Şok Market Rampage KL-R88 alınır mı?

Fiyatı arttırmış fırsatçılar ben ne yapayım?
Ben attığım da 1200 lira falandı 300TL fark verilirdi, şimdi olmuş 1500TL. :(

Yargılayacaksan bir düşün önce bu ülkede hiç bir şeyin fiyatı sabit kalıyor mu?
Sakin ol şampiyon :D. Bu kadar ciddiyet gerektiren bir konu değil açıkçası :).

Almayın, fiyatı düşürmek için ayağı ve tekerleri farklı, tekeri farklı yapan adam daha ne malzemelerden çalmıştır, Frekanstv'nin videosundan farklı tekerleri ve ayakları.
Ayrıca ayaklarının 2'si oturmuyor, iade edeceğim gibi.
Fotoğrafa koydum ayakları, bir de gidin Frekanstv'nin videodaki ayağa ve tekere bakın, arkadaşımda aldı onunkide aynı.
Hocam benimde tekerleklerden biri yerine oturmuyordu, tekerleklerin yerini değiştirince oldu. Farklı tekerleri deneyin isterseniz.
--------
Ben aldım bir kaç yorum yapayım müsadenizle. Ayak demirinde kaynak izleri biraz kötü görünüyordu. Başta tekerleklerin biri yerine oturmadı fakat farklı tekerlek denedim o şekilde oldu. Kurulumu basit 15 dakkada falan kuruluyor. Kolçakların kalitesi biraz garip, hani iyi gibi de değil gibi de. Yumuşak yapışkanımsı bir hissi var.

Koltuğun derisi kokuyor maalesef. Buna çözüm bulmak gerek. Bel ve boyun yastıkları güzel. Dikiş kalitesi idare eder. Kolçaklar aşağı yukarı tek elle indirilip kaldırılabiliyor. Yatma açısı ve ayarları güzel. Rahatlığı konusunda henüz yorum yapamıyorum fakat 2 gün içerisinde düşüncelerimi yazarım.

Günde ortalama 10-12 saatimi bilgisayar başında geçiriyorum. Bu yüzden rahat bir koltuk arayışında idim. Açıkçası içime tam olarak sinmedi. Seduna Thunder Pro siparişi vermiştim. Henüz kargoya verilmeyince bunu gidip aldım. Aklım hala Seduna'da. Şimdilik bu kadar.

Genel kalite = 6/10

Son düzenleme:
Hocam benimde tekerleklerden biri yerine oturmuyordu, tekerleklerin yerini değiştirince oldu. Farklı tekerleri deneyin isterseniz.
Oturmayan tekere hafif baskı uygulayınca oturuyor. Koltuk hakkındaki düşüncelerimse; tek başınıza kurarken ilk başta hafif zorlanabilirsiniz. Öncelikle kifoz sorunum olduğunu belirtmek istiyorum. O yüzden bel desteği hoşuma gitti. Eski sandalyeme nazaran daha dik oturuş sağlıyor. Yalnız şu yanlara takılan siyah plastiklerin takılışını anlamadım.

Oturmayan tekere hafif baskı uygulayınca oturuyor. Koltuk hakkındaki düşüncelerimse; tek başınıza kurarken ilk başta hafif zorlanabilirsiniz. Öncelikle kifoz sorunum olduğunu belirtmek istiyorum. O yüzden bel desteği hoşuma gitti. Eski sandalyeme nazaran daha dik oturuş sağlıyor. Yalnız şu yanlara takılan siyah plastiklerin takılışını anlamadım.
Hocam o plastik kısımları vidaları kısa kalıyor maalesef. Bende bir tanesi yerine bile ulaşmadı. Hırdavatçıya uğrayıp biraz uzununu alacağım. Kurulumu biraz zor katılıyorum.

Tekerde değil de girdiği yerde sıkıntı var, diğer 3Ü direk oturuyor 2'si çekiçlede vursan oturmuyor, genişletmeyi de denedim yok girmiyor.

Bende bu koltuk yok ama rampage kl-r 90 var. Koltuğun rahatlığına, bel desteğine filan diyecek birşey yok fakat terletme konusunda çok kötü. Yani 1-2 saatte sırılsıklam kalkabilirsiniz o koltuktan. Ama bende üzerine birkaç katlı örtü örterek sorunumu çözdüm. Büyük bir ihtimal şoka gelecek olan koltuktada bu problem olacaktır.

Kurulumunda sürekli bir sıkıntı var. Bende de vida sorunu var. Tam oturmuyor, koltuğu yırttığı için çıkardım. Artık nasıl düzelteceğim bilmiyorum ama akşama babamı bekleyeceğim.

Bende bu koltuk yok ama rampage kl-r 90 var. Koltuğun rahatlığına, bel desteğine filan diyecek birşey yok fakat terletme konusunda çok kötü. Yani 1-2 saatte sırılsıklam kalkabilirsiniz o koltuktan. Ama bende üzerine birkaç katlı örtü örterek sorunumu çözdüm. Büyük bir ihtimal şoka gelecek olan koltuktada bu problem olacaktır.
Zaten bu oyuncu koltuklarındaki en büyük problemi terletme olarak görüyorum. Hava alabilen farklı bir kumaş çeşidi ile terletmeyi en aza indirebilen fiyatı uygun bir model var mıdır bilgim yok.

Bu yüzden insanlar İkea Markus veya Jarvfjallet gibi koltuklara yöneliyorlar. Ancak onların da 180 üzeri boyu olanlar için daha kullanışlı olduğu söyleniyor. Ayrıca fiyat olarak da yüksek olmaları yüzünden daha ucuz fileli modellere yönelenler var.

İndirim zamanlarında sanırım 450 500 civarına kadar düşmüştü galiba bu koltuk. Ne kadar iyi bilemiyorum. Alsam mı diye düşündüm ama vazgeçtim şimdilik.

Almayın, fiyatı düşürmek için ayağı ve tekerleri farklı, tekeri farklı yapan adam daha ne malzemelerden çalmıştır, Frekanstv'nin videosundan farklı tekerleri ve ayakları.
Ayrıca ayaklarının 2'si oturmuyor, iade edeceğim gibi.
Fotoğrafa koydum ayakları, bir de gidin Frekanstv'nin videodaki ayağa ve tekere bakın, arkadaşımda aldı onunkide aynı.

Hocam sizin taraftaki şok larda bir sıkıntı var sanki, ben de bugün aldım ve kurdum koltuğu. Ayak kaynakları yekpare gibi duruyor bende, tekerlekler de bahsettiğiniz incelemedeki gibi. Sizin fotolar resmen yan sanayi gibi duruyor. Resmini yükleyemiyorum şu an ama sizseki parçalarla bendekilerin gerçekten alakası yok, karşılaştırma yapsan gülersin. Üründe kronik bir yamuk yapmamış yani Şok, ama yöreden yöreye değişiyor demek ki, alacaklar kontrol etsin.

Ben de 2 ayağın girmemesi sorununu yaşadım, ayakların saplarına sarılı metali eğdim, yuvayı azıcık kazımaya çalıştım ama sonuç vermeyecek gibiydi. Yerlerini de değiştirdim ama farketmedi. En son 1 çekicin sapını tekerleğin altından tam ortaladım; diğer çekiçle ilk çekicin sapına bir kaç orta seviye darbede tekerlekler yerine girdi. Diğer 3 ü gibi yuvada kolay ilerlemese de, sorun kalmadı. :)

Amortisör gayet kaliteli, 1000 değil +1500 lük koltuklar için gibi düşünün. Vidalamada beklenildiği biraz uğraştırsa da, sürpriz şeyler yaşatmıyor. Aksamda gıcırtı, sallantı vb. bir sorun görünmüyor, biraz debelendim üstünde. Kolçaklar orta seviye yumuşak plastik(görünüşe göre beklediğimden iyi). Sünger olsun istiyorsanız fiyatlar artıyor biliyorsunuz. Bel desteği mükemmel olabilirmiş, o durum üzdü; ortalama üstü bir destek rahatlık sağlıyor; biraz daha beli doldurup, yumuşak destekleri ile daha da rahat olabilirdi. Ama ben hep kılı kırk yararım, siz yeter de artar diyebilirsiniz belki de.

Kesinlikle sorun görmedim tüm özelliklerinde, paramın karşılığını almadığımı düşünmüyorum.

Tek sorun bir 10 derece eğimi var sanıyordum ama yok gibi birşey. Ya sistemi dolayısyla o kadar esniyor koltuk ya da hikaye öyle birşey yok :), bilemiyorum. Genelde 20 dereceye kadar eğim oluyor +800 koltuklarda, 10 az demiştim ama o da yok. Bu eğim için kilit de bekliyordum tabi o da yok, dolayısyla eğilme yok herhalde. 180 derece yatıyor ama sıkıntı yok, baya bi kademeleri de var. Aşırı çıkıntı değilseniz bir sorun bulamazsınız.

Eğim olayından sonra diğer sevmediğim özelliği; koltuğun yatmasını sağlayan mekanizmanın üstüne yarı oynar plastik bir koruyucu geçirip vidalıyorsunuz(2 tane var bu palstikten, sağ ve sol için). Bu yarı oynar plastiklerin vidalanabilmesi için, mekanizmaya doğru ittirmeniz gerekiyor ki vida alttaki yuvaya yetişebilsin ve plastik sabitlensin. İşte böyle ittirip bir de vidalayınca, plastiklerin kenarı koltuğun o bölgedeki derisine baskı uygulamış oluyor ve yatış eğimini ile oynamadan arkanıza yaslanıp azıcık geri yatırmak istediğinizde(5-10 derece sanırım) hafif bir gırç sesi geliyor.(Kısaca yatma kilidi varken koltuğa ortalama ve üstü güç uygulayıp ittirmeye çalışırsanız hafif ses çıkıyor). Yani aslına hiçbirşey bu :D, pratikte de hiç karşılaşmazsınız eğer süpermen gibi arkanıza yaslanmıyorsanız, ama ben kıl oldum. Ne gerek vardı yani, accık daha büyük vida olsaydı. Niye oralar erken yıpransın ki.

Koltuğun min ve max yüksekliği 46cm ve 56cm bu arada. Bence gayet iyi koltuk. Yorumlara rağmen, kafamı koltuğa gömsemde koku alamadım(koku duyuma güvenirim). Ses de yok, ben bu paraya daha iyisini bulabileceğimi sanmıyorum(şans ile belki) ama daha yüksek fiyata daha kötülerini rahatça görebileceğime yürekten inanıyorum, ve şansımı zorlamak istemiyorum. Eksi olarak yukarıda yazdığım 2 konu haricinde, sünger biraz daha çok katmanlı yumuşak olabilirmiş, saatler süren oturmalar için. Ama bu özellikleri ekleyince 1500 ü geçiyor fiyat, geçmezse de dayanıklı olmadığını anlıyorsunuz- yapacak birşey yok o halde. Son olarak PU deri üretiliş gereği nefes alan mikro gözenekli bir kaplama ile kaplanırlar. Yani hayatını oturarak geçirenler için özel üretim bir malzeme kullanılmıyorsa, deri koltuklar için PU gayet iyi bir tercihtir(kaplama kalınlığı arttıkça sertleşir ve hava alması neredeyse 0 a doğru düşer)

Son düzenleme:
Ürünü bugün kurdum ve beni tek zorlayan şey tekerleri takmak oldu. 1 teker çok rahat girmişken diğer 4 tanesi ne yaptıysam bir türlü girmiyordu. En sonunda evin zemininden kuvvet almak aklıma geldi. Tekerleri ayağın yarısına kadar sokup, tekerleri yere koyup yukarıdan krom ayağı aşağı doğru bastırdım. Baya bir güç uygulayarak sokmayı başardım ve onun harici başka bir sorun yaşamadım. Ürün malzemesine gelecek olursak krom ayaklar sağlama benziyor fakat estetik yönünden özen gösterilmediği için kaynak çıkıntıları belli belliyor. Takıntılı bir insan değilseniz sorun olacağını sanmıyorum benim için sorun değil. Ürün rahatlığı konusunda pek yorum yapmak istemiyorum çünkü bunca zaman yemek masası sandalyesinde oturduğum için bu ürün bana gayet rahat geldi. Boyum 180 olmasına rağmen koltuğun boy seviyesini en aşağıya aldığım zaman ayaklarım yere tam basmıyor parmak ucum falan değiyor. Kolçaklar yukarı aşağı tek elle olmuyor iki elin yardımı gerek. Kolçaklar yumuşak plastikten yapılmış süngerimsi mi desem bilmiyorum rahatlar ama sağlam mı güvenemiyorum. Yerimden kalkarken kolçaklara bastırarak kalkarsam sanki kırılacakmış gibi geliyor. Keşke kolçakların boy kısmı sert yapılıp, kolların koyulduğu yer aynen böyle kalsaymış. Boyun yastığı gayet güzel fakat bel yastığı biraz sert yapılmış. Sert olması benim için iyi bir şey çünkü dik durmaya özen gösteririm ama kişisel bir tercih yani. Geriye yatması yanlış hatırlamıyorsam 160 derece diye tanıtmışlardı fakat 180 dereceden fazla yatabiliyor. Başka sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı