Sokak köpeği evimin önünde dolaşıyor

Hayır hocam, O köpek yarın birini ısırırsa suçlusu sen olursun evinden uzaklaştırmak için seni takip etmesini sağlayıp ona evden uzakta yem ver.
Not: Bunları bahçesiz apartmanın önünde beslediğini düşünüyorum, kendine ait müstakil evin varsa kafana göre besle.
Suçlusu neden o olsun ki? Sebebini anlatır mısın? Resmi olarak böyle bir kanun mu var?
Apartmanda oturuyorsa onun o köpeği beslediğini gördüler, O köpek birini ısırdı sizce ihale kime kalır.
Hocam siz böyle deyince biraz kafam karıştı. Haklısınız ama evcil olan hayvan neden ıssırsın ki?
Kuduz olursa ısırır. Kışın aç kalırsa ısırabilir.

Apartmanda oturuyorsa onun o köpeği beslediğini gördüler, O köpek birini ısırdı sizce ihale kime kalır.
Biz beslemeyeceksek kim besleyecek bu hayvanları? Onların da sevgiye ihtiyacı var. Resmiyette böyle bir kanun yok ise (bilmediğim için emin konuşamıyorum), kimseye kalamaz. Zaten bu tarz sokak köpekleri siz onlara zarar vermedikçe bir şey yaptıklarını görmedim. Adı üstünde sokak köpeği, evinde bakmıyor ki iyilik olsun diye besliyor, seviyor.
@xXxX_babapro_XxXx kızgın atmanızın sebebini öğrenebilir miyim? Gerçekten merak ettim de.

Not: Bunları bahçesiz apartmanın önünde beslediğini düşünüyorum, kendine ait müstakil evin varsa kafana göre besle.

Apartmanda oturuyorsa onun o köpeği beslediğini gördüler, o köpek birini ısırdı sizce ihale kime kalır.

Kuduz olursa ısırır. Kışın aç kalırsa ısırabilir.

Bir köpek kendisine zarar verileceğini fark etmediği sürece saldırganlaşmaz. Hele ki aç kalmış ve sığınmacı bir köpek ise her taraftan şefkat arar. Hiç tanımadığı bir insanın peşine amansızca takılıp gelmez saldırgan köpek.

İnsanları dünyadaki diğer canlılardan üstün görmediğiniz günler nasip etsin size yaratan ;)

Resmi olarak haklısınız ama mahalleli tarafından ya da köpeğin saldırdığı kişinin yakınları tarafından saldırıya uğraması olası. Kızgını kaldırdım.
Mahalleli beni ne kadar ilgilendiriyor? Baskı yaparlarsa şikayet ettiğimde haklı ben olurum. Ben devletin kanununa bakarım, saldırı durumunda haklıyım, hakkımı sonuna kadar ararım. Köpeğe siz zarar vermezseniz o da size zarar vermez.

B

Ben sokak köpeği sanıyordum fakat bana kırma köpek dediler. Yılışıp duruyor. Ben de biraz sevdim ve sevdikçe üstüme geldi. Bir baktım bizim bahçeye girdi. Sonra çıkıp gitmiş. Annem dışarı çıkınca köpeği gördü ve senin köpek gelmiş dedi. Ben de tarhana ve ekmeği karıştırıp verdim. 2 dakikada sömürdü 😇 Bir daha geldi ve bu sefer ekmek ve su verdim. Bu olay dündü.

Bugün yine gördüm. İnsanların peşini bırakmıyor. Sanırım biraz eğitimli; otur dediğimde oturuyor. Ben arada sırada denk gelirse beslerim ancak sizin tavsiyenizi almak istiyorum.

Not: Hayvan sahiplenmek gibi bir niyetim yok. Sadece beslemek istedim. İyi yapıyor muyum böyle yaparak?

Bazen hayvanlar çoğu insandan daha iyi bir yoldaş oluyor. Hem sevap işlemiş olursun hem de bir arkadaş edinmiş olursun. Ben şahsen huzur buluyorum hayvanlarla ilgilenince.

Köpeğe siz zarar vermezseniz o da size zarar vermez.
Ne boş bir yorum. Köpekler tarafından öldürülen insanlar varken utanmadan nasıl yazabiliyorsunuz anlamadım. Sokak köpekleri sadece etrafa tehlike saçar!
Mahalleli beni ne kadar ilgilendiriyor? Baskı yaparlarsa şikayet ettiğimde haklı ben olurum.
Kolun bacağın kırıldıktan sonra haklı olsan ne yazar? Ceza alıp almayacaklari da meçhul.

Sanırım biraz eğitimli; otur dediğimde oturuyor. Ben arada sırada denk gelirse beslerim ancak sizin tavsiyenizi almak istiyorum.
Eğitimini yoldan geçen rastgele insanlar vermiş olamaz. Bir sahibi olabilir. Ayrıca ev yemekleri hayvanlar için zararlıdır. Tuzlu, baharatlı yiyecekler o hayvanlara zarar verir. Sokak hayvanlarına ev yemekleri vermek biraz daha mantıklı tabii, açlıktan ölüyorlar sonuçta. Ama bu hayvanın bir sahibi olabilir, sahibini bulmaya çalışın bence.

Kolun bacağın kırıldıktan sonra haklı olsan ne yazar? Ceza alıp almayacaklari da meçhul.
Kolumu, bacağımı kırabilecek varsa bekliyorum. Film veya dizi izlemiyorsunuz öyle kolay değil o işler.
Ne boş bir yorum. Köpekler tarafından öldürülen insanlar varken utanmadan nasıl yazabiliyorsunuz anlamadım. Sokak köpekleri sadece etrafa tehlike saçar.
Sokak köpeklerini kolayca ayırt edebilirsiniz sahipli bir köpeğe göre. Köpekler tarafından öldürülen diyorsunuz, sokak köpeği tarafından değil. Sahipli köpekler ise eğitimlerine ve sahibinin davranışlarına göre davranırlar, bir adet Alman çoban köpeği sahibiyim (10 aylık), insanlarla arası çok iyidir, bir kişiye bile saldırmaz. Beni dinler.

Geri
Yukarı