Soğutucuyu yükseltirsem daha fazla OC yapabilir miyim?

ZaferNyX

Hectopat
Daha fazla  
Core 2 Quad Q9400 2.66 GHz ama stok fan ile 3.20 GHz'e yükselttim Anakartım Gigabyte G31-ES3G daha iyi bi soğutucu alırsam daha fazla OC yapabilir miyim internette hızını 4.22 GHz'e yükseltenler var.

Her olay soğutucuda bitmiyor. Deneyerek görünüz, anakartta üst düzey değil zaten o yıllarda da üst düzey aramak saçma ancak diğer bileşenler nedir?

Her olay soğutucuda bitmiyor. Deneyerek görünüz, anakartta üst düzey değil zaten o yıllarda da üst düzey aramak saçma ancak diğer bileşenler nedir?
2x2 4GB ram ama 2x4 8GB yapacağım 800 mhz ve anakartımı da ASUS P5V DH Deluxe alıcam arkadaşımdan GPU da R5 220

2x2 4GB ram ama 2x4 8GB yapacağım 800 mhz ve anakartımı da ASUS P5V DH Deluxe alıcam arkadaşımdan GPU da R5 220
Hocam GPU çok giriş deviyesi. Counter-Strike: Global Offensive bile oynatacağından emin değilim. Hatam varsa düzeltin belki yanlış biliyorumdur.

Gtx 950 alırsanız ve yanına xeon e5450 takıp Ramleri 8 GB yaparsanız gta 5'i yüksek ayarlarda kasmadan oynayabilirsiniz. Ama ileriye dönük bir sistem olmaz fakat şuanki oyunların %70 ini oynarsınız

Gtx 950 fiyat:468tl
Xeon E5450 fiyat: 120tl

Core 2 Quad Q9400 2.66 GHz ama stok fan ile 3.20 GHz'e yükselttim Anakartım Gigabyte G31-ES3G daha iyi bi soğutucu alırsam daha fazla OC yapabilir miyim internette hızını 4.22 GHz'e yükseltenler var.
G31 chipsetli anakart ile o değerleri görmeniz, mümkün değil. 4.22 GHz'e çıkanlar eminim ki P45 chipsetli bir anakart kullanıyordur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı