0-fiyati,1523545303.html

Bazı anakartlarda SSD soğutucu anakart ile birlikte geliyor. Ben öyle kulalnıyorum. sizin anakartınızda da varsa öyle kullanabilirsiniz.

SSD nin ısı değerlerine baktım ve normaldi. Alma gereği duymadım. Soğutucu olmazsa olmaz diyen birini de şimdiye kadar görmedim :)

Özellikle hızı yüksek ssdlerde ısınma ihtimali de yükseliyor. 4000 TL ye çıkılmışken 200-300 TL için soğutmasız almak pek mantıklı değil.

Ben şahsen o M.2'ye o kadar vereceğime az daha çıkabiliyorsam bunu alırdım.

Exceria Pro modelini de düşündüm kimisi diyor sorunlu kimisi diyor tam okuma yazma değerlerini vermiyor. Benim de içime Samsung sindi Samsung almayı dusunuyorum hocam.

Merhaba. Samsung 980 Pro M.2 SSD almayı düşünüyorum da bir yerde soğutucusuz, bir yerde soğutuculu satılıyor. Ben SSD'yi soğutucu olmadan almaktan korkuyorum. Mecbur bir soğutma almak zorunda kalacağım ve SSD soğutucusunu takarken sorun olur diye korkuyorum. Samsung 980 Pro SSD'nin soğutuculu hâlini alsam diğer SSD sogutuculari ile fark olmaz değil mi?

Soğutucusuz hali: Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0BW PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Soğutuculu hâli: Samsung 980 PRO MZ-V8P1T0CW PCI-Express 4.0 1 TB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bütçeniz varsa alın derim. Zaten o kadar para vermişssiniz. Ayrıca, SSD bu aşırı da ısınacağını sanmıyorum. Soğutmalı alın derim.

Exceria Pro modelini de düşündüm kimisi diyor sorunlu kimisi diyor tam okuma yazma değerlerini vermiyor. Benim de içime Samsung sindi Samsung almayı dusunuyorum hocam.
XPG'de iyi.

Geri
Yukarı