İzmir'deki Sokak Düğünleri Ve Polisler

Anlayışlı olmaya çalışın.

Ortada bir mazeret yok, yapılmaması gereken bir şeyi yapıyorlar ama "yapıyorlar" Asalım mı keselim mi para cezası mı ödetelim, gidip dövelim mi?

Adamın belli ki duruma siniri bozulmuş, gelmiş foruma konu açıp dert yakınmış. Belki o da elinden bir şey gelmeyeceğini biliyor fakat sizin bile bile böyle bir tutuma girmenizin sebebi nedir? Savunduğunuz şeyin yanlışlığı bir kenara, insanlara karşı aşırı hoşgörü göstermek doğru değil. Okuduğuma göre muhtemelen sesten çok rahatsız olmayan birisiniz. Yakınlarınızda kulağında problemi olan herhangi biri var mı acaba?

Merak etme senin görmediğin çok şey yaşanıyor orada. Diyorum ya sizin baktığınız kadar toz pembe olmuyor hayat hiç bir konuda. Şu an damadın yaşadığı stresi koşuşturmacasını nelerle uğraşmak zorunda olduğunu biliyor musunuz? Üstelik en az sizin kadar rahatsız ve rahatsız olduğu halde dünya kadar da para harcamış durumda o etkinliğe. Halbuki gelenek diye diretilmeseydi, oraya yapacağı masrafı yeni kuracağı eve sermaye yapabilirdi.

Özgürlük dediğimiz algıya yanlış yerden bakıyorsun. Damadın durumunu, yeni evlilerin durumunu kesinlikle anlarım, ancak bana ait olan bir evde benim özgürlüğümü birileri kısıtlarsa, bunun ceremesini ve sorumluluğunu almaya da hazır olacak.

Ben de İzmir'de oturuyorum. Benim otruduğum yerde sokakta hiç bir zaman düğün olamaz. Sokak satıcı geçemez. Çünkü bu şekilde durumda 100 kişinin polisin tepesine bineceğini bildikleri için polis ve zabıta gereğini yapar.

Toplumsal otokontrol. Türk halkının eksiği.

Anlamadim ki ben nereye varmaya çalışıyor herkes. Hayatınızda taniyacaginiz en agresif fevri ve insanlara öfkeli insan benim emin olabilirsiniz. Yukarılarda da belirttim, ben de bu durumda bulundugumda rahatsız olup küfür kıyamet gidiyorum. Ama en nihayetinde bu olay gerceklesiyor, o an yaşanıyor. Ben her hangi bir yere şikayet etmeden bir şekilde geçiriyorum o geceyi, zaten en nihayetinde bitiyor ve siz bittiğini o an farketmiyor bir süre geçtikten sonra AA bitmis lan diyerek fark ediyorsunuz. Bazısı gerekli yerlere tekrar tekrar şikayet ederek geçirir o geceyi ve o şekilde atlatır ama en nihayetinde o gece o gürültü eşliğinde geçirilir. Sonuç olarak bende diyorum ki şikayet edildiyse tamamdır daha ne olacak. Onlar sizi gürültü ile rahatsız etti, sizde onları şikayet ederek belki para cezası odemeye mahkum bıraktınız. Olabilir hakkinizdir, vicdanınız rahattır bu konuda kimse söz söyleme hakkına sahip değil. Ama en nihayetinde agzinizla kıssa tutsanız o geceyi o gürültü ile geçireceksiniz ve geçirdiniz bitti.
Savundufum birşey yok ki yanlış olsun. Bu olaya bakilabilecek birçok perspektiften bir tanesini dile getiriyorum. İsteyen şikayet eder, isteyen iner kavga eder, isteyen arabayla düğüne dalar ama ben gerek yok zaten yok olup gidecek bu kültür 3-5 daha dayanın size kalmadan yok olup gidecek diyorum.

Velhasıl kelam, kıssadan hisse dünden beri yazdıklarımın özeti şu. Birilerinin size bilincli yada bilinçsiz yaptığı kötülüğe kötülükle karşılik vermek zorunda değilsiniz. Hayatınız boyunca alacağınız her karar kim olduğunuzu belirliyor olacak. O yüzden ben kizginda olsam vicdanım rahat yatmayı tercih ediyorum, bu benim tercihim size de böyle yapın demiyorum. Nefret edin birbirinizden, en ufak kusurda yerle bir edin herşeyi, yakın bütün gemileri, size kötülük yapıldıysa karşılığını verin, burunlarından getirin mi demeliydim anlamadımki. Yanılıyorsunuz, ülkenin bugünkü halinin sebebi asıl bu tahammulsuzluk.

Velhasıl kelam, kıssadan hisse dünden beri yazdıklarımın özeti şu. Birilerinin size bilincli yada bilinçsiz yaptığı kötülüğe kötülükle karşılik vermek zorunda değilsiniz. Hayatınız boyunca alacağınız her karar kim olduğunuzu belirliyor olacak. O yüzden ben kizginda olsam vicdanım rahat yatmayı tercih ediyorum, bu benim tercihim size de böyle yapın demiyorum. Nefret edin birbirinizden, en ufak kusurda yerle bir edin herşeyi, yakın bütün gemileri, size kötülük yapıldıysa karşılığını verin, burunlarından getirin mi demeliydim anlamadımki. Yanılıyorsunuz, ülkenin bugünkü halinin sebebi asıl bu tahammulsuzluk.

Kötülük yapmak? Uçmuşsu abicim. 😂
Anlamadim ki ben nereye varmaya çalışıyor herkes. Hayatınızda taniyacaginiz en agresif fevri ve insanlara öfkeli insan benim emin olabilirsiniz. Yukarılarda da belirttim, ben de bu durumda bulundugumda rahatsız olup küfür kıyamet gidiyorum. Ama en nihayetinde bu olay gerceklesiyor, o an yaşanıyor. Ben her hangi bir yere şikayet etmeden bir şekilde geçiriyorum o geceyi, zaten en nihayetinde bitiyor ve siz bittiğini o an farketmiyor bir süre geçtikten sonra AA bitmis lan diyerek fark ediyorsunuz. Bazısı gerekli yerlere tekrar tekrar şikayet ederek geçirir o geceyi ve o şekilde atlatır ama en nihayetinde o gece o gürültü eşliğinde geçirilir. Sonuç olarak bende diyorum ki şikayet edildiyse tamamdır daha ne olacak. Onlar sizi gürültü ile rahatsız etti, sizde onları şikayet ederek belki para cezası odemeye mahkum bıraktınız. Olabilir hakkinizdir, vicdanınız rahattır bu konuda kimse söz söyleme hakkına sahip değil. Ama en nihayetinde agzinizla kıssa tutsanız o geceyi o gürültü ile geçireceksiniz ve geçirdiniz bitti.
Savundufum birşey yok ki yanlış olsun. Bu olaya bakilabilecek birçok perspektiften bir tanesini dile getiriyorum. İsteyen şikayet eder, isteyen iner kavga eder, isteyen arabayla düğüne dalar ama ben gerek yok zaten yok olup gidecek bu kültür 3-5 daha dayanın size kalmadan yok olup gidecek diyorum.

"Agresif, küfür kıyamet, öfkeli hareketler....."
Anti sosyal kişilik bozukluğu. Tedavi edilmesi gerekir.

Polisler için gerekli yerlere şikayet dilekçelerimi verdim. Bir gelişme olursa buradan bilgilendirme yapacağım.

Sen önce kimle nasıl konuşulması gerektiğine dair kendini bir geliştir, teşhis koyma konusunda ki engin bilgilerine sonra bakarız.
Seninle aynı görüşe sahip olmayan insanların hak ettiği senin uslubun değildir abicim. Öyle olsaydı benimle aynı goruste olmadığın için sana öyle bir uslub sergilerdim ki dudağın ucuklardi. O yuzrden ben insanlıktan vicdandan bahsetmeye devam ediyorum, seninle aramızdaki ve senin çok uzun yıllar anlayamayacagin farkımız da bu.

Beyler tartışacaksınız olacakları ben biliyorum hemen söyleyeyim. İkinizin bütün yorumları silenecek ve 1 günlük ban yiyeceksiniz. Birbirinizi gerçek hayatta hiç görmediniz bile. Boşu boşuna 1 gün ban yemeye değmez. Hoşgörün birbirinizi cevap vermeyin birbirinize. @Zgrrs @mhurkan

Geri
Yukarı