Sokak düğünleri serbest mi?

443595

Hectopat
Dün ve bugün sabah 12'den itibaren davullar çalmaya başlıyor gece 11-12 olana kadar devam ediyor. Cidden rahatsız oluyorum. Sokak arasında düğün yapmaları yasal mı?

@walter wick @Itechin.g böyle düğünler için ücretsiz alanlar olmalı.

Kime yetişecek ki hocam. İnsanlar sanki çok özel bir şeymiş gibi saatlerce düğün yapıyor. Oysa herkes evleniyor zaten. Bir de bizim millet öyle bir alanın canına okur. Canına okumak yerine başka bir şey demem gerekiyor ama bu kadarına söyleyeyim sadece.

Kime yetişecek ki hocam. İnsanlar sanki çok özel bir şeymiş gibi saatlerce düğün yapıyor. Oysa herkes evleniyor zaten. Bir de bizim millet öyle bir alanın canına okur. Canına okumak yerine başka bir şey demem gerekiyor ama bu kadarına söyleyeyim sadece.
Sizde haklısınız. Düğünler yasaklanmalı bana göre. Her şeyin nikah salonunda halledilmesi gerekiyor.

Sizde haklısınız. Düğünler yasaklanmalı bana göre. Her şeyin nikah salonunda halledilmesi gerekiyor.

O kadar değil o zaman her şey yasaklanmalı, partiler, mekanlarda çalınan müzikler, konserler, ev ses sistemleri vs. insan elbette özel bir günde eğlenmeli ama ipini koparmamak değil.

Dün ve bugün sabah 12'den itibaren davullar çalmaya başlıyor gece 11-12 olana kadar devam ediyor. Cidden rahatsız oluyorum. Sokak arasında düğün yapmaları yasal mı?
Ben geceleri genellikle oyun oynadığımdan dolayı çok takmıyorum fakat sokağa çıkıp biraz yürüyüşe çıkayım desem, her yeri sandalye ve arabayla doldurmuş oluyorlar. Bir sürü de insan. Gerçekten rahatsız edici bir durum.

O klarneti alıp kafasında kırasım geliyor heriflerin.
Konu dışı
Bu sabah otobüse binecem sabahın 6 sı burda yazsam ban yiyeceğim şeyin evlatları davul zurna çalıyordu.

Geri
Yukarı