Sokak köpeği evimin önünde dolaşıyor

Ne boş bir yorum. Köpekler tarafından öldürülen insanlar varken utanmadan nasıl yazabiliyorsunuz anlamadım. Sokak köpekleri sadece etrafa tehlike saçar!
Bu kısım umarım ironidir. İroni değilse lütfen kişisel gelişiminizi tamamladıktan sonra mağaradan çıkın.

Ne boş bir yorum. Köpekler tarafından öldürülen insanlar varken utanmadan nasıl yazabiliyorsunuz anlamadım. Sokak köpekleri sadece etrafa tehlike saçar!

Kolun bacağın kırıldıktan sonra haklı olsan ne yazar? Ceza alıp almayacakları da meçhul.
İnsanlar tarafından öldürülen köpekler ne olacak? Asıl insanlar sadece etrafına tehlike saçar!

O kol, bacak kırma mevzusu o kadar kolay değil paşam.

Biz beslemeyeceksek kim besleyecek bu hayvanları? Onların da sevgiye ihtiyacı var. Resmiyette böyle bir kanun yok ise (bilmediğim için emin konuşamıyorum), kimseye kalamaz. Zaten bu tarz sokak köpekleri siz onlara zarar vermedikçe bir şeye yaptıklarını görmedim. Adı üstünde sokak köpeği, evinde bakmıyor ki iyilik olsun diye besliyor, seviyor.

Peki ben apartmanın yanında 15 tane köpek istiyor muyum bakkala gideceğim üstüme koşuyolar, hırlıyorlar. Dönüyorum elimde ekmek var yine aynı ben tırsmaya mecbur muyum? Yolda gidiyorum arabaya saldırıyorlar. Siz beslemezseniz devlet bu köpekleri toplayacak siz beslediğiniz için bu kadar köpek var.

Bir köpek kendisine zarar verileceğini fark etmediği sürece saldırganlaşmaz. Hele ki aç kalmış ve sığınmacı bir köpek ise her taraftan şefkat arar. Hiç tanımadığı bir insanın peşine amansızca takılıp gelmez saldırgan köpek.

İnsanları dünyadaki diğer canlılardan üstün görmediğiniz günler nasip etsin size yaratan ;)

Hocam o zaman 40 yılın başı dışarı çıkana bana niye sarıyorlar? Sokaktan araba ile geçerken niye arabaya koşuyorlar ? Açıkladığınız an size hak verecem.
Bu kısım umarım ironidir. İroni değilse lütfen kişisel gelişiminizi tamamladıktan sonra mağaradan çıkın.
Hocam gerçekler bu pembe panjurunuzu indirip bakarsanız sizde görürsünüz.

Peki ben apartmanın yanında 15 tane köpek istiyor muyum bakkala gideceğim üstüme koşuyolar, hırlıyorlar. Dönüyorum elimde ekmek var yine aynı ben tırsmaya mecbur muyum? Yolda gidiyorum arabaya saldırıyorlar. Siz beslemezseniz devlet bu köpekleri toplayacak siz beslediğiniz için bu kadar köpek var.

Hocam o zaman 40 yılın başı dışarı çıkana bana niye sarıyorlar? Sokaktan araba ile geçerken niye arabaya koşuyorlar? Açıkladığınız an size hak vereceğim.
Arkadaşım ne saçmalıyorsun gerçekten anlam veremiyorum sana. 40 yılın başı dışarı çıkıyorsan asosyal bir insansın demek ki. O pembe panjurunu sen açıp bir hava al bana kalırsa.
Köpekler yaşadıkları yeri benimser korur onlara iyi davranan insanlara 'herzaman' sevgiyle yaklaşır. Hayvan şiddete korkuya maruz kalmadığı sürece, aksini iddia eden varsa o insanda bir sıkıntı var demektir.

Sokak köpeğinden bahsediyoruz burada, yani kimsenin sorumluluğunda olmayan ve kendi başına dışarıda yaşam mücadelesi veren bir canlı.
Her köpek aynı olacak diye bir kaide yok, senin mahallende 15 köpek bir araya geldiyse köşe bucak tekmelenip oraya itilmişlerdir. Saldırgan olmalarının sebebi zaten kendi aralarındaki mücadeleye bir de çevrenin verdiği stresin eklenmesidir. Aksi halde kurt değil onlar sürü halinde yaşasınlar.
1 köpekten konu açılmış ise 1 köpek üzerinden konuşmamız gerekir. Ben mesajımı bu yönde attım.

Evimde 1, iş yerimde 1 kendi köpeğim, yazlığımda 10 taneye yakın kendi hallerinde yaşayan ve 7-8 senedir kimseye havlamamış sokak köpeklerim var beslediğim büyüttüğüm. Ayrıca ayda bir barınak ziyaretine giderek oradaki canları da gören birisiyim.
Devlet o köpekleri toplayıp oynamaya beslemeye değil uyutup öldürmeye götürüyor. Senin vicdanın el veriyor mu buna ?
Bana sokağındaki köpekleri katil gibi anlatıyor olman kusura bakma ama seni gözümde bir zavallıya çeviriyor, saygımı azaltıyor.
Sokağında köpek istemiyorsan sokağını değiştirirsin ;)

Kolun bacağın kırıldıktan sonra haklı olsan ne yazar? Ceza alıp almayacaklari da meçhul.
Bu arkadaş kendi saçtığı tehlikenin farkında değil. Cahillik cehalet ve kin saçıyor. Ben de merak ediyorum utanmadan nasıl böyle bir genelleme yapabiliyor..
Sokak köpekleri tarafından öldürülen insanlar nadirdir, bahsettiğin cins ve yasaklanmış ırkların saldırılarıdır.

Arkadaşım ne saçmalıyorsun gerçekten anlam veremiyorum sana. 40 yılın başı dışarı çıkıyorsan asosyal bir insansın demek ki. O pembe panjurunu sen açıp bir hava al bana kalırsa.
Köpekler yaşadıkları yeri benimser korur onlara iyi davranan insanlara 'her zaman' sevgiyle yaklaşır. Hayvan şiddete korkuya maruz kalmadığı sürece, aksini iddia eden varsa o insanda bir sıkıntı var demektir.

Sokak köpeğinden bahsediyoruz burada, yani kimsenin sorumluluğunda olmayan ve kendi başına dışarıda yaşam mücadelesi veren bir canlı.
Her köpek aynı olacak diye bir kaide yok, senin mahallende 15 köpek bir araya geldiyse köşe bucak tekmelenip oraya itilmişlerdir. Saldırgan olmalarının sebebi zaten kendi aralarındaki mücadeleye bir de çevrenin verdiği stresin eklenmesidir. Aksi halde kurt değil onlar sürü halinde yaşasınlar.
1 köpekten konu açılmış ise 1 köpek üzerinden konuşmamız gerekir. Ben mesajımı bu yönde attım.

Evimde 1, iş yerimde 1 kendi köpeğim, yazlığımda 10 taneye yakın kendi hallerinde yaşayan ve 7-8 senedir kimseye havlamamış sokak köpeklerim var beslediğim büyüttüğüm. Ayrıca ayda bir barınak ziyaretine giderek oradaki canları da gören birisiyim.
Devlet o köpekleri toplayıp oynamaya beslemeye değil uyutup öldürmeye götürüyor. Senin vicdanın el veriyor mu buna?
Bana sokağındaki köpekleri katil gibi anlatıyor olman kusura bakma ama seni gözümde bir zavallıya çeviriyor, saygımı azaltıyor.
Sokağında köpek istemiyorsan sokağını değiştirirsin ;)

Bu arkadaş kendi saçtığı tehlikenin farkında değil. Cahillik cehalet ve kin saçıyor. Ben de merak ediyorum utanmadan nasıl böyle bir genelleme yapabiliyor.
Sokak köpekleri tarafından öldürülen insanlar nadirdir, bahsettiğin cins ve yasaklanmış ırkların saldırılarıdır.

1-Ben asosyal değilim korona var.
2-Haklı olabilirsin onlar kurt değil ama gece 3'te havlıyorlar.
3-Sahiplenip kendi evlerinde besleseler laf etmem ama her apartmanın önünde bir tane ben buna karşıyım.
4-Belli başlı besleme yerleri olmalı sadece orada beslenmeliler
5-Köpeklerin hepsi katil olmasa da belli bir kesimi katildir. Haberleri aç 1 ay izle elbet görürsün bir tane.
6-Benim vicdanım el vermese de rahat yaşamak için mecburum.
7-Barınak uygun değilse kısırlaştırılıp türleri azaltılabilir.
8-Hayvan severleri severim abartı olmadığı sürece.
9-Ben sokağımı değiştirmek zorunda değilim onlar değiştirsin.
10-Ben gözümün önünde o her sokakta bulunan sarı tüylü bir köpeğin büyüyünce cerrah olmak isteyen bir çocuğa saldırdığını gördüm, çocuğun elini kaptı sinirleri kopmuştu fizik tedavi aldı çocuk hala alıyor eli titriyor, o çocuğun hayatı karadı o köpeğe ne oldu hiç! Hala mahallede gezmeye devam ediyor.

1-ben asosyal değilim korona var.
2-haklı olabilirsin onlar kurt değil ama gece 3'te havlıyorlar.
3-sahiplenip kendi evlerinde besleseler laf etmem ama her apartmanın önünde bir tane ben buna karşıyım.
4-belli başlı besleme yerleri olmalı sadece orada beslenmeliler.
5-köpeklerin hepsi katil olmasa da belli bir kesimi katildir. Haberleri aç 1 ay izle elbet görürsün bir tane.
6-benim vicdanım el vermese de rahat yaşamak için mecburum.
7-barınak uygun değilse kısırlaştırılıp türleri azaltılabilir.
8-hayvan severleri severim abartı olmadığı sürece.
9-ben sokağımı değiştirmek zorunda değilim onlar değiştirsin.
10-ben gözümün önünde o her sokakta bulunan sarı tüylü bir köpeğin büyüyünce cerrah olmak isteyen bir çocuğa saldırdığını gördüm, çocuğun elini kaptı sinirleri kopmuştu fizik tedavi aldı çocuk hala alıyor eli titriyor, o çocuğun hayatı karadı o köpeğe ne oldu hiç! Hala mahallede gezmeye devam ediyor.

Boş bir insanla ya da ergenle muhatap oluyorum sanırım, benim hatam :)
Şu sıraladığın maddeler dibe doğru götürmeye devam ediyor seni. Sen böyle yaşamaya devam et bu muhabbet burada sonlansın.

Geri
Yukarı