Sokağımda yapılan ayıp

Parayla olmaz bu işler. Ehliyetini alıp, hapise atacaksın bakalım bi' daha yapabiliyor mu?

O da çözüm olmuyor sanki. Çıkınca daha fenasını da yapanlar var. İşin içinden çıkmak zor. Cezaların caydırıcı düzeyde olması için o cezayı işleyenin düşünce yapısının değişmesi gerekiyor. Bu durumda herkes için geçerli olmuyor maalesef.

Ceza kısa süreli eğitim ise uzun süreli bir çözüm oluyor.

O da çözüm olmuyor sanki. Çıkınca daha fenasını da yapanlar mutlaka vardır. İşin içinden çıkmaz zor. Cezalar caydırıcı düzeyde olması için o cezayı işleyenin düşünce yapısının değişmesi gerekiyor. Bu durumda herkes için geçerli olmuyor maalesef.

Ceza kısa süreli eğitim ise uzun süreli bir çözüm oluyor.
Siz Amerika'da herhalde insanların kurallara uymasını eğitimden dolayı sanıyorsunuz? Cezalar o kadar caydırıcı ki kimsenin poposu yemiyor kısacası.

Siz Amerika'da herhalde insanların kurallara uymasını eğitimden dolayı sanıyorsunuz? Cezalar o kadar caydırıcı ki kimsenin poposu yemiyor kısacası.

Poposu yiyenler de büyük oynuyor, tam sayko çıkıyorlar diyorsun 😂

Benim anlamadığım şey şu. Motorcular saygı bekliyor, peki bu yaptıkları ne oluyor ? Saygı beklentisine karşı bir tepki gösterisi mi :)

images.jpg

Cevdet sıkı dur motomu bağlamışlar motoru kaçırcaz baron eyübede söyle oda gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı