Sokak Düğünleri Yasaklanmadı mı?

Köyde mi yaşıyorsun ? Mahalledeki herkesi nasıl tanıyalım ? Hem tanıyıp tanımaması umurumda değil böyle saçma sapan kuru gürültüden oluşan bir şeyi asla yapmam. Evlenmek zaten başlı başına para tuzağı olmuşken..
Cahilsiniz bari belli etmeyin. Mahallede yaşamadığınız açık bir şekilde belli. Mahalle denilen kavram yaşayan çoğu insanın birbirini tanıyıp, selamlaşmasıdır zaten. Şimdi ki mahalleler gibi sitelerin olduğu yer değil de, anadolu da bulunan mahalleler böyle. Bir apartman da 12 kat olduğunu var sayarsak ve her katta 3 daire olduğunu düşünürsek 36 tane daire olacak. Bu kadar ev normalde anadolu da bir mahalleyi oluştururken şehirler de sadece bir apartmanı oluşturmakta. Siteniz de ki çoğu insanı tanırsınız, selam verirsiniz, sohbet edersiniz bu olağan bir şey aynısı mahallelerde de geçerlidir. Ayrıca insanlar sadece köyde birbirini tanımaz, mahallelerde de herkes birbirini tanır. Bu sizin sosyalliğinize bağlı.

Köyde mi yaşıyorsun ? Mahalledeki herkesi nasıl tanıyalım ? Hem tanıyıp tanımaması umurumda değil böyle saçma sapan kuru gürültüden oluşan bir şeyi asla yapmam. Evlenmek zaten başlı başına para tuzağı olmuşken..
İstanbulda yaşıyorum? Sen zaten önceki mesajımda bahsettiğim evlenmek mantıksız, ben kendi kendime yeterim vb. diyen kitledensin anlaşılan.

Askere gidecekler icin eglence yapilmasina hic kizmiyorum. Cunku geri donemem gibi bir durum var Allah korusun şehit olma riski vat. Dolayisi ile askerlik kutlamasi haric dugunlere, eglencelere cok kiziyorum. Ayni zaman da gunduz arabesk muzik acip tum sokaga dinleten hayvanlardan nefret ediyorum. Dinliyorsan kendin dinle bize ne dinletiyorsun hayvan oglu hayvan.

Askere gidecekler icin eglence yapilmasina hic kizmiyorum. Cunku geri donemem gibi bir durum var Allah korusun şehit olma riski var. Dolayisi ile askerlik kutlamasi haric dugunlere, eglencelere cok kiziyorum. Ayni zaman da gunduz arabesk muzik acip tum sokaga dinletenlerden nefret ediyorum. Dinliyorsan kendin dinle bize ne dinletiyorsun.
Askerlik kutlaması konusunda çok da uzun tutulmaması taraftarıyım. Ben asker olduğumda kısa bir uğurlama yeter diye düşünüyorum. Silah ateşleyecek biri yok zaten yakınlarımda.
Yeni araba, getirisi de haliyle yeni hoparlör. Değerlendirmeleri gerekiyor sonuçta...

Askerlik kutlaması konusunda çok da uzun tutulmaması taraftarıyım. Ben asker olduğumda kısa bir uğurlama yeter diye düşünüyorum. Silah ateşleyecek biri yok zaten yakınlarımda.
Yeni araba, getirisi de haliyle yeni hoparlör. Değerlendirmeleri gerekiyor sonuçta...
Otoban var ucsuz bucaksız gitsinler hoparlörü test etsinler istedikleri gibi. :)

Geçen gün burda düğün yaptılar 6 ev öteden baya bi duyuluyordu ki orası 2 mahalle aşağısıydı. Bana tek yarar kısmı o kişileri tanımıyorum bu arada eve böcek girmesini engelliyorlar :D

Cahilsiniz bari belli etmeyin. Mahallede yaşamadığınız açık bir şekilde belli. Mahalle denilen kavram yaşayan çoğu insanın birbirini tanıyıp, selamlaşmasıdır zaten. Şimdi ki mahalleler gibi sitelerin olduğu yer değil de, anadolu da bulunan mahalleler böyle. Bir apartman da 12 kat olduğunu var sayarsak ve her katta 3 daire olduğunu düşünürsek 36 tane daire olacak. Bu kadar ev normalde anadolu da bir mahalleyi oluştururken şehirler de sadece bir apartmanı oluşturmakta. Siteniz de ki çoğu insanı tanırsınız, selam verirsiniz, sohbet edersiniz bu olağan bir şey aynısı mahallelerde de geçerlidir. Ayrıca insanlar sadece köyde birbirini tanımaz, mahallelerde de herkes birbirini tanır. Bu sizin sosyalliğinize bağlı.
İçeriği boş mesajını okuma cüreti dahi göstermeyeceğim. Böyle gereksiz bir şeyi savunan zekadan fazla bir şey beklemiyorum. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı